Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjátok sírni picibabátokat?...

Hagyjátok sírni picibabátokat? Nekem olyan lelkiismeretfurdalásom van!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kislányom 8 hetes, s reggelente evés után kicsai játszás, beszélgetés, majd leteszem a kiságyba, mivel valahogy muszáj elindítanom a napot ( szellőztetés, reggelizés - hogy legyen tejcim , ágyazás , mosogatás....) - olyan 10-15 percet rírdogál, persz időnként bemegyek hozzá, megnyugtatom... aztán elalszik, viszont kipróbáltam, hogy dadázom, akkor viszont semmit sem alszik következő evésig , és így semmire sem jutok. Ti mennyit hagyjátok sírni a kiságyban? Ugye ettől nem vagyok rossz anya? Úgy félek, hogy megmarad az emlékezetében az, hogy "magára hagyom"

Köszönöm!


2011. aug. 13. 09:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%

Erről szerintem nagyon megoszlanak a vélemények. Vot, ahol olvastam ha sír és egyedül van nem fog olyan bizalma kialakulni a szülő után mert magára van hagyva a "bajában"

Orvosom szerint ha minden sírásra reagálok akkor majd 4-5 évesen ha nem ugrok, nézhetem majd ahogy földhöz vágja magát.

Én személy szerint nem hagyom sírni. A babák így tudnak "kommunikálni" és ilyenkorvmi nem oké. Fázik/melege van, éhes, bûfi nyomja, pocija fáj, peluscsere kellene vagy fáradt.

Ezeket néztem ha semmi nem volt akkor a picin "változtattam" hasra tettem vagy oldalra vagy zenét kapcsoltam vagy cumival próbálkoztam a lényeg hogy vmi apró kis változtatást tettem hogy neki jó legyen.

Én mindenkinek azt mondom ha ezzel elrontom az úgyis csak az én bajom lesz. Anyós szerint ha 1-1 1/2 órát sír az kell neki. Hát az enyémnek biztos nem. Mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy neki/k jó.

2011. aug. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%
Amikor ilyen pici volt sosem hagytam sírni 1 percig is mindent sikerült megoldani bár jó lett volna ha 5 kezem van:)8 hónapos múlt és most sem hagyom sírni és nincs elkényeztetve.:)
2011. aug. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%

Nekem sincs szívem hallgatni, ahogy sír! Főleg, hogy az én kislányom olyan, hogy 2-3 perc után úgy rákapcsol, hogy lila lesz a feje, és nem vesz levegőt :-S Felveszem, azonnal elhallgat és alszik a karomban. 3 hetes, biztos, hogy nem hisztiből csinálja!! A házimunka megvár, a babámat nem hagyom magára, nem hagyom sírni.

Én ezt így csinálom, én így látom jónak, légyszi ne pontozzon le senki, akinek ilyenkor ez a szokása!

2011. aug. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
én sem hagytam sírni, de ez nem azt jelenti hogy mindíg befutottam és felkapta, hanem bementem megnéztem mi van vele, fázik? kaki? melege van? hiányzom?stb. HA megoldod a sírás oktá akkor megnyugszik (ha a poci fáj akkor segyt egy kis ringatás, szerintem nem ilyenkor rontjuk/rontják el az anyák hanem mikor nagyobb a gyerek, kisfiam 8 hós és most már látni rajt hogy mikor van baja és mikor csak hiszti, szerintem az elején nem azért sír mert bosszantani akar, hanem mert valami baja van. Hidd el nem rontod el, de ez nem azt jelenti hogy kézbe kell venni, csak megnyugtatni, és megoldani pl kakis pelus, sírás okát.
2011. aug. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Igen én is ilyen vagyok, hogy 1 percre sem hagynám sírni - napközben nem is hagyom, de reggel egyszerűen nem tudom elaltatni, és ha kézben van, akkor is nyűgös, sírdogál, látszik, hogy fáradt, de nem tud elaludni... viszont ha leteszem a kiságyba ( nem úgy kell elképzelni, hogy leteszem, s otthagyom, kicsit beszélgetek neki, zenéltetem a függő játkot, cumit kap , csak közben 1-2 percre kiszaladok) 10-15 perc után el tud aludni, s oyan jóizűen alszik , ami ha kézben van kimarad.

Köszönöm a válaszokat!

2011. aug. 13. 09:50
 6/22 anonim ***** válasza:
79%
Ilyen pici korban nem hagytam 1 percre sem sírni. Ugyanis ilyen korban még nem lehet a babát elkényeztetni, ha sír, valami baja van, csak nem tudja elmondani. Vagy csak egyedül érzi magát és megnyugtatásra vágyik, szüksége van az anyukája közelségére. Ha akartam volna, akkor sem tudtam volna hagyni sírni, képtelenség megállni, hogy ne menj oda:)
2011. aug. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Nem is az elkényeztetés miatt kérdezem, azt tudom, hogy n

ilyenkor még nem lehet - és épp a kérdésből látszik, hogy nem bírom hakllgatni ha sír, de tényleg mindenki meg tudta oldani, hogy állandóan kézben van a picúr? - mert eddig én is ezt csinálam, de annak nem alvás lett a vége, és az, hogy 11 órakor még nem ettem ( és nem magam miatt volt gond, hanem a tejci miatt), az ágyak nem voltak bevetve, a pelust sem volt időm kivinni a kinti kukába , nem tudtam kifőzni a mellszívó részeit ( mert az éjjelt átalussza ugyan, de én kelek fejni)... ezért próbáltam ki egyszer, hogy nem veszem fel, csak bemegyek hozzá , símogatom , cumit kap... így elalszik, s ha nem ,akkor negyed óra múlva kiveszem, addigra a égető dolgokat megcsinálom.

2011. aug. 13. 10:00
 8/22 anonim ***** válasza:
66%

Amíg nagyon picike volt nem hagytam sírni, igaz később sem, de nem rohantam egyből a sírására olyan 8 hónapos kora óta, meg szerencsére nem annyira sírós típus. Velem van mindig pl. ha főzök.

1,5 éves

2011. aug. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
66%
Esetleg, valamivel elfoglalni addig? Pl. egy hinta? Mi ilyet vettünk és addig is elvolt benne, sőt, ilyen pici korban gyakran elaludt benne olyan mélyen, hogy simán át tudtam rakni az ágyába.
2011. aug. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Van elektromos kishintánk, de reggel abban is csak sír , még akkor is, ha ott ülök mellette...gondoltam arra is, hogy veszek hordozó kendőt, de hiába veszem fel, akkor is csak nyügizik,sírdogál.
2011. aug. 13. 10:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!