Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabás anyukák! Merre...

Kisbabás anyukák! Merre laktok, milyen ott az élet, munkahelyek, bölcsik, ovik?

Figyelt kérdés
Jó "környzetben" éltek, vagy tervezitek,ha nagyobb lesz a babátok költöztök,hogy jobb legyen neki. Gondolok itt megfelelő ovi, iskola.Munkahely nektek, ahol esetleg jobban kereshettek, vannak ilyen terveitek?
2011. júl. 1. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekünk eddig nehéz volt,én kézzel lábbal költöztem volna- a sok környékbeli betörés miatt,és anyagi gondok voltak,és egyes egyedül vagyunk itt,nem tudunk anyucihoz szaladni pl 10 tojásért. De már talált munkát a párom,igaz saját költségére jár át,de annyira nem érdekel! Az oviba íratás itt kriminális-minket a legtávolabbi oviba írtak be,holott itt van majdnem mellettünk egy másik ovi... Végül is elintéztem,hogy a közeli oviba járhasson a gyermek...
2011. júl. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi Angliabol jelentunk :)


16 honapos a kisfiam. A bolcsi nagyon draga tobb mint 720 font havonta (ami kb 210ezer forintnak felel meg). :( Ovi szerencsere mar olcsobb mert 15 ora ingyen van mindenkinek 3 eveskrotol hetente. Nincs allami egyaltalan sajnos, de az ember kenytelen dolgozni mert meg mindig tobb a bevetel. Suli 5 eves kortol van es szerencsere ez mar ingyen. :)


Munkahelyek: Ferjem mernok en egy irodaban dolgozom mar tobb mint 5 eve. A munkahely nagyon jo es szeretem amit csinalok. Kolegak szuperek, koztuk paran magyarok. :)


A kornyek ahol elunk elfogadhato. Csendes de van 2 nagy jatszoter a kozelunkbe egyik 20 a masik 10 perc seta. Van 1 hatalmas park is ahol kacsakat meg mokusokat etet a kisfiam. Ez nagy kedvenc de ehez kocsi kell 15 perc kb. kocsival. Egyelore nem keszulunk elkoltozni es egy nagyon jo iskolaba menne a kisfiam ha itt maradnank helyileg de sosem lehet tudni mit hoz az elet mivel a hazunkon jo nagy hitel van. :(

2011. júl. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi falun élünk(Heves megye),és itt sem rózsás a helyzet:(Munkalehetőség nemhogy itt de a környéken sem nagyon van,bölcsi nincs,van egy ovi.22 hónapos a fiam,jövőre már mehetne!

2011. júl. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szegeden élünk 4 hónapos kislányunkkal. Nagyon szeretünk itt lakni, belvárosban lakunk, de mégsem a nyüzsibe, hanem a Tisza part mellett. 2 szobás a lakásunk, nem túl nagy, de egy babával jól megvagyunk, nagyon szeretek itt lenni, de ha gyarapszik majd a család valószínű elköltözünk. Közel van minden, ovi, több suli, bolt stb. Munkahelyben ugyan nem lehet dúskálni, de szerencsére férjemnek viszonylag stabil a munkahelye+ én is egy jó munkahelyről jöttem el szülési szabadságra. Nem dúskálunk semmiben, de jól megvagyunk. Pesten éltem 12 évig, ég és föld a kettő, itt megtaláltam a nyugalmamat.
2011. júl. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%
Nagyváradon lakunk, külvárosban. Szeretek itt lakni, nyugis környék, csak nagyon pici a telek. Most építkezünk. A férjemnek van munkája, vállalkozó, magammal nem foglalkozok most. Elvileg van munkám, ahova visszamenjek, csak nem akarok. Az ovi, suli nem mérvadó, van egy csomó és van ismerettségem mindenhol, akárhova bedugom a kölköt. Valszeg nem a legközelebbi oviba, suliba fog járni.
2011. júl. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Borsodi kisfaluban élünk. Most lett 2éves a fiam ma kezdte a bölcsit. Tőlünk a 2.faluba viszem bölcsibe a nyáron,azután a szomszéd városba. Kevés a gyerek és a mostani bölcsi megszűnik:-( Ez is 8 km-re van. A férjem 15 km-re jár dolgozni,én a szomszéd faluba saját vállakozásba járok. HA nem a sajátba mennék,nem biztos,hogy tudnék dolgozni. Költözni nem akarunk,viszont sokat autózunk. Mi még szerencsés helyzetben vagyunk.
2011. júl. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Falun lakunk, Tolnában. A kisfiam születésekor költöztünk a saját házunkba. Előtte anyósomnál laktunk. Nagyon jó helyen lakunk, csendes utca, közel a központhoz, több kisgyerekes családdal. Bölcsöde nincs, óvoda egy :) és általános iskola is van. Az iskolával meg vannak elégedve a szülők, jók a továbbtanulási eredmények. Persze középiskolába, majd buszoznia kell, de 5 gimnázium, 8 szakközép iskola van annyira közel, hogy nem kell kollégiumba mennie.

A férjem is és én is dolgozunk, mind a ketten szeretjük a munkánkat, biztos, jó munkahely. Én januárban diplomázok, a férjem 2 év múlva. Tovább lépésre is van itt esélyünk.


Ami hiányzik az a bölcsöde, de most szóba került, hogy az egyik anyuka (óvónő) lehet, hogy csinál egy magán bölcsit.

Igaziból mindennel meg vagyok elégedve, szeretünk itt lakni, és a nagyszülők is közel vannak.

2011. júl. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Falun lakunk Győr mellett.Párom Győrben dolgozik jó helyen van fizu egész jó,csak sajnos sok a túlóra így el vagyunk hanyagolva kicsit.Faluba ovi szuper bár még csak 2 évesek vagyunk.Bölcsi nincs,de nem is adnám be.Nekem jelenleg nem lesz hova vissza mennem,de itt elég könnyen talál az ember munkát ha nagyon akar.Bővül az Audi szóval még sorra is elmennék ha nem lenne hirtelen a szakmámba hely.Anyósnál launk,kocsinkat törlesztjük,meg amig nem dolgozok esély sincs hogy el tudjunk költözni.Párom mindenképp a faluba szándékozik letelepedni továbbra is de én már belenyugodtam,mert barátokra leltem:)))Eleinte nehéz volt ismeretlen hely.De szerintem Győr-Moson megye ige jó mint munkalehtőség.
2011. júl. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Heves megyében egy kis faluban lakunk. Férjemnek van munkahelye, kevés pénzért, zéró szabadidővel, én egy viszonylag biztos, de nagyon keveset fizető és általam utált helyről jöttem el GYED-re. Kisfiam most 1 éves. A régi munkahelyemre nagyon nem szeretnék visszamenni. Szülőkkel élünk, így az ország más részére való költözéstől sem ijednénk meg a jobb élet reményében. Egyébként itt ovi van, meg iskola is. Az ovi nem rossz, de suliba nem szívesen járatnám ide a kisfiamat. Szóval remélem 1,5-2 év múlva már valahonnan máshonnan írhatok pozitív helyzetjelentést!
2011. júl. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mi Budapesttől 5 km-re lakunk egy kisvárosban. Én amúgy bp-i vagyok, csak 4 éve lakom itt, de a párom születése óta itt él.

Sajnos itt 20 éve megállt az idő, egyszerűen nem fejlődik semmit a "város", vagyis inkább falunak kéne hívni :( Rettenetes a közlekedés, rosszak az utak, a járdák, mert a régi városvezetés lopott-csalt-hazudott, ahol csak tudott, így most az újak nem győzik helyrehozni a hibákat.

20e fős a település, de mindössze 1 db játszótér van, az is Delikátos és már jól le lett amortizálva... Nevetséges!

Bölcsi 1 van, ovi 5. Viszonylag normálisan, bár a hely- és pénzhiány itt is jellemző, de az óvónénik nagyon kedvesek a mi ovinkban.

Munkahelyek is akadnak, rengeteg nagy cég van errefelé, 3 hipermarket és több ipartelep.

Jó lenne ez a hely, de azért nekem Bp-re húz a szívem :) Furcsa ez, hogy itt alig vannak emberek az utcán, senki sem viszi sétálni a kutyáját és hülyének nézik azt, aki sportol, pl. fut...

2011. júl. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!