Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg ennyire vigyázni kell...

Tényleg ennyire vigyázni kell a klímával?

Figyelt kérdés
Több kérdést is olvastam már itt erről. Nekünk is van, tavaly kb. 4 hós volt a kisfiam, amikor beszereltettük. Nagy melegben én folyamatosan bekapcsolva hagyom. Persze úgy állítom be, hogy ránk nem fújja (felettünk fújja, a leggyengébben és 25 fokra hűtöm csak a szobát). Eddig még nem lett senkinek sem semmi baja. Miért féltik ennyire a babákat, kell? Vagy felesleges para?
2011. júl. 10. 23:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyéni érzékenység kérdése. Én nem ismerek senkit se, akinek ettől baja lett volna. Ebben a dög melegben nálunk is egész nap megy.
2011. júl. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Inkább sokszor túlzott para. Ha a klímát (is) ésszel használod, nem lesz tőle baja még egy pici babának sem (ahol szültem, ott már az újszülött osztályon is van). Nem kell nagyon alacsonyra állítani a hőfokot, elég néhány fokkal kevesebb, mint kint, de elviselhetőbb és ne menjen közvetlenül a kicsire. Ami még fontos, a megfelelő tisztán tartás! Évente legyen alaposan kitakarítva, mert az összegyűlő piszok sok káros anyagot, gombaspórákat, stb tartalmazhat.
2011. júl. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is megy folyamatosan, ha nagyon meleg van. Sokszor én is úgy gondolom, hogy leginkább felesleges para van a kérdésekben és a válaszokban, de tény, hogy ésszel kell használni. Nem 20 fokot kell nyomatni, legnagyobb erősségen, hanem mint már előttem is leírták. Én pl. nem is szoktam válaszolni a "parás" kérdésekre, mert tudom, hogy csak a lehurrogás jönne...

Nálunk 25-26 fokon szokott menni, legkisebb ventilátorral, és semmi levegőmozgást nem érzek, csak hogy kellemes idő van a szobában.

2011. júl. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A hőfok nem túl alacsony beállítása mellett még a megfelelő klíma tisztításra(erre való tisztítóval)kell nagyon figyelni.(Ezen kívül csak arra figyeljünk hogy ne szaladgáljunk ki-be a meleg- hideg között mert úgy tényleg jól megfázhatunk)Pont a legutóbbi Baba-patika című újság foglalkozott a klíma jótékony oldaláról,babák és kisgyermekek esetében is,csak mint mindent körültekintően kell alkalmazni.Mi szeretjük és használjuk Egy mindjárt 3 éves és egy 8 hónapos fiúk anyukája
2011. júl. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!