Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinél mi a reggeli ébredés...

Kinél mi a reggeli ébredés utáni menetrend?

Figyelt kérdés
Mindjárt reggeli,vagy tej,öltözés előbb stb?
2011. júl. 7. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

8 hós, 2,5 éves, kb egyszerre ébrednek 7-fél 8 körül.

Kapcsolok nekik mesét, addig csinálok kávét, kakaót.

Nagy megissza a kakaót, közben a picin átcserélem a pelust és a pizsit, ezután a nagyról is leveszem a pelust/pizsit (nappal már szobatiszta). Ezután én is kávé, férjem is kávé, ő elmegy dolgozni.

Összerakom magamat, majd a lakást is (rend+porszívó), ezután a pici cicizik egyet, majd indulunk a játszótérre (kb 9-kor).

2011. júl. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy kisfiam van (17 honapos) de nallunk a kovetkezo:

Ferjem reggel 7-tol delutan 3-ig dolgozik. 6:45-kor indul munkaba (5-8 perc kocsival) es mielott elmegy engem felebreszt. Zuhanyzas, feloltozes, smink, piritos vagy muzli, kave, kisfiamnak tejet melegitek. 8 orakor ebresztem a kisfiam es amig megissza a tejet a cumisuvegbol addig en bepakolok az autoba (bolcsis cuccokat, meg amgamnak ami kell). Miutan megitta a tejet, tisztaba teszem, be a kocsiba es indulunk a bolcsibe. Bolcsibe menet egy nagy park mellett haladunk el es itt mindig megallunk 10 percre dobunk egy kis kenyeret a kacsaknak (van to a parkba) meg par mogyorot a mokusoknak aztan vissza a kocsiba. Ez a kisfiam kedvenc reggeli musora. :) Az sem erdekli ha szakad az eso akkor is meg kell allni a kacsaknal. 8:45-re erek vele a bolcsibe es onnan szaguldok a munkahelyre (szerencsere 5 percre van kocsival a bolcsitol). Pont 9-re erek be es leulok meginni egy kavet meg netezni egy kicsit mielott nekiesek a melonak. :)) Igy kezdodnek a hetkoznapok nallunk.

2011. júl. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

A nagy felébred és körbecsipog:)

Kiszabadítom a hálózsákból, és keres egy kis elfoglaltságot, addig a felriadt kicsit visszaaltatom.

Kv főzés, kakaó készítés, aztán amikor mindenki magához vette az indító folyadékot én el mosdó, a kicsi meg olvasgat addig:D(édesen úgy csinál, mint aki olvas), még a kezem mosom azt hallgatom, hogy okuty, kapja a joghurtját elő reggelinek, beiktatok egy zuhanyt, mire letusolok, addigra van mit pucolni a dedek fenekéről, ilyenkor maratoni peluscsere, és öltöztetés, aztán reggeli, ami inkább tízórai, valahogy nálunk nincs tízórai csak kései reggeli.

2011. júl. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Reggel 6.30 fele beviszem a 2 gyerköcömnek a "tápit" megisszák,kis szundi mese alatt. 07.10 fele öltözködés és kb. 7.30ra a bölcsibe vagyunk.

6.00 fele kelek,kávé,net stb..

2011. júl. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

reggel ha felébredt felkelt engem is. kicsoszogok neki tejért vagy kakaóért, és visszabújunk az ágyba. után vagy elalszom és arra ébredek fél-1 óra múlva hogy csendben játszik, vagy mindketten visszaalszunk, vagy egyikőnk se. ezt jól leírtam :D teljesen változó amúgy, hogy mikor kel, 6-9 között.

tisztába teszem, felöltözünk, megmosakszunk és kimegyünk a nappaliba, kapcsolok neki mesét, csinálok neki teát, és a kanapén megkapja egy kis rágcsival ha éhes, bár az is ritka.

megcsinálom a kávémat és nekiállok főzni, addig eltévézik, utána együtt kitakarítunk.


ha megvagyunk és még korán van, lemegyünk a játszótérre, ha már 11-dél van akkor ebédelünk

2011. júl. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
7 körül kel a pici lányom, felébredek rá, ha még bírja, megcsinálom a tápszert. De ha már nagyon követel, akkor bemegyek hozzá, puszi, peluscsere, hálózsák helyett nadrág-felvétel és együtt megyünk tápszert kutyulni. Megissza, onnantól kezdve maratoni játék és házimunka. Reggeli 8-9 körül, aztán 11-12 körül ebéd és alvás. Akkor tudok zuhanyozni, felmosni, stb. Ébredés után kaja (most mindjárt) és lemegyünk estig.
2011. júl. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

7-kor ébred általában (+-fél óra) a lányom!Én mindig fél órával előtte :)Észre veszem Apa otthon van e még kis összebújás:) Majd AJA...És akkor mindketten (vagy ha nincs otthon akkor ugye csak egyedül, általában sajnos egyedül)bemegyünk/bemegyek a lánykánkhoz!Az ő ágyában még lustizik egy kicsit, majd ölelés reggeli puszó, és irány a nagyágy!Cicizés, majd kb 1 órára rá krémtúró!Azalatt az egy óra alatt, pelus öltözés, apával játék jó esetben, majd apit kikisérjük, és kb ekkor van reggeli!Én ezek közben mindenhol megágyazok, elmosogatok, elpakolok!


Majd irány a játszótér, vagy az udvar ha dolgom van még itthon!19 hós!

2011. júl. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A 22 hónaposom ébreszt mindenkit 1/2 6 és 6 között. Akkor gyorsan beszaladok a tápszerrel hozzá. Addigra a háromévesem már lemászott az ágyából, ő actimelt iszik. A pici (3 hónaposom) küzd a zajok ellen, és még próbál aludni. Kávé főzés Apának, magamnak, közben a gyerekek megitták az indítót, ha bekakiltak tisztába teszem őket, átöltöznek. Apa megy dolgozni. Gyorsan magamra kapom a ruhámat. Pici szopizik, aztán csinálom a reggelit. Kb. 8 körül reggelizünk. Utána gyors főzés, takarítás. Irány a piacra vásárolni, hazafelé beugrunk a játszótérre, de fél tizenkettőre már itthon vagyunk. Délben ebéd, utána 3 óra alvás a gyerekeknek.
2011. júl. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy leírtátok!!
2011. júl. 7. 15:44
 10/13 anonim ***** válasza:

én is leirom.

12 honapos a fiam, reggel 5-6 körül kel, apa bemegy hozzá, öltözteti, tápi, beteszi járokába,ott nyivákol, utálja. apa ebédet csomagol magának, én ekkor kelek, kapok kávét, cigi, utána enyém a baba este 5ig, addig dolgozik..

2011. júl. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!