Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hőemelkedés esetén adtok...

Hőemelkedés esetén adtok lázcsillapító kúpot?

Figyelt kérdés

Szerencsére a kisfiam eddig (5 hó) nem volt lázas, ma viszont 37,5 fokot mértem a popsiban. Azt olvastam, hogy hőemelkedés esetén nem érdemes adni lázcsillapítót, hadd dolgozzon a szervezet, elvégre a láz, ha nem túl magas, csak segít.

Ugyanakkor nincs tapasztalatom, s nem szeretném, ha gond lenne. Más tünete nem volt.


2009. márc. 30. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Levontad a 0,5-öt?Mivel popsiba mérted!Én egy fél kúpot adnék....de ezért biztos megköveznek:)
2009. márc. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én csak akkor adtam neki kúpot, ha 38 felett volt.

Ha úgy láttam, betegség kezdődik,inkább egy kis kanál szirupot kapott, Panadol v. Nurophen, az láz és fájdalomcsillapító, így van amikor meg is úsztuk a betegséget, nem jött ki rajta.


De ha te inkább kúpot adnál, s látod a közérzetén is, hogy nyűgösebb, akkor nyugodtan.

2009. márc. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell adni kúpot hőemelkedésre. Lázról 38 fölött beszélünk. Hűtőfürdő az első, utána kúp. Hőem. ne adj kúpot...a szervezetnek dolgozni kell a láz ellen.
2009. márc. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a fél fokot a popsis mérés miatt kell levonni (ahogy a fenti válaszadó is mondta), de plusz még azt is figyelembe kell venni, hogy mennyi a babád normális testhője. Ez ugyanis nem mindenkinél egyforma! 36-37 fok között normális a testhő. Hőemelkedésnél tényleg felesleges csillapítani, de figyelni kell nagyon, hogy fel ne szökjön magasabbra.
2009. márc. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amikor nagyon nyűgös volt, a doki tanácsára adtam neki fél Germicid-et. Azt mondta, h enyhe nyugtató hatása van. Fél óra múlva elaludt tőle, reggelig szundikált. :)
2009. márc. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem éjszakára adhatsz neki fél kupot.Ő is nyugodtabban aludna.Nappal nem csillapítom a 38.5 alatti lázat.
2009. márc. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok...Én is az estére vonatkozóan írtam a fél kúpot!Mindneki nyugodtabban aludna...napközben meg figyelgessed:)
2009. márc. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A 37,5 még nem is hőemelkedés, beleesik a normál tartományba. Hőemelkedésre elég a borogatás vagy a hűtőfürdő. Lázcsillapításra csak 38 fok fölött van szükség.
2009. márc. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az összes lázcsillapító ismertetőjében benne van, hogy 38, 5 alatt csak hűtőfürdővel csillapítsunk lázat.A láz a szervezet reakciója a betegség leküzdésére, csak ártunk vele, ha az alacsony lázat csillapítjuk, a doki is elmagyarázta jó alaposan, mert én is rögtön be akartam adni Tökmagnak egy kis nurofent( a kúpot nem bírja).Ja, és a hűtőfürdő remekül bevált.Öt hónapos a gyerek és eddig még nem kapott lázcsillapítót.
2009. márc. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon jó fejek vagytok, köszönöm a gyors válaszokat!

Nem adtam be semmit tegnap, s szerencsére az éjszaka is - a szokott szopikkal, de - simán ment! :))

2009. márc. 31. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!