Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normalis, hogy igy lelassult...

Normalis, hogy igy lelassult a hizasa?

Figyelt kérdés
11 hetes a kisfiam.3740 grammal szuletett. Elso 2 honapban havi 1 kilot hizott. Azota 2 het alatt meg csak 200 grammot. Aggaszt. Bar sokkal tobbet van ebren mar es olyankor jar keze-laba, gugyog. Napi 6 szor eszik kb. Es 2 hete atalussza az ejszakat is. Hosszra 10 centit nott 2 honap alatt. Mi lehet?
2011. júl. 5. 07:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Normális
2011. júl. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az első két hónapban nekem is kilókat hízott. Most a problémám nekem is hasonló. Nekem egy hónap alatt hízott húsz dekát. Múlt héten mérték, így ma megint megyünk. Az én kicsim éjszaka is eszik, mégsem elég. Kíváncsi vagyok, hogy mennyit hízott és hogy mit mond majd a védőnő.
2011. júl. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
10 centit 2 hónap alatt?Az igen!Átlag 2 centit nőnek egy hónap alatt, magas gyerkőc lesz:)Teljesen normális!Mondta a védőnő, hogy amikor hosszra nőnek, akkor keveset híznak, a kettő nem megy egyszerre.Ő most a növekedésre koncentrált.Egyébként nincs semmi gond a heti 100 g hízással.Csak az első 3 hónapban híznak nagyon.A 4. hónapban,és miután duplázott, nagyon lelassul a hízás.Utána már a havi fél kg hízás lesz a maximum.Gondolj bele, ha minden hónapban egy kilót hízna az egyébként se pici kisfiad, hogy nézne ki egy éves korára?Ez így van jól.Nálunk annyira lelassult a hízása 4 hónapos kora után, hogy 5 hónap kellett ahhoz, hogy egy kilót felszedjen..Már gastroenterológushoz is elvittem, de nincs semmi baja, ilyen alkat a lányom.Pici és törékeny, mint én.
2011. júl. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem 9 hetes a kisfiam. 4 kilóval született, 54 cm-vel, tegnap volt 5,7 kiló és 64 cm. Eddig volt, hogy heti fél kilót hízott, most utolsó két alkalommal csak 20 dekát, illetve 17-et, szóval nálunk is lassulás van, de nekem azt mondták, hogy ez ok.
2011. júl. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ennyire nem szokott belassulni, de 2 hét még annyira nem hosszú idő és mivel az elején szépen hízott, tartaléka is van. Még várhattok egy picit, hogy mi lesz, nem vészes a helyzet. Hosszra meg kifejezetten sokat nőtt (2-4 cm-ket szoktak/hó)
2011. júl. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Még szép.

Az enyéám 4 hónap alatt hízott 2 kilót, tiéd 2.

Nem híztahat örökké ennyit.

A 2 hét allatt 200 gramm is jó, az enéym max fél kilót híztott havonta.


Most egy 15 kilós, 94 cm es kislány, 28 hónapos lesz.

és méfg szopik is:-)))))

2011. júl. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]


Komolyan nem értem mind stresszeled magadat.


11 hetesen a lányom 5250 gramm és 62 cm volt, 3950 grammal (56 cm) született.

Ja és az éjszakát kb 2 évesen aludta át:-))))


Eszedbe ne jusson olyan hülyeség, hogy tápszert adsz!!


előző voltam

2011. júl. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Miért? Szerinted a garázsodból egy dömper gurult ki?? Persze hogy normális.
2011. júl. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Dehogy adok neki tápszert!! :) es nem fogom ejjel sem felkelteni, hogy egyen! :) annyira en sem aggodom a kiloi miatt! :)

2011. júl. 5. 09:44
 10/13 anonim ***** válasza:
Én vagyok akinek a babója, egy hónap alatt huszonakárhány dekát hízott. Most egy hét alatt hízott húsz dekát, tehát belehúzott. A védőnő azt mondta, hogy még a tartalékából futotta erre a kis "állásra". Ettől még hetente fogjuk most már mérni, hogy rendben legyen. Nem kell, hogy egy kilót hízzon havonta, de a minimális heti tíz dekát jó lenne, ha sikerülne összehoznia. Az én kicsikém nem a felső plafonhoz közeli súllyal született. Tíz százalékos súly/centillel bújt ki. Föltornázta magát 25%-ra, szeretném, ha ezt meg is tartaná. Tehát mi rendben vagyunk. Tehát heti tíz deka a minimum, így a húsz deka két hét alatt jó a babónak.
2011. júl. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!