Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha úgy próbálom 10,5...

Baj ha úgy próbálom 10,5 hónapos kisfiamat leszoktatni az éjjeli kelésről, cicizésről, hogy nem megyek be hozzá, hanem hagyom sírni?

Figyelt kérdés
Mennyi idő alatt tudatosul benne, hogy éjjel aludni kell. 2-szer kel eddig éjjelente, de már úgy veszem észre csak megszokásból. Ezért akarom leszoktatni.
2011. júl. 4. 13:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A mi lányunk ekkor a foga miatt kelt éjjel, csak a cici nyugtatta le. Nem bántam. Később (14 hónaposan) magam mellé vettem, de nem ciciztettem. Hamar leszokott róla. Nekünk sosem vált be a hagyom sírni szitu...
2011. júl. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%

csak az fog benne tudatosulni, hogy nem számíthat rád és nem azért fogja átaludni az éjszakát, mert megtanulja hogy éjszaka aludni kell, hanem azért mert azt tanulja meg, hogy felesleges sírnia úgysem figyel rá senki.

Ettől csak bizalmatlan lesz

2011. júl. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a 2.-nak. Kisfiam 20 hónapos koráig kelt éjjel 1-2x cicizni, és megszokásból. Szomjas volt (vizet nem fogadta el), vagy jött a foga, rosszat álmodott, vagy egyszerűen szüksége volt rám. Nem is akartam leszoktatni, főleg sírni hagyással nem. Számomra nagyon embertelen dolog, de ki hogy érzi. Sose hagytam sírni pici korában sem, mégis el van egyedül is. Ez miatt nem lóg egész nap rajtam, ha már nyekkent meg is néztem, ha sírt vettem is fel. 20 hós korában nem kell neki a cici, elég volt neki a víz is.
2011. júl. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
:( Akkor hogyan csináljam?
2011. júl. 4. 13:32
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is megvan az éjszakai 2-3x kelés, 10,5 hónapos a lányunk, annyi a különbség, hogy én vele alszom, ezért nem zavaró, hogy felébred. Reggel meg sem tudnám mondani, hogy hányszor keltünk, annyira megszoktam már. De elhiszem, hogy nagyon fárasztó lehet fizikailag kikelni az ágyból, átmenni, megnyugtatni. :-( Viszont a sírni hagyás sem megoldás, én nem tudnám megtenni. :-(
2011. júl. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
fokozatosan egyre kevesebbet kapjon, később csak vedd ki és nyugtatgasd, végül csak az ágyában simogasd. villanyt ne kapcsolj ilyenkor.
2011. júl. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálnám, h ha felkel, akkor csak átmegyek, megsimogatom, mondom h alvás van és visszamegyek, ha tovább sír akkor ismét ez. esetleg ha nagyon fárasztó, vagy párod zavarja a járkálás azt is csinálhatod, h pár napra beköltözöl a szobájába és úgy mondod neki,h alvás van, de ott maradsz vele. pár nap biztos lesz. ja és jól vacsoráztasd be.

Nem cumizik esetleg? az még jó megoldás lenne. vagy egy kis alvóállatka?

Az én kisfiam is sokat kelt és a cumi vált be, meg egy kis alvókendő.

2011. júl. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez az, amit soha, semmilyen körülmények között ne csinálj! Ha le szeretnéd szoktatni, menj át hozzá, simogasd, ha kell, vedd ki, adj neki vizet stb. Én így csináltam 13 hónaposan, egy hét alatt sikerült, hogy átaludja az éjszakát, pedig korábban akár félóráként is kelt a ciciért. Pár perc kellett mindig a megnyugtatásához, és semmivel sem volt fárasztóbb, mint napokon keresztül fél éjszaka hallgatni a sírását.
2011. júl. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyi idő alatt tudatosul benne, hogy éjjel aludni kell"

elég hamar, pár átüvöltött éjszaka után rájön, hogy tök felesleges sírnia, a drága szülei magasról tesznek rá. nem hülye gyerek!!!

nem értem azokat a szülőket akik képesek hallgatni akár egész éjszaka, hogy a babájuk sír! :(


valóban van egy módszer, a sírni hagyás, ott az van, hogy hagyjuk a babát sírni de sűrűn bemegyünk hozzá, hogy tudja, ott vagyunk, számíthat ránk, csak a cicit nem kapja meg... én ezt se tartom mondjuk a legjobb megoldásnak de ez legalább ezerszer humánusabb mint az általad kigondolt :/


menj be hozzá, próbáld megvigasztalni, adj neki vizet. vagy mielőtt lefekszel még egyszer szoptasd meg.

esti utolsó szopi előtt adsz neki rendes kaját, főzeléket, tejpépet? lehet nappal nem kap elég szilárd táplálékot, azért ébred.

érdemes mindent végigzongorázni mielőtt magára hagyod a babád a gondjával egész éjszakára!


bocs a hangsúlyért :/

2011. júl. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam,hogy amikor felkelt a szokásos időben adtam neki egy kis vizet,szájába cumit,nem vettem ki.Csak a telefonommal világítottam.Simogattam kicsit,és kijöttem,nekem szerencsére egyből átszokott.
2011. júl. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!