Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Déli alvás előtt szoktatok...

Déli alvás előtt szoktatok adni tápszert/tejet a babának?

Figyelt kérdés
Kislányom 8,5 hónapos. Eddig már csak reggel és este kapott tápszert. A többi étkezés ki van váltva. Az ebéd mindig 11:30-kor van. Ehhez nagyon ragaszkodik, szinte követeli az ebédet :) Viszont elaludni kb 1 órakor szokott. Tegnap és ma délben lefekvés előtt elég nyűgös volt és nem akart aludni. Adtam neki 100 ml tápszert és egyből elaludt. Végül is szerintem nem baj, csak fura hogy megint így alszik el. Ti szoktatok adni ilyenkor is tápit?
2011. júl. 2. 20:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nálunk is 9 hós, és 240 milit kap reggel este, plusz joghurt plusz pép és mi is pont így jártunk! Nálunk is 2 hónapja nem kapott már napközben, de vissza kellett szokni, h ne legyen nyűgi. Nálunk 150-et kap és így aranyosan elalszik:)
2011. júl. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nálunk is így van nekem mindig lelkiismeret furdalásom van h neki már nem kéne adni mert már 9hós de olyan jóízűen issza h bizti szüksége van rá! Reggel iszik 240et ebéd után kb 1 órával olyan 150-200körül és este 240et....nem nagyon eszi a joghurtot uh szerintem ez jó....remélem nem megterhelő a pocakjának bár tuti jelezné.

Ja és nem cumizik uh bizti magam a cumizás az üvegből is megnyugtatja.

Örülök h látom h más is csinálja így.

Csak amiatt aggódom h ez a foginak nem jó :S

2011. júl. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Eddig elég volt neki délben a 100 ml. Tegnap már 160 ml-t evett. Az én babám cumizik de csak az elalváshoz kell neki. Azt nem tudom hogy most miért kezdte el igényelni megint a déli tápit, de végül is nem aggódom. Ha kell neki akkor adom :) Sokkal jobbat alszik. És igen. Jó olvasni hogy más is így csinálja :))
2011. júl. 5. 12:59
 14/20 anonim ***** válasza:
Szeptemberben lesz 2 éves a fiacskám. Reggel 150 ml, délben 150 ml és eset 210 ml a bevitel. Szépen eszik ezen kívül mindent. Én addig adom a tápszert neki, amíg igényli. Szerintem egészségesebb, mint a tehéntej ilyen pici korban. Ártani nem hiszem, hogy ártanék mindenesetre vele...
2011. júl. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
22 hónapos a fiam és a mai napig iszik kakaót délben.ebédet nem is hajlandó akkor enni.alvás után ebédel.
2011. júl. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
20hónapos kisfiunk tejitalból vagy tápszerből készített kakaóval alszik el délben már igen régóta.
2011. júl. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Tehat a taplalo ebed utan meg egy pohár tápszer...ezek a babak mikor eheznek meg uzsonnara? Hany orat birnak ki a következö evesig? Mit uzsiznak, mikor mit vacsiznak?

Bocsi az offert, csak az en kislanyom fel orat alszik nyuglodve delben, talan a tápszer megoldana.

2011. júl. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
az előzőnek válasz: 3 óránként eszik. Uzsi és tízórai is gyümi, akkor nem igényel plusz kaját. Vacsi pedig vaníliás rizspép, éjjel 12 órát alszik egyhuzamban, nem kel fel enni.
2011. júl. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

21:31-es válaszolónak.

Nálunk most így néz ki egy nap:

7:00 reggeli 240 ml tápszer+sajtkrémes, májkrémes stb. kenyérfalatkák vagy egy kiflit rágcsál

9:30-11:00 alvás, van hogy kimarad a tízórai

11:30 ebéd főzelék husival

13:00 160 ml tápszer és alvás kb 15:00-ig vagy 15:30-ig

15:30 uzsonna joghurt vagy gyümölcs kekszel, és szokott kapni piskótát is

Néha szokott aludni 18:00 körül egy 15-20 percet

18:30 vacsi tejpép vagy a megmaradt főzelék ebédről

19:00 fürcsi, utána 240 ml tápszer és legkésőbb 20:00-kor alszik reggelig

Mostanában mióta jönnek a fogai, 1x-2x felsír éjszaka. Akkor megnyugtatom iszik teát vagy vizet, bekenem az ínyét és alszik tovább.

Szerintem próbáld ki Te is hogy adsz Neki délben tápszert, hátha jobbat aludna. Egy próbát megér :)

2011. júl. 5. 22:04
 20/20 anonim ***** válasza:

Irigyelem a kerdezot, hogy ennyit es jol alszik a babája. Gyakorlatilag nincs is gyermeked..

Enyem fel orat alszik, az ejszakak is nyugtalanok.

2011. júl. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!