Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nappali altatásnál a teljes...

Nappali altatásnál a teljes besötétítés nagy hiba egy 8 hónaposnál?

Figyelt kérdés
Az esti alvással semmi gond, a délutáni alvással viszont sokáig küszködtünk, mert nagyon hozzászokott, hogy babakocsiban alszik el. Így, amikor már nem semmi nem használt, elkezdtem teljesen besötétített szobában altatni. Így működik: könnyen el is alszik, és alszik rendesen, mert korábban fél óra múlva fel is ébredt. Szerintetek veszélyes, hogy teljesen sötétben alszik a 8 hónapos kisfiam? Később lesz gondunk ebből az óvodában? Hogyan szoktassam le erről?
2011. júl. 1. 11:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nálam ez soha nem merült fel kérdésként, én mindig lehúzom a redőnyt rendesen, sötét van a szobájában nappal is, ha alszik.

Én sem tudok aludni nappali fénynél, vagy ha igen, akkor sem olyan pihentető.

Nálunk ez soha nem okozott problémát, nem keverte a nappalt az éjszakával stb.

3 hónapos kora óta átalussza az éjsakákat, most 15 hónapos, egyszer alsik nappal, ebéd után másfél órát.

2011. júl. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

hát igen

ahány család annyi szokás

nem is lehet erre válaszolni igazából.

2011. júl. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha borús az idő akkor nem húzom el a függönyt de ha süt a nap akkor csak fél homályt csinálok a szobába.
2011. júl. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
én a mai napig sötétítek délben a másfél éves kisfiamnak. Én sem szeretek világosban aludni, ebből indulok ki. Nem töksötétet csinálok, csak a sötétítőt húzom be. Félhomály van, nem vaksötét. Nekem így természetes és ebben a pillanatban nem is foglalkoztat, hogy az oviban hogy fog elaludni. Ott sem hiszem, hogy a világossal lesz baj, sokkal inkább a többi hangoskodó, nyöszörgő gyerekkel, akikhez nincs hozzászokva.
2011. júl. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én is félhomályban altatom a lányom itthon délután. Kicsi a lakás és az ágya az ablakkal szemben van, a szemébe tűzne a nap, ha nem engedném le a redőnyt. Egy kis fény átjön így is. Ennyi idősen felesleges azzal foglalkozni, hogy mi lesz az oviban.

A kislányom bölcsibe jár és a 2. héttől kezdve elalszik ott is magától, igaz ők is elhúzzák a sötétítőt.

2011. júl. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én nagyon megszívtam az első gyerekemmel.Nappal is teljes sötétségben altattam,lehúzott redőnynél.Aztán 6 vagy 7 hónapos volt,hogy úgy alakult lakást cseréltünk,ott nem voltak egy darabig redőnyök és egyszerűen nem volt hajlandó elaludni,pedig a sötétítőt behúztam,de félhomály volt.Arra gyanakodtam először,hogy a megváltozott körülmények,de nem mert édesanyámhoz és anyósékhoz is sűrűn jártunk és ott szépen aludt,persze lehúzott redőny mellett.Most a második gyereknél csak egy világosabb függöny van az ablakon,így szokta meg.Nappal 1 vagy 3 órát alszik,attól függ milyen idő van odakint este pedig sötét van mikor lefekszik és reggel 8ig alszik.De ő képes bárhol aludni ha világos van,ha sötét.

De gyereke válogatja szerintem.

2011. júl. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
azt is mondhatnám hogy mindegy, annyiban nem mindegy, hogy pl engem is szüleim tök sötétben síri csenben altattak, na most ez azért baj mert így felnőttkorban is csak sötétben és csendben tudok aludni és tanulni is, még az autók zaja vagy a madárcsicsergés is zavar, sőt idegesít, egy darab óra sincs a lakásban mert zavar a ketyegése, csak digitális órát használunk. ezért én nem alatatom a gyereket tök sötétben és lábujjhegyen sem mászkálunk amikor alszik, nem szeretném hogy "rossz alvó" legyen. szerintem ez olyna mint a túlöltöztetés, sokan azzal akarják óvni a gyereket hogy rengeteg ruhát adnak rá, pedig pont így nem erősödik az immunrendszere és felnőttkorban fázós lesz.
2011. júl. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!