Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy viselte babátok a középfü...

Hogy viselte babátok a középfülgyulladást?

Figyelt kérdés

Pici fiam egy hét múlva lesz 1 éves. Minden előjel nélkül nagyon belázasodott (38,8 fok). Elvittem orvoshoz, aki felállította a diagnózist (kezdődő középfül gyulladás a jobb fülben) és írt fel antibiotikumot (Ospamax) és orrcseppet. 3 adag antibiotikumot kapott a babám. Éjszaka még 39 fokos láza volt. Annyira szenved szegénykém.

Mire számítsak??? Mi a tapasztalatotok a fülgyulladással kapcsolatban?


2011. júl. 8. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

MI már nagyon tapasztaltak vagyunk sajnos fülgyulladás ügyben,10 hónapos kislányom mindkét fülét már 2x felszúrták majd egy kissebb bevatkozással mindkét fülbe kis csövecskéket kapott(grommet).


A kislányom nem akart enni ha be voltak gyulladva a fülecskéi,nyűgösebb volt,nagyon magas láza volt,még a felszúrás és antibiotikum kezdés után is pár napig.


Sajnálom a picikédet :-(.

Hamar szokott hatni az antibiotikum,valószínűleg rövidesen jobban lesz szegényke,szeretgesd sokat!


Ha nagy az orrmandulája a piciknek azmiatt szokott a fülük begyulladni,mert egy náthánál teljesen bedugul az orruk,nálunk ez volt a kiváltó ok.

Nálatok mit mondtak?

2011. júl. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A gyógyszertárban vény nélkül kapható az Otipax nevű fülcsepp,ez direkt fájdalom csillapító.Nálunk az 5 ill. a 2,5 évesnél nagyon bevált,de kérdezd meg a gyógyszertárban,hogy ekkora gyerkőcnek mennyit lehet adni.Sok kínlódástól fogod vele megkímélni szegényt.Jobbulást!
2011. júl. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A babámnak még nem volt, viszont nálam elég gyakori. Láttam a múltkor az egyik újságban olyan sapkát, aminek a fülvédő részében só van és azt kell felmelegíteni és a pici fejére tenni. Nekem is a kispárnába tett meleg só segített sokat, szerintem érdemes megpróbálni, ha látod, hogy nagyon fáj neki. Otipax is jó, bár nekem már a fülemből folyt kifelé, mégis majd el sírtam magam a fájdalomtól...
2011. júl. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem a mi orvosunk vizsgálta meg (ő szabadságon van), hanem egy helyettes orvos, aki igen rövidre zárta a témát! Azt mondta, hogy lehet, hogy véráram útján jutott a fülébe valami fertőzés......
2011. júl. 8. 13:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Kisfiamnak meg fájdalom és láz nélkül van. Neki is most. Véletlen derült ki. Iszonyúan vakarta a fülét, már szinte kimarta. Elvittem a fülészetre, kimosták neki, nagyon sok zsír volt belül. Akkor látta meg dokinő hogy a bal gyulladt. Ő Augmentint kapott és szintén orrsprayt. Jobbulást neki
2011. júl. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én kisfiamnak semmi tünete nem volt,jókedvű volt,annyit evett,mint máskor,nem volt lázas,nyűgös,nem volt hasmenése,hányása,semmi...Csak sárgás folyást észleltem a füléből,de azonnal vittem az ügyeletre.Még szerencse...

Azt hitték kis fülzsír,mikor látták a fiam,mondták is,hogy semmi baja... aztán a doki megvizsgálta,diagnózis ez bizony középfülgyulladás,leszívták a gennyet,kapott antibiotikumot,orrsprayt,és meggyógyult.Hozzáteszem előző nap kapta meg a gyerekorvos által rám erőltetett nem kötelező agyhártyagyulladás elleni oltást...Nem merték kimondani,de a zárójelentésre ráírták,hogy ezt kapta...

Szerencsénk volt.

2012. febr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!