Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagytátok már addig sírni a...

Hagytátok már addig sírni a gyereket, amíg el nem aludt? Le kell írnom mi történt, mert nagyon rosszul érzem magam.

Figyelt kérdés
A rossz idő miatt jópár napja nem voltunk lent. Gondoltam, hogy ha eszik (13.30), utána lemegyek vele sétálni, hogy a jó levegőn aludjon. Bealudt a cumisüvegen, előtte is nyűglődött már, mert régóta fent volt, nagyon álmos volt. De mikor vittem le, persze hogy felkelt. Elvolt a babakocsiban, ott is játszott, nézelődött. Szóval 5 percet aludt odafent. Gondoltam majd a levegő elnyomja, de nem így lett. Nemsoká rákezdte. Hazafele vettem az irányt, hogy ne üvöltse végig az utcát, de gondoltam mire hazaérünk a kocsi elrázza. De ez sem így lett. Mire hazaértünk torka szakadtából üvöltött. Egyszerűen nem tudtam megnyugtatni. Már kézben is üvöltött. Nem tudtam mit csinálni, ott hagytam, de nagyon rosszul érzem magam. Többször átmentem felvenni, hátha, de csak sírt-sírt keservesen. Levegőt is alig kapott. De a kezemben is így volt. Végül ott hagytam, én meg a másik szobában bőgtem vele együtt. Teljesen tanácstalan voltam, kétségbe esett. Szar anyának érzem magam, egy szemétnek. Most elaludt, de én még mindig sírok. Álmában hüppög. Annyira sajnálom, de nagyon fáradt volt, biztos túlpörgött. Ilyen még sosem volt.
2011. júl. 5. 15:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%

Mennyi idős a picid?

Én egyszer hagytam sírni, hajnalban, mikor már nem tudtam vele mit kezdeni, 5 percig sírt, mellettem feküdt, aztán bealudt, aztán felkelt 10 perc múlva és megint rákezdett...akkor már felvettem...Nálunk is nagyon sokszor volt, hogy sírt, rengeteget sírt az elején az ölemben is.

Én is sokszor rossz anyának éreztem magam.

De nem vagy az ne aggódj!!!

2011. júl. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Nyugi. EGészséges felnőtt lesz igy is belőle.... én nem csak egyszer csináltam ezt. A teljes idegösszeomlás szélén álltam már, mikor hetekig csinálta ezt. Semmi nem volt jó. aztán egyszer csak abbamaradt. ennyi. majd bele döglöttem, úgy sajnáltam, de ez van.
2011. júl. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Háát, igen, kb. 2-3-szor fordult elő velem, és mindegyik eset 5 hónapos kora előtt volt. :((( Nem vagyok rá büszke, egyszerűen nem tudtam vele mit csinálni. Egyszer annyira sírt sokáig, hogy idegességemben beültem vele az autóba, és elmentem Pestről Budára meg vissza, és akkor bealudt az autóban :)) Nem gondolom magam ettől rossz anyának. 3 éves lesz a kislányom, és mindennél jobban szeretem, és ő is engem :)
2011. júl. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

4 hónapos

Igen, nekem is ezt csinálja egy ideje. Első baba, el lett kapatva. Egész nap sokszor már csak kézben van el. DE! Ami kikészít, hogy ha felveszem és leülök vele a fotelba az sem jó. Csak ha állok vele, és főleg ha megyek vagy rázom. Annyira kikészültem most, én is ideges voltam, biztos ezért nem nyugodott meg. De sokszor érzem úgy, "hülyének" néz a gyerek. Mert ha itt van nagymama (anyukám) akkor persze csak kézben lehet, ha a férjem este hazajön, akkor ő is sokszor cipeli. Én meg szívok vele egyedül. Amikor anyám felveszi, látom ahogy rám néz, és egyből vigyorog. Mintha mondaná: "Elértem amit akartam." De ez nem mehet így. Hogy csináljam vissza?

2011. júl. 5. 15:37
 5/17 anonim ***** válasza:
68%
Túlpörgés tipikus esete. Előfordul néha-néha. Ne bánkódj emiatt! Ha felébredt, majd jól megszeretgeted! :o)
2011. júl. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Taticsa ***** válasza:
68%

Igen hagytam. És megfogadtam, soha többé nem fogom. Vannak gyerekek, akiknél állítólag beválik. Az enyémnél nem. Ugyanúgy, mint a tiéd teljesen kikészült tőle. Borzasztó sírós gyerek volt. Mindenért bőgött. A végén már belefáradtam, és úgy voltam vele, ha így se jó meg úgyse, akkor csak bőgjön.Nagyon sokáig tartott, míg utána visszaszereztem a bizalmát.

Gondolj arra ha egy gyerek sír, annak mindig oka van. Még ha nem is tudjuk mi az. És szüksége van az anyukájára, hogy érezze ott vagy vele.

Nem vagy rossz anya. Nem úgy születünk, hogy tudunk gyereket nevelni, menet közben tanuljuk meg.

Egy dolog, amire rájöttem: gyereket csak szeretettel- és nem ésszel- lehet nevelni. Ebbe pedig nem fér bele az, hogy sírni hagyjuk

2011. júl. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Én is ettől félek, hogy elveszítem a bizalmát. Félek mi lesz ha felkel. Hogy fog rám nézni? Az biztos hogy jól megszeretgetem. De tényleg se így, se úgy nem volt jó.

Köszönöm az eddigi válaszokat! És a továbbiakat is.

2011. júl. 5. 15:44
 8/17 anonim ***** válasza:
68%
Ha felkel, örülni fog, hogy újra láthat, nem fog emlékezni ebből semmire. :-)
2011. júl. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
40%
én is elkapattam a babámat, de 4 honaposan a tiedet még vissza tudod csinálni, amig át nem ordul addig, ne cipeld, hallgass rám, én sem hallgattam senkire és most ott tartok hogy 1 éves a fiam, de a combomba kapaszkodva ordit és mászik utánam, kézben kell cipelnem mindenhova, ha 3x 4x hagyod sirva elaludni, vagy mellé fekszel de nem cipeled és nem ringatod, hamar megszokja de 8-10 honaposan már sok agya van, akkor már nehéz erröl leszoktatni. amugy én is hülyén csináltam, napi 2x 2 orát sétáltam a fiammal fagyban hoban az elején 7 honapig, mire vissza szoktattam a kiságyba.
2011. júl. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

esetleg próbáld máskor ilyen esetben csak a hátát simogatni, énekelni. tehát nem felvenni, mert sír, hanem mellette lenni, nyugtatni.

mi így bántunk a babánkkal, és gyönyörűen megszokta, hogy azért ne sírjon, hogy felvegyük, viszont a biztonság érzete így megvan. tudja, hogy számíthat ránk.


vagy másik tipp: hordozókendő! amikor nagyon sírt a babám, és semmi sem volt jó, mert teljesen belehajszolta magát (pl.fogzáskor), akkor kendőben magamra kötöttem, 5-10 p alatt megynyugodott, akkor letettem aludni, szépen elaludt.

2011. júl. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!