Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon meg vagyok ijedve,...

Nagyon meg vagyok ijedve, nagy baj ha még nem fordult hasról-hátra vagy hátról-hasra?

Figyelt kérdés
Babám tegnap töltötte be a 16.hetet,de még nem fordul sem oldalra sem hasról-hátra,legfőképpen azért mert amint hasra teszem teli torokból üvölt,próbáltam már puha plédet tenni a hasa alá,minden alkalommal,próbálok vele a földön játszani,de nem nem viseli el,csak hanytt akkor viszont akár fél óráig is elnézegeti a játékait,megfogja és akár le is tudja szedni.De nagyon meg vagyok ijedve,hogy nem fordul,nem akar fordulni,ha segítek neki egy lazább mozdulattal,akkor hasrafordul,de akkor ugye hason elkezd sírni,akkor visszafordítom.Jajj mit tegyek?Vigyem orvoshoz?A nagyobbik gyerkőcöm,már 3.5 hónaposan forgolódott.
2011. júl. 5. 14:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,majd fog forgolódni.Semmiről sincs lemaradva.
2011. júl. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem annyira nagy baj,még várj:)
2011. júl. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha nem szeret hason lenni, akkor eleve lassabban fog nekikezdeni forgolódni is, mert amíg utálja, hogy hason van, addig szerintem úgy gondolja, hogy "nincs is értelme" megfordulni. :)

nem vagytok lemaradva, ne aggódj!

Lányom is utált hason lenni, aztán valamikor 4 hónapos kora után úgy döntött mégiscsak jó ez neki, és onnantól elkezdett néha forgolódni. 5 hónaposan már pörgött-forgott.

2011. júl. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
amúgy szinte minden olyat tud amit ilyenkor tudni kell,csak ezt nem..azon gondolkodtam nem e a súlya a hátrán 7.30 kg és 67 centi,a védőnő szerint,nem kövér de nagy magas gyerek lesz.A súlya tudja hátráltatni az átfordulásban?Pont most nézegettem a nagyobbik babanaplóját és ő ennyi idősen 1 kilóval könnyebb volt..vagy azért paráztam be mert összehasonlítom?
2011. júl. 5. 14:15
 5/14 anonim ***** válasza:
fiam hat hósan hosszas unszolásra (elvettem minden tudományomat h felkeltsem az érdeklődését) méltóztatott hátról hasra fordulni, addig szinte csak háton volt el. egy évesem meg már ment egyedül-kizárólagosan. Hasra viszont tegyed minél többször, akkor amikor a legtürelemsebb (ébredés után pl) és játszatok úgy, mert ez erősíti a hátizmait-nyakizmait-karizmait, fontos!
2011. júl. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"16.hetet,de még nem fordul sem oldalra sem hasról-hátra,legfőképpen azért mert amint hasra teszem teli torokból üvölt"


ezt a baromságot már ne is haragudj, mi a fenének kell paráztatni az anyákat????

komolyan, most tényleg szerinted egy 4 hónapostól elvárás, hogy forogjon??? a nagy francokat, az oldalára kell tudni fordulni, majd ha 2 hónap múlva nem fog forogni akkor tedd fel ezt a kérdést addig meg szerettesd meg a babáddal a hason fekvést ;)

2011. júl. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

utolsóval egyet értek!!Minek kell idegeskedni fölöslegesen??Még csak 4 hónapos!!!Már bocsi, de nem értem miért csinálod itt a cirkuszt...attól még hogy minden nap van 1-2 olyan kérdés, hogy ' a babám már 5 hónaposan megy, ez jó???' nem kell izgulni...főleg hogy a 2.gyereked, igazán tudhatnád, hogy minden baba máshogy fejlődik!

Az én fiam is utált hason lenne, 3-4 hónaposan napi pár percre tudtuk csak hasra tenni.6 hónaposan forgolódott,8 hónapos és mászik...na bumm, semmi baja!

nyugi!

bocs a leszólásért, csak ennyire nem kell izgulni!

2011. júl. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
igen,hasra gyakran teszem bár utálja..napi 3-4-5 alkalommal,attól függ,egyébként szépen kinyomja magát,de utána vége,elengedi magát és csak sír..akkor visszafordítom vagy felveszem,próbáltam az ágyon is,az puhább,de ott is ez a helyzet..Arra is gondoltam,hogy mivel hasfájós volt,esetleg ezért nem szeret hason lenni..vagy nem tudom..de köszönöm szépen a válaszokat!
2011. júl. 5. 14:30
 9/14 A kérdező kommentje:
nem..semmi gond a negítív hozzászólás is hozzászólás.szinte naponta olvasom a fórumokat,mert ugye változik minden és a fórumokban azt írják,ha X idős korban nem fordul át vagy oldalra akkor gyógytornászhoz kell vinni,mert izomgyengeség áll a háttérben,ez miatt parátom igazából,ezért is szerettem volna itt választ kapni,hogy vigyem orvoshoz?vagy még bőven benne vagyunk az időben?
2011. júl. 5. 14:35
 10/14 anonim ***** válasza:

IGEN,BŐVEN BENNE VAGYTOK AZ IDŐBEN!!!!

De ha ki akarsz dobni egy csomó pénzt a gyógytornásznál, akkor menj csak.

Hidd el, tudják a honlap szerkesztők, akik marha meggyőzően leírják mit mikor kell csinálnia a babának, hogy kikből tudják kihúzni a legtöbb pénzt....:)

2011. júl. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!