Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normalis, hogy igy lelassult...

Normalis, hogy igy lelassult a hizasa?

Figyelt kérdés
11 hetes a kisfiam.3740 grammal szuletett. Elso 2 honapban havi 1 kilot hizott. Azota 2 het alatt meg csak 200 grammot. Aggaszt. Bar sokkal tobbet van ebren mar es olyankor jar keze-laba, gugyog. Napi 6 szor eszik kb. Es 2 hete atalussza az ejszakat is. Hosszra 10 centit nott 2 honap alatt. Mi lehet?
2011. júl. 5. 07:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Mit jelent az amit a végén írtál? Ezek a százalékok?
2011. júl. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én vagyok aki írta, hogy 5 hónap alatt hízott egy kilót a picurkája.Hogy megnyugodj: Lányom 9 hónapos múlt, és a múlt heti mérésen volt 6510 g, és 65 cm.Én mit szóljak?De ő csak 2490 g-mal, és 47 centivel született.Voltunk orvosnál háromszor is, mert hónapokig alig hízott.De ő sem talált eltérést.Most is csak 370 g-ot hízott egy hónap alatt.De a védőnő szerint ez normális, mert egy éves korára kell megtripláznia a súlyát, szóval egy évesen kell 7,5 kg-nak lennie, és teljesen a saját kis vonalában van.Eszik már nagyon sok mindent, kapott enzimpótlást, vasat, cinket, egy hónapja tápszeres, és hát nem hízik jobban.Szóval ez egyértelműen genetika!Én is csak 8 kilós voltam egy évesen.Most sem vagyok egy nagy darab: 159 cm, és 51 kiló.Akkor mit is várok a lányomtól?Én 2 héten még nem aggódnék, nálunk hónapok teltek el így..Gondolhatod, hányszor fakadtam sírva a mérleg láttán.Ez a táblázat pedig relatív.Mert eleve egy 3 kilóval született, 50 centi körüli újszülötthöz viszonyít.De ha megkeresem az ő kis 65 centijét, akkor viszont totál rendben van a súlya.A testmagasság/testhossz aránya jó.Nagyon formás baba.Te se aggódj!
2011. júl. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Igen olyan százalék félék. Súlypercentil hivatalosan a kifejezés. A percentil görbék lefutása országonként változó és nemenként is eltérő. A kor függvényében, információt adnak a súly- és a hossznövekedés üteméről. Az aktuális percentil értéknél fontosabb a percentil érték változása két orvosi vizsgálat között. A csecsemő akkor fejlődik harmonikusan, ha a fejlődése követi az adott percentil görbét, vagyis a percentil értéke nem változik. Az orvosok a csecsemők súlyát és hosszát a rendszeres orvosi vizsgálatok alkalmával megmérik, az értékeket grafikonon feljegyzik, hogy meggyőződjenek a növekedés egyenletes üteméről. A percentilek alkalmasak a hasonló korú csecsemők fejlődésének összehasonlítására is.

Általában a 10 percentilnél alacsonyabb és a 90 percentilnél magasabb értékek valamint a percentil értékében rövid idő alatt bekövetkező változások igényelnek fokozott orvosi ellenőrzést.Ezzel a méréssel már várandósság idején is találkozhatunk, ha jól emlékszem a 30. héttől mérik a súlyát a babának. Ekkor adják meg az első súlypercentil értéket is. Mondjuk a 25% azért annyi, mert száz babából huszonötnek kevesebb a súlya, 75-nek pedig több.

2011. júl. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!