Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hosszú szoptatós Anyukák:...

Hosszú szoptatós Anyukák: mikor hagytatok el egy-egy szopit a hozzátáplálás folyamán?

Figyelt kérdés
S mikor kezdtétek a hozzátáplálást? Mennyi ideig szoptattatok összesen?
2011. jún. 30. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6 hónaposan kezdtem. 8 hónapos már elmúlt a lányom, mikor elhagyta a délelőtti szopit. Aztán rá 3-4 hétre a következőt is. 1 évesen már csak reggel és este szopizott (meg néha napközben, és persze alváshoz). Kicsit több, mint 2 éves volt, mikor teljesen elmaradtak a cicizések.
2011. jún. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
MEgkérdezhetem, hogy először szopizott és aztán adtad neki az ételt, vagy fordítva?
2011. jún. 30. 18:50
 3/11 anonim ***** válasza:

6 hónaposan kedztem hozzátáplálni gyümölccsel.

7 hónapos koráig a gyümölcs után is cicizett, majd ezt a déli szopit elhagyta.

8 hónaposan vezettem be a 2 szilárd kaját (uzsonna), 10 hónaposan a reggelit és 1 évesen avacsorát.

A délelőti szoptatást 1 évees kora után, a délutánit majdnem 2 évesen hagyta el.

Most 27 hónaposan reggel és este cicizik

2011. jún. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

előz vagyok

van egy nagyobb fiam is, ő -SAJNOS, az én hibámból-6 hónapos korétól csak reggel sé este cicizett, egészen 1,5 éves koráig, majd még 3 hónapoig csak este és 21 hósan elválasztota magát.

2011. jún. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó: mitől függött, hogy mikor vezettél be még egy szilárd étkezést?
2011. jún. 30. 18:59
 6/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Először kapott szilárd ételt, utána cicit (tehát nem a tipikus hozzátáplálást csináltam). De nem az elválasztás volt a cél, hanem, hogy megszeresse az evést, az ízeket. Nem siettettem, tudtam, amíg van tej, éhen nem fog halni :) Csakis a kislányom igényeit tartottam szem előtt, azaz, ha elfordult, elutasította a kanalat, már nem trükköztem, nem próbáltam beletömni még pár kanállal...

A nagyoknál ez bevált, így a kicsinél is így csináltam... Különben a 4 gyerekem összesen majdnem 9 évig szopizott :)

2011. jún. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szia! 6 hónapos korában kezdtem hozzátáplálni.Mindég szopi előtt kínáltam. Először a tízórait, majd az ebédet , végül az uzsit váltottuk ki. Mindegyikhez kb. 1 hónap kellett, mire teljesen elhagytuk az adott szopit. Tehát 9-10 hónapos volt, amikor már csak reggel, nappali alvások előtt, este lefekvés előtt, és éjjel szopizot csak. Vacsit 10-11 hónapos korától kapott. 20 hónapos koráig szopizott éjjel 1-2x, maga hagyta abba. 22-23 hónapos korától pedig csak este szopizott lefekvés előtt. Végleg 25 hónapos korában vettem el. Nekem már kellemetlen volt, de ő még szerintem szopizna, ha tehetné. Most 28 hónapos. 25 hónapos korában megbeszéltem vele, hogy anyának már fáj a cicije, első este nehezen aludt el, be-be próbálkozott, még 2. este is. 3. este már nem is kérte.
2011. jún. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ti hol tartotok?utolsó voltam
2011. jún. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ill. 19.09-es
2011. jún. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nekünk még nincs nagy történelmünk.:) Csak előre szeretnék informálódni.

Nem szeretném elkapkodni, mert legalább egy évig szeretnék szoptatni.Bár ezek szerint van néha, hogy a baba már eg yéve csak este szopizik, mégsem marad el végleg a szoptatás.:)


Mi most 7 hónaposak vagyunk, egy hónapja hozzátáplálok. Eddig úgy volt, hogy először szopi, aztán szilárd, de nem nagyon jött be, így váltottunk ma.

Most kezdek neki 2. szilárd ételt is adni, de még nem hagytunk el egy étkezést sem. Ma már úgy kapta, hogy először a szilárd, s aztán cici. Elfogadta a cicit, de az volt az érzésem, hogy ha nem kínálnám, nem kérné..n

Szerintetek váltsak ki egy szoptatást? Ezek szerint nem olyan korai..

Csak félek, nehogy túl gyorsan menjen...:)

2011. jún. 30. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!