Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnőm azt tanácsolta...

A védőnőm azt tanácsolta rosszulevő babámnál, hogy ha nem kéri a kaját, ne erőltessem, hanem szigorúan 3 óra múlva etessem ismét. Valóban ez lenne a helyes?

Figyelt kérdés
Ma például nem fogadta el 7 órakor a tápszert, 3/4 8 körül viszont nyafogni kezdett, és lám, a teljes adag tápszert megette. Nem ez lenne az igény szerinti etetés? Nekem nagyon kíméletlennek tűnik, hogy 3 órán keresztül hagyom éhezni.
2009. márc. 31. 09:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Jól tetted! Nehogymár sirjon két órát még az ennivalóért! Nekem is szokta reggel nem azonnal felkelés után kérni a tápit. Kicsit gáz, mert csusznak az etetési idők, de nem lehet ugysem beletömni, ha nem kéri! Tudom, tök idegölő, hogy miért nem eszik reggel rögtön, hogy nem éhes, de várj mig jelzi! Aztán napközben én már ragaszkodom a megszokott időpontokhoz, mert azért nem árt valami rendszer. Kitartás, jó hamizást:)
2009. márc. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Addig jó a mondat hogy ne erőltesd, ha nem kéri. Akkor mikor megéhezik akkor kell megetetni. Egy kisgyermeket erőszakkal soha nem lehet a jóevésre rábírni, a kiéheztetés nem a csöppségeknek való. Az anyatejes babák is igény szerint vannak táplálva, nem óra szerint. Ugyanez műköshik a tápszeres kicsiknél is. Egy idő múlva úgyis kialakul a rend és a rendszeresség, az étvágy pedig folyton változni fog.

Hallgass a szívedre, amikor enni kér a kicsid etesd meg, a többi pedig kialakul, a lényeg hogy ne legyen kényszer az evés.


Kétgyermekes anyuka

2009. márc. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!