Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagytátok már addig sírni a...

Hagytátok már addig sírni a gyereket, amíg el nem aludt? Le kell írnom mi történt, mert nagyon rosszul érzem magam.

Figyelt kérdés
A rossz idő miatt jópár napja nem voltunk lent. Gondoltam, hogy ha eszik (13.30), utána lemegyek vele sétálni, hogy a jó levegőn aludjon. Bealudt a cumisüvegen, előtte is nyűglődött már, mert régóta fent volt, nagyon álmos volt. De mikor vittem le, persze hogy felkelt. Elvolt a babakocsiban, ott is játszott, nézelődött. Szóval 5 percet aludt odafent. Gondoltam majd a levegő elnyomja, de nem így lett. Nemsoká rákezdte. Hazafele vettem az irányt, hogy ne üvöltse végig az utcát, de gondoltam mire hazaérünk a kocsi elrázza. De ez sem így lett. Mire hazaértünk torka szakadtából üvöltött. Egyszerűen nem tudtam megnyugtatni. Már kézben is üvöltött. Nem tudtam mit csinálni, ott hagytam, de nagyon rosszul érzem magam. Többször átmentem felvenni, hátha, de csak sírt-sírt keservesen. Levegőt is alig kapott. De a kezemben is így volt. Végül ott hagytam, én meg a másik szobában bőgtem vele együtt. Teljesen tanácstalan voltam, kétségbe esett. Szar anyának érzem magam, egy szemétnek. Most elaludt, de én még mindig sírok. Álmában hüppög. Annyira sajnálom, de nagyon fáradt volt, biztos túlpörgött. Ilyen még sosem volt.
2011. júl. 5. 15:24
1 2
 11/17 krisztina27 ***** válasza:
100%

Nagyon rossz érzés én is voltam így, csak nekünk a hasfájás miatt sírt nagyon sokat. Jártam vele a szobába átölelkezve

és én is sírtam vele mert nem segített semmilyen csodaszer.

És ugyan úgy fájt nekem is mert nem tudtam segíteni neki.

2011. júl. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobbal soha nem volt gondom,a kisebb már keményebb diónak bizonyult. Sok-sok alkalom volt,hogy hagytam sírni- éjszaka,amikor már nem tudtam felkelni hozzá, csak rajtam volt hajlandó aludni,sem mellettem,sem máshogy. Egyszerűen kikészültem. Nálunk senki nem kapatta fel,mert a rokonok messze vannak,egyedül voltam reggeltől estig a 2 gyerekkel és a házimunkával. Rettentően kimerült voltam! Nappal csak a babakocsiban volt hajlandó aludni,néha a hordozóban. Nekem is bűntudatom volt,de még inkább az lett,amikor éjszakánként a párom a fejemhez vágta: ha nem bírod,miért kellett még egy gyerek?! Na,akkor még hatalmasabb lett a lelkiismeret furdalásom,iszonyat sírás jött rám!!

Így utólag már úgy látom,felesleges volt rágnom magam,mert hagytam sírni! Nem ez teszi az embert szar anyává! Imádom a kicsit is,ahogy a nővérét,és csak ez számít! Ettől vagyok jó anya!


Jó babázást!! és Nyugodt nappalokat,és éjszakákat!!

2011. júl. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

semmi baj nincs valszeg nem is fog emlékezni arra ami történt no meg ekkora korban simán egy mosollyal és kedveskedéssel helyre tudod hozni

viszont felesleges tépned magad miatta

mivel biztos lesz még olyan eset amikor nem tudsz majd mit kezdeni a gyerekkel

a fiam rendszerint addig üvöltött semmiségeken amíg el nem ájult hát az sem volt egyszerű azért:-)) de kinőte és túl éltem én is ö is ma már nevet rajta h kicsinek milyen dilis volt :-D


ami még fontos ne akar tökéletes anya lenni sajnálom de olyan nincsen

pont elég ha ELÉG JÓ ANYA vagy elég jó a babádnak .-)


tudom első gyereknél még sok a bizonytalanság és a kérdés szal nem könnyű dolog de majd összehangolódtok és jobb lesz

és 4 hónapos korban még nem lehet elkényeztetni őket azt majd csak 2-3 éves kora között .-))


3 gyerekek anyuja :-)

2011. júl. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
mi most nyáron az anyósoméknál lakunk 3 hónapig,az elején leszögeztem velük,nem kapkodjuk fel a gyereket egy nyekkenésre,nem kell a 24 órában vele foglalkozni,kézbe lennie stb.persze szarnak a kérésünkre,ha csináljuk magunknak férjemmel a reggelit a kaját és ő ül a kis hordozóban vagy a hintájában egyszerűen muszáj gügyögni neki fogdosni betömni a cumit beszélni nekik úgy hogy leülnek mellé,ezt persze folyton csinálták,elkezdtünk enni ők meg elmentek a konyhából egyből üvöltött a gyerek kézbe akart lenni,na ezt rengeteget csinálták aztán kiakadtam és megmondtam hogy elegem van többet nem fogok lemenni a gyerekkel lenyugodtak kicsit,aztán pl elaltattam a babakocsiba és jött a kajaidő épp a tápszert készítettem elkezdett halkan nyafogni,természetesen rohant oda valamelyik tologatni,betömni a cumit,akkor már elmagyaráztam nem csak az a lényeg hogy ne emelgessék,meg ne vegyék ki,de ne is fogdossák stb beszélni beszéljenek hozzá de szokja meg szépen hogy el legyen kicsit egyedül,aztán a fiam sokszor ügyesen elaludt hála annak,hogy anyós vigyázott rá még vizsgáztam az elalvás sem megy normálisan,marha jó a kisfiam állandóan kézbe lenne ha 1 percig nem nézek rá mert mondjuk vasalok,ordít,ha nem foglalkozom vele ordít,bőg ha enni akarunk,kikészülök,már megmondtam a mi gyerekünk nem közös gyerek,miért kell ennyire letojni amit kérek,ha tanulunk mellette, meg később meg fogunk hülyülni,hogy egy perc nyugtunk nem lesz,de muszáj még júliusba itt lenni,csak augusztusba tudunk beköltözni a lakásunkba,én is hagytam sírni már nem tudtam mit csinálni az egész napos bőgés után,ha már a kézben is sír,és tényleg sosem fáj semmije,nem éhes,de ordít mert megszokta,hogy valaki mindig foglalkozik vele,de még van esélyem leszoktatni csak legyünk már külön
2011. júl. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatásokat! Aranyosak vagytok :))

Amikor felkelt jól megölelgettem. Utána pelus cserénél már vigyorgott rám :)))))

De azt megfogadom, hogy fektetve altassam el. Többnyire el szokott magától aludni, most is így lett volna, ha nem viszem le... De már mindegy. Hintában szoktam még altatni, mert úgy sincs kézben. Nehéz lesz így, mert már próbálkoztam hátsimivel, de nem jött be. Ha kitartó vagyok hátha megszokja.

2011. júl. 5. 19:00
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy a hasa fájt,és azért sírt?Nem hiszem,hogy egy 4 hós baba annyira túl tudná magát pörgetni.Nekem 17 hósak az ikreim,és még soha nem voltak úgy,hogy azért orditottak volna,mert nem tudtak elaludni,vagy csak úgy nyügiből.Ha szerintem nagyon ordít egy baba,akkor fáj valamilye.Ezt nem kioktatásként írom,csak segíteni szeretnék,ha legközelebb ilyen lesz szerintem próbáld meg felvenni,büfiztetni,simogatni a hátát.
2011. júl. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szerintem simán túlpörgetik magukat ennyi idősen, itt is az volt a baj, hogy már elaludt a baba, mikor újra meg lett "bolygatva".

Az én fiam 15 hónapos, és fél éves kora előtt előfordult, hogy hagytam sírni. Jó, nem órákig nyilván, de pl ha a kiságyban is sírt, meg a kezemben is, akkor vittem magammal, de letettem, és csináltam a dolgom. Vagy ha este lefektettük, és nem akart aludni, én úgy voltam vele, hogy egész nap az ő igényeit elégítem ki,akkor este jár már nekem is 10 perc, amikor vacsorázok. Persze amit én fél óra üvöltésnek éreztem, jó esetben 5 perc volt, aztán már aludt is.

A fiam nyugodt, nem sírós,mosolygós kisgyerek, nem hiszem, hogy máshogy kellett volna csinálnunk.

2011. júl. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!