Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, h ha egy 18 hós...

Normális, h ha egy 18 hós kisfiú még nem mond értelmes szavakat?

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, normális. A fiúk általában eleve később kezdenek beszélni. van, amelyik 2,5-3évesen.
2011. jún. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, nincs elkésve egyáltalán!
2011. jún. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen.Az én 2 fiam mondhatni csak hablatyolt,majd 2 éves koráig(a nagyobbik 2 évesen már folyékonyan beszélt,és szobatiszta volt).A kisebb most volt 3 éves,már szobatiszta,és folyékonyan,érthetően beszél.Szóval-ha más gond nincs-aggodalomra semmi ok.
2011. jún. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, teljesen normális.
2011. jún. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A16.32-es vagyok:mármint az én 2. fiam hablatyolt.
2011. jún. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Normális.


(Viszont az 1. válaszolóval nem nagyon értek egyet. A környezetemben 3 kisfiú is 2-3 szavas mondatokat mondott már 1,5 évesen. Viszont másik 2 még 2,5 évesen sem.)

2011. jún. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nagy átlagot írtam... Az, hogy némelyik kisfiú már beszél másfél évesen, épp a kivétel.. ok fiú csak 3 évesen kezd.. Ebből jön ki egy átlag...

Nekem 2 fiam és 2 lányom van. A legidősebb fiam majdnem 3 évesen kezdett beszélni, a két lányom másfél évesen beszélt... a 2. fiam meg elmúlt 2, mikor elkezdte...

Sajnos a környezetünkben nem él annyi kisgyerek, hogy az statisztikai mintaként szolgálhasson... de a statisztika az, amit írtam :)

2011. jún. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek két napja voltak 20 hónaposak,és két napja mondták ki az első értelmes szavukat(lámpa).Apa,baba persze előtte is volt.Majd kiugrok a bőrömből,azt hittem sosem fogok értelmes szót hallani tőlük.3 nap alatt erre bővült a szókincsük:buborék,kukorica,gomba,bújj,süt,csihu,stb.
2011. jún. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves Anyukák!

Mindannyiótoknak nagyon köszönöm a megnyugtató válaszokat! :-)) Most már nem aggódok:)

2011. júl. 1. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!