Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos talajhoz erintve a...

Bettineni kérdése:

3 hónapos talajhoz erintve a talpat lábujjhegyen áll, nem teli talppal, ez baj?

Figyelt kérdés

3 hónapos es ket hetes babámat az orvos talajra állította, megkerdezte, hogy masszirozom-e, mert még lábujjhegyen áll, nem teli talppal.

En masszirozom minden nap, de nem tudtam, hogy a labfejet vissza kell hajlitgatni.

Valoban szükseg van erre? Itt is a forumon sokan kerdezik, hogy baj-e ha gyermekük elöször labujjhegyre all, es minden valasz megnyugtato, hogy semmit nem kell tenni.

En tul korainak tartom, hogy e miatt aggodni kellene.

Persze, amikor itthon probaltam, akkor szepet letette a sarkat is.

Valamint teljesen hanyadt fekvesben huzta a karjat, hogy megnezze, emeli-e a fejet.

Azt mondta, hogy lusta, mert nem emeli, pedig ennek is utana neztem es 3 honaposan meg nem kell, hogy egyedül emelje. Ha felig ülöhelyzetben van, akkor szepen emelgeti magatol.

Vegül ralegyintett, hogy "lusta baba".

Pedig csak almos volt azert nem izgett mozgott, különben kellöen aktiv, mozgekony baba.


2011. júl. 6. 13:22
 1/8 A kérdező kommentje:
Csunya doktorneni!
2011. júl. 6. 13:24
 2/8 anonim ***** válasza:

te ne állítsd a talpára, neked nem szabad!

felhúzásból meg valóban kéne tartania a fejét, azt 2 hónaposan nézik. tedd sokat hasra

2011. júl. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy baj lenne az én négyhónaposommal most voltunk a védőnőnél,és semmi olyasmit nem mondott,hogy hajtogatni kell a lébfejét,először a bébim is lábujjhegyre aállt,de aztán a második felhúzásnál teljesen talpra.Ez miatt ne is aggódj,mindennek eljön az ideje.Az egyik gyorsabban fejlődik a másik lassabban.
2011. júl. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hason fekve magasra emeli a fejet es a mellkasat is. Mindig hasra teszem, ha nincs tele a hasa.
2011. júl. 6. 13:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem 4 gyerekem van soha senki nem nézte hogy a talpán áll vagy sem .
2011. júl. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nem is kell talpán állnia még, ennyi idősen pláne, nem is szabad álltani se!

amúgy vannak gyerekek akik lábujjhegyen kezdenek el szaladni is és csak később alakul ki a telitalpon állás amikor a lábbltozata megerősödött.

2011. júl. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én babámnak kicsit ferdébb a lábfeje mert elfeküdte a méhemben a gyerekorvos mondta, hogy masszírozzam az ortopéd dokitól kérdeztem baj lehet e belőle, ha hiába masszírozom akkor is ferde, mire ő azt mondta nyugi úgy is a talpára fog állni máshová nem tud. Most, ha felállítom a lábacskája éle van a földön, de nem izgatom magam először úgyis ülni fog.
2011. júl. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Te jó ég, szerintem az lenne a furcsa, ha teli talppal állna ennyi idősen :O Majd ha már kapaszkodva áll, szép lassan alakul ki a teli talppal állás. Lábfejhajlítgatásról még nem is hallottam, persze más, ha ortopédiai probléma van.

A feje emelgetését napi 1-2x gyakoroljátok a pelenkázón, igaza van a dokinak, 2-3 hónapos babák már meg tudják tartani a fejüket, ha hanyattfekvésből felhúzzák őket. Hasonfekvésből kicsit később tudják megemelni és egyre hosszabb ideig tartani a fejüket.

Amúgy nem kell ezeket túlparázni, ha kicsit később csinálja, akkor sincs semmi baj. Minden baba más.

2011. júl. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!