Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell tartani a bölcsőha...

Meddig kell tartani a bölcsőhaláltól? Úgy értem milyen idős korig? Hány hónapos kor után lehet megnyugodni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:
43%
A bölcsőhalál leggyakrabban 0-6 hónapos kor között következik be. Az esetek legnagyobb százalékában a baba szenved valamilyen felső légúti megbetegedésben, kisebb százalékában semmi előjele nincs. Egyes vélekedések szerint a hason altatott csecsemők között gyakoribb. De rendkívül ritka a bölcsőhalál időre, normális súllyal született, egészséges babák esetében. Ne is gondolj rá, ne stresszeld magad. Boldog babázást!
2011. jún. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt, leírja, milyen kockázati tényezők növelik az előfordulás esélyét. Hátha ez megnyugtat.

2011. jún. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
23%

8 hónapos korig előfordulhat, de legjobb 14-15 hónapos korig benn hagyni a kiságyban a légzésfigyelőt.

Az én kisfiamnál eddig 1-szer riasztott (csak a csipogásig jutott, mert azonnal rohantam az ágyához, de tényleg nem vett levegőt, mert ahogy felkaptam az ágyból, hirtelen hatalmasat sóhajtott, akkor kezdett el újra lélegezni, amitől ő is kellően megijedt, rögtön sírva is fakadt, így szerencsére nem kellett éleszteni!) Mindez éjjel fél kettőkor 7,5 hónapos korában történt (most már 8,5 hós).

Attól kezdve csak egy halott gyermekem lenne, aki az emlékeimben él tovább, ha nem lett volna légzésfigyelőnk, hisz csak reggel vettük volna észre, hogy mi történt!

Pont kezdtem megnyugodni, hogy nemsokára 8 hós, csökken a kockázat (három hónapos korában végig rettegtem, mert akkor a legnagyobb a kockázat, akkor mégsem történt semmi)!

Szóval jobb félni, mint megijedni!

2011. jún. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!