Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan melegítitek a bébi...

Hogyan melegítitek a bébi ételeket? Mivel rá van írva, hogy mikróban vagy forró vízben kell? Én fel szoktam forralni a vizet, majd várok egy picit és abba teszem a pohárral teli ételt. De nagyon sokszor a pohár elpattan. Ki, hogy csinálja?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 11:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Az ételt és a vizet egyszerre melegítsd akkor nem pattan el a pohár.
2011. júl. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én mikróban szoktam.
2011. júl. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha félsz a mikrótól, akkor a baba kis tálkáját is melegítsd meg (üresen), és akkor utána beleteheted az ételt, és a meleg tállal együtt tedd a meleg vízbe, így nem lesz akkora "hő-különbség", amitől megrepedhetne az üveg vagy a műanyag tál.
2011. júl. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát ne forrald fel annyira a vizet, elég ha csak forrónak érzed a kezeddel, és akkor ha beleteszed az üveget, nem reped el. Nekem legalábbis sosem repedt el. Sosem mikróztam.
2011. júl. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Beleállítod egy kisedénybe, vizet teszel bele és úgy rakod fel melegedni. Ne a forró vízbe tedd az üveget, együtt melegítsd őket. Kb mintha csokit olvasztanál :)
2011. júl. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én bébiételmelegítőben melegítem, a tejet is ebben melegítettem. Gyors és megbízható. Ilyenben: [link]
2011. júl. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
még nincs babám, de ha lesz, kizárólag vészhelyzetben mikrózok (ha pl. nem otthon vagyunk és nincs más lehetőség)
2011. júl. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én használtan vettem egy aventes ételmelegítőt (3.000 Ft-ért) vaterán. Szuper! Előtte mikróztam, de voltak fenntartásaink, ennyit meg megért az ételmelegítő. Nagyon kényelmes így!
2011. júl. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kerámia vagy porcelán tálkába szedd ki a bébiételt az üvegből MŰANYAG kanállal!

Aztán dobd be a mikróba 20-30 mp-re (mikrófüggő).

Mikor kiveszed, jó alaposan keverd össze és kóstold meg, hogy megfelelő-e a hőmérséklete.

Semmi baja nem lesz a babádnak és nem is tart egy örökkévalóságig.

Nekem pl rámenne a gatyám, ha meleg vízfürdőben melegíteném a kaját a villanytűzhelyen 6 hós kislányomnak :)

2011. júl. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!