Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy használjátok a gyógyszert...

Hogy használjátok a gyógyszertári fürdetőkrémet újszülött babátoknál? Mennyit használtok belőle 1-1 fürdésnél? Előre bekenitek a babát, vagy feloldható ez a krém vízben is?

Figyelt kérdés
2009. jan. 19. 10:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

szia! én hetente-kéthetente kenem csak be a babát (ha szárazabbnak érzem a bőrét), egyébként a vízbe tesszük. úgy oldódik fel jól, ha lekened a kiskád alját, mielőtt ráengeded a vizet.

Egy-két ujjnyit (mármint, amennyit ujjal meg lehet fogni) használunk.

2009. jan. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én nem spórolok vele,mert sajnos nagyon száraz a kisfiam bőre. Kb. 1-2 diónyi mennyiséget szoktam bemasszírozni a bőrébe. Csak vigyázz mert így elég csúszós lesz a kis poronty! :)
2009. jan. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia, mielőtt fürdetek kezetmosok, aztán a tenyerembe nyomok kb 4-5 cm hosszú krémet és "kezetmosok" a babakádban. Kicsit szoktam még pancsolni a vízben hogy habos legyen.

Jó babázást

5 hós baba anyukája

2009. jan. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi sokféleképpen használtuk.

Először használtuk úgy, hogy bekentük a gyereket és a nagyját leöblítettük. Az összeset soha nem sikerült leszedni róla, de mivel egy picit szárazabb bőrrel jöttünk haza a kórházból, ez megoldotta a testápolás kérdését is. Azt nem tudom, hogy így mennyit használtunk, nagyon gazdaságtalanul lehetett így használni, a fele úszkált a vízben.

Amikor már nagyon nem bírtuk (minimum két felnőtt kellett egy gyerekfürdetéshez: egy mindig nyomta a tubusból a kencét), akkor azt csináltam, hogy egy kiürült pumpás flakonba belenyomtam a tubus krémet és langyos vízzel felhígítottam folyékonyszappan állagúra. Így már egy kézzel is lehet adagolni a kencét. Egy fürdésre 5-6 pumpálásnyi ment el.


Mi kb. 3-4 tubussal használtunk el (kb. 3 hónapra volt elég) utána áttértünk a rendes babatusfürdőre.

2009. jan. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

3-féle képppen használtuk eddig:

1. tenyeremben szérkentem, babát bedörzsöltem, ezt főleg amikor még egész pici volt, mert nagyon száraz volt a bőre

2. feloldottuk egész pici vízben, hogy tesápoló sűrűségű legyen és egy pumpás adagolóba tettük, ez a legpraktikusabb, csak nehéz eltalálni a sűrűséget

3. befőttesüvegben feloldottuk forró vízben, kb 1:4 arányban (több víz) és beleöntöttük a vizébe

2009. jan. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, 9 hónapos kisfiamnál a köv.képpen használom: botmixerrel felhígitom vízzel és a gyógyszertári olajjal (kb. 1 tubushoz negyed üvegnyi olaj) és pumpás adagolóba töltöm. Sztem így a legegyszerűbb. Mikor pici volt mi is küszködtünk azzal a fránya krémmel, aztán a védőnő ajánlotta, hogy így könnyebb lesz :). És az adagolás is könnyebb így.
2009. jan. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ami nálunk bevált: kicsi szűrőbe tenni a mosdatót és azon keresztül engedni a vizet. Szépen föloldódik benne. Egy diónyit használunk belőle.
2009. jan. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem most 5 hónapos és születése óta minden nap használom, még a szobájában a pelenkázón jó bekenem mindenhol, és mire a fürdőbe érünk, a nagyja már be is szívódott. Így nem fognak a vízben úszkálni a krémcsomók.
2009. jan. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
[link] nem tudom segit e, itt van video is, meg cikk is a temaban
2009. jan. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én újszülöttként paraffin vagy búzacsíraolajjal kentem be fürdés előtt,később hidrophiles fürdetővel.Azután a fölvizezett fürdetőt kevertem pici Gabi fürdetővel(hogy illatos is legyen) a vízben.Most 13 hónapos és visszatértem a régi módszerre.Fürdés előtt mindenhol bekenem a fürdetővel(ez játéknak is jó,nagyon csiklandós) és utána megy a Gabis vízbe.Napközben mielőtt kiviszem a levegőre a fürdetővel,mint egy arckrémmel bekenem a pofiját és nagyon szép a bőre tőle.
2009. jan. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!