Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyógyszertári fürdetőkrémet...

Gyógyszertári fürdetőkrémet szeretnék használni, amit a doktornő felírt, de nem tudom, hogy hogyan kell. CSak rákenem a babára fürdésnél, vagy fel kell hígítani?

Figyelt kérdés
Köszi a segítséget.
2011. júl. 10. 12:46
 1/10 anonim válasza:
Mivel elég nehezen kenhető, ragacsos, úgy szokták, hogy kb. ugyanannyi (forralt) vízzel fölhigítani, jól összekeverni (flakonban, jól záró műanyag dobozban, tégelyben összerázni pl.), és utána úgy lehet használni, mint a folyékony szappant/tusfürdőt.
2011. júl. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekünk a Hydrofilt írta fel, az nem ragacsos, lehet a gyerekre is kenni, de egyszerűbb a tiszta nedves kiskád aljára nyomni, elkenni kevés meleg vízzel, hogy homogén állagú trutyit kapj, és ha arra engeded rá a csapot, akkor habos vizet kapsz, amiben könnyű fürdetni. A nagyobbak kapnak a kezükre, és elkenik magukon, aztán leöblítik. Nagyon bevált, sokkal jobb, mint bármelyik bolti, nem kell utána testápoló, mert ez az is egyben, még a 7 éves sem akar átállni másra.
2011. júl. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy nem szükséges tökéletesen leöblíteni, nem baj, ha marad rajta, olyan, mintha bekrémeznéd, beszívja a bőr.
2011. júl. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem a doktornő azt javasolta, hogy kis tégelybe tegyem bele egy pici vízzel és mikrózzam meg. Így elvileg felolvad és ezt öntsem bele a fürdővízbe. nem próbáltam, de ezt a tanácsot kaptam. Hátha jó...
2011. júl. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem a doktorno azt javasolta, hogy mossak alaposan kezet, aztan tegyek a kezemre keves kremet es mossak vele kezet a baba kadjaba. mi igy szoktuk hasznalni. 10hos baba anyukaja
2011. júl. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekünk a bőrgyógyász és a gyerkdoki is úgy mondta, hogy nedvesítsem be a tenyeremet, nyomjak bele hidrofilt, dörzsöljem szét és kenjem a gyermekre.

Sajnos nálunk még a 3 éves is kénytelen ezt használni.

Amúgy annyit mondtak a dokik, hogy ha a fürdővízbe nyomjuk, az semmit sem ér, mert akkor a bőrén nem képez védőréteget. Higítani sem kell a dokik szerint.

2 szárazbőrű, ekcémás gyerkőcöm van.

2011. júl. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2011. júl. 11. 07:57
 8/10 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóval értek egyet. Én is úgy használom h forralok 300ml vizet, és fél tubus krémet egy tálba nyomok. A forralt vizet a krémre öntöm (azonnal felolvad) és jól összekeverem. Ezt az egészet egy üres, 300ml-es folyékony szappanos dobozba öntöm ami pumpás, ez megkönnyíti a krém használatát.
2011. aug. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

És miért kell felforralni a vizet?

A fürdővízet is szoktátok?

Bocs, de nem értem.

2011. aug. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért érdemes felforralni azt amivel készíted a fürdetőt, mert akkor egyből felolvad a kenőcs. Ezután mehet a flakonba. A fürdővíz pedig kézmeleg kell hogy legyen, ez ált 32fok körül van
2011. aug. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!