Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rooibos tea? Hallotatok...

Rooibos tea? Hallotatok valamit? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok 10 honapos babamnak adhatok Rooibos teat? Van valaki aki probalta? Igaz hogy nyugtato hatasa van? Nem artalmas?

Tul sok kerdes de nagyon erdekel hogy mit szoltok hozza?


2011. okt. 21. 20:29
 1/8 anonim válasza:
52%
Csak annyit tudok róla, hogy nagyon finom.
2011. okt. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én magam nagyon szeretem, a 3 és fél éves lányom is, de a 9 hónaposnak egyelőre nem adtam még semmilyen teát. A kicsi nappal vizet kap, éjjel szopik.

Nem hinném, hogy ártalmas lenne egyébként. Azt tudom, hogy egy afrikai cserjéből készül, aminek vöröses a színe, ezért hívják vörös teának is. Koffein biztos nincs benne.

2011. okt. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A Rooibos hivatalosan nem is tea, csak mi magyarok annak becézzük. Nem élénkít, a Pickwick gyerekteák abból készülnek.

Ha teáztatni akarod, akkor jó választás. De arra figyelj, hogy mivel ízesítik (van pl. mangós vagy mézes, meg tudom is én) szóval simát vegyél!

2011. okt. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel mi egyéb ok miatt járunk gasztroenterológushoz, így megkérdeztem azt is, milyen teát javasol, és kell-e, mert a fiunk csak vizet ivott jó darabig, de mi nagy teások vagyunk, így tudtuk, hogy eljön az az idő, amikor ő is szeretné megkóstolni. Javasolta az Alnatura gyerekteát és a Rooibos-t. Az Alnaturának szörnyű íze van, utálta a gyerek, a Rooibos meg nekünk nem ízlett. Kb. másfél éves korában váltottunk a Pickwik gyümölcsteákra, mert azokban sincs koffein átlagban. Ja, és a fiúk üresen isszák én ízesítve.
2011. okt. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

A Pickwick gyümölcsteák nagy része ízesített fekete tea. (Nem piszkálásból, de teint tartalmaznak, úgymint az teák általában, koffeint egyik se...)

2011. okt. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a gyors valaszokat. HAt en nem tudom meginni de a fiam megitta en kimondottan simat vettem es nem is izesitem semmivel. Irja a dobozan hogy nincs koffein tartalma. Remelem nem lesz baja tole.
2011. okt. 22. 23:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Off


Utolsó előtti válaszoló vagyok.


[link]

2011. okt. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
elalvás előtt nyugtat, felkeléskor élénkít. Nincs benne koffein, alacsony a csersav tartalma, csak ajánlani tudom.
2012. jan. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!