Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden egyes délutáni altatás...

Minden egyes délutáni altatás katasztrófa. Gondolom nem egyedi eset. Ötleteket adnátok, könnyítésnek?

Figyelt kérdés
2és fél éves kisfiam délutáni altatása már maga a pokol. Nem akar aludni, ugrál az ágyon, hisztizik. Eddig még csak valahogy elaltattam, de már 32 hetes terhesen ez nehezemre esik. És ha megszületik a kistesó, akkor hogy fogom altatni. Azért még nagy szüksége van a délutáni alvásra.
2011. júl. 4. 15:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Eléggé elfárad délelőtt? Jártok játszótérre vagy sétálni? Elég sötét van és elég csend? Ha mellette fekszel, akkor sem alszik el?
2011. júl. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hogyan, milyen módszerrel altattad eddig? Lehet ott a bibi.

De lehet, h nem eléggé fáradt. Próbáld lefárasztani délelőtt. Vidd játszótérre, sok gyerek közé, h futkározni tudjon, ilyesmi. Mivel azt írod ugrál, szerintem nem fáradt.

2011. júl. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy szüksége van az alvásra!

Az én lányom is ilyen idős kora körül kezdte elhagyni a délutáni alvást, a barátnőmé is. A bioritmusán úgysem tudsz erőszakot tenni...

Mit tudsz tenni?

1.Nem tudom mikor szoktatok játszótérre, sétálni menni, próbáld kivinni délelőtt, ha ugráljon, rohangáljon, fáradjon.

2.Ne akard mindenáron alvásra kényszeríteni, mert az dacoit vált ki belőle. Beszéld meg vele, hogy pihenőidő van, nem kötelező aludni, csak feküdjön, pihenjen. Olvass neki mesét, vagy legyen ez az az időszak, amikor nézhet mesét a TV-ben.

3.Ebéd után, tele gyomorral fektesd le, az emésztés elvonja az agyból a vért, ilyenkor könnyebben elálmosodik az ember.

2011. júl. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!