Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az éjszakai kelésről le lehet...

Az éjszakai kelésről le lehet úgy leszoktatni a babát, hogy sírni hagyom? Már többektől hallottam róla, hogy kb.2-3 éjszaka alatt átmegy rajta. Várom a tapasztalatokat!

Figyelt kérdés
5 hónapos tápszeres baba, 4 hónapos koráig szopizott. Eddig még nem sikerült végigaludnunk egyetlen éjszakát sem, már nagyon fáradt vagyok, főleg, hogy nappal sem alszik egy óránál többet, és csak háromszor.
2009. aug. 25. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez hozzáállás kérdése.Ha te képes vagy 2-3-4-10-14 napig-mert bizony eltarthat 2 hétig is- hallgatni az órákig síró babádat,vállalva,h esetleg összehányja magát a sírástól,beakad a kiságy rácsába,kiesik az ágyból-mert ilyesmi is történhet-,akkor igen.Megtanulja,h éjszaka bármit csinál,az anyját nem érdekli.Tehát valóban nem fog sírni,mert a babák gyorsan tanulnak.

Ha esetleg mégsem szeretnéd ezt,akkor ennél jóval kevésbé drasztikus módszerek is vannak.

2009. aug. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam még csak 3 hónapos lesz, de mi sem aludtunk még át egy éjszakát sem. Sőt volt, hogy éjfél után óránként kelt. Most kezdem kipróbálni, hogy ha ébredezik, akkor csak felveszem, megölelgetem, a karomban tartom egy picit és visszarakom. Eddig két éjjel nem vált be, mindig kellett a cici, de tegnap egész jól sikerült és ez legalább nem olyan drasztikus.

Ja és nálunk ilyenkor büfi is jött, azért ficánkolt. Ha hagytam volna teljesen felébredni, biztos tudott volna magától is büfizni, de akkor nehezebben aludt volna vissza. Így félálomban kivettem, büfizett, megöleltem, leraktam max 5-10 perc volt az egész.

2009. aug. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor te még jól vagy! Lányom 2X fél órát aludt nappal!!

5 hónaposan még kicsi hozzá, legalább a 6-7 hónapot várd meg, utána rászoktathatod, hogy aludjon éjjel.

De az sem úgy megy, hogy hagyod sírni, azt majd megunja...

Olvasd el az "Aludj jól, gyermekem" könyvet, nekünk az segített, azóta nyugodtak az éjjelek.

Sok fontos dolog van, amit be kell tartni, és sírni nem szabad hagyni magában!! Ha írsz privit, el is küldöm a könyvet neked.

2009. aug. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
az én lányom 7 hónapos és bizony van hogy kétóránkét kel éjjel is (naná ,ebben a melegben?!)másnap meg alszik hajnalig is.Türelem sorstárs, előbb utóbb kinövik.
2009. aug. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi 6,5 hósak vagyunk és az én tápis babám is kel éjjel van, hogy 3x-4x is. Én nem hagynám sírni őt. Hajnali fél4-kor még eszünk is. Le fog róla szokni hamarosan. Egyre ritkábban kel és általában már tényleg csak a hajnali evéskor.
2009. aug. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az en fiam 13honapos egy kezemen megtudnam szamolni hogy hany ejszakat aludt at!Mostr is mar tobb mind egy hete allig alszunk,meha 10x kel.Es soha eszembe sem jutott ott hagyni ejszaka egyedul sirni az agyaban.Kulon alszik en meg rohangalok be hozza.Epp elegem van mar nekem is elhiheted.De elfog mulni ez is(az uj mottom)csak ki kell varni.Szerintem ne hagyd sirni szegenyt.Annyi minden lesz meg hogy csak na...
2009. aug. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én sem aludtam még át egy éjszakát sem,pedig már 11 hónapos a babám,sot,kb.5-6-szor kel minden éjjel /cicizik/.Én biztosan nem hagynám sírni,ha szuksége van rám,hát én ott vagyok.Vége lesz ennek az idoszaknak is,addig meg kibírjuk valahogy!
2009. aug. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

A kisfiam 11 hós és mi sem aludtunk végig szerintem egy éjszakát sem. Elhatároztuk, hogy kipróbáljuk a sírni hagyást, ehhez nagymértékben kell a férjed együttműködése is. Első éjjel egy órán keresztül üvöltött mint a sakál én meg mellette bőgtem az ágyban...végül ő győzött, nem bírtam tovább hallgatni. Maximum úgy tudod megcsinálni, ha másik szobában van, de akkor meg az motoszkál a fejedben, hogy nem hányja-e el magát, vagy nem esik-e ki...nagggyon be tudnak durvulni! Szerintem ne hagyd sírni. Szüksége van rád! 18 év múlva már nem lesz ekkora szüksége rád, akkor meg már hiányozni fog!

2009. aug. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Eleg meggyozo volt sztem az utolso par hozzaszolo!Anyak azert vagyunk hogy ott legyunk a gyerekunk mellet MINDIG amikor szuksege van rank.18ev mulva is,persze akkor mar mas formaban!
2009. aug. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!