Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden egy éves ilyen? Én már...

Minden egy éves ilyen? Én már nem bírom tovább! Ki vannak az idegeim érzem.

Figyelt kérdés
Minél többször és erőteljesebben szólok rá hogy nem szabad annál jobban csinálja. Azt hiszi játszok vele. Egész nap abból állok ki hogy nem szabad légy szíves fejezd be stb. És már egyre többször fordul elő hogy azt veszem észre hogy már üvöltök mint egy fába szorult féreg, de ő még mindig csak nevet! Mit rontottam el? hogy kell ezt kezelni? Szaggatja a függönyt, kacsolgatja a sz.gépet, dobál, harap, csíp, pakol... Próbálom elterelni a figyelmét de csak ideig-óráig működik.
2011. júl. 11. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
legyél türelmesebb. :) azt sem tudja hogy mit csinál, nem hogy megértené hogy mi mire való és hogy mit mondasz neki. :D
2011. júl. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Én eldöntöttem, hogy amit elér, felér stb. azt használhatja is. Ha én húzogathatom a függönyt, akkor ő is. Ami veszélyes, azt úgy oldottuk meg, hogy ne tudjon a közelébe menni. A lányom nagyon eleven, virgonc, huncut, és kekeckedik, de nagyon ritka így, hogy rá kell szólnom. Megmondom őszintén, úgy vagyok vele, ez egy átmeneti időszak. Utána festünk, felújítunk kicsit, "kicseréljük a függönyt", de nem fogok üvölteni. Próbáld meg lazábban venni a dolgot, ő még nem érti, hogy miért nem szabad, ha pl. Te is azt csinálod.
2011. júl. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
dettó ugyan ez ,csak én még nem ordítok vele hanem még próbálom úgy nevelni hogy ráütök a kezére is,de az is hiába.Pakol,mindent amit csak elér vannak már szekrényei csak neki amit pakolhat,egyedül nem játszik el és még sorolhatnám.
2011. júl. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
ja és a lányom tudja hogy rosszat csinál mert közbe rám néz és vigyorog és folytatja a rosszat!!
2011. júl. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát lehet hogy ez csak egy apróság, de a gyerekek a "légyszíves" kezdetű körmondatokat (vagy mint ez azért veszélyes mert stb) még nem értik.

Én onnantól kezdve tanítottam őket, hogy kúszni-mászni kezdtek a földön, kb. hat hónaptól, és amit nem volt szabad, onnan egy egyszerű , de erélyes "nem!" felszólítás keretében elhúztam a kezüket.


Irtó pici a lakásunk, tehát esélyem sincs mindent elpakolni, amit nem szabad (számítógép, kenyérpirító üvegek, és minden elérhető magasságban van nekik, de nem piszkálják, mert tudják, hogy nem szabad.


Amivel még lehet segíteni: tarts számára néhány "izgalmas dolgokkal" teli fiókot a felnőtt szekrényekben, hogy ott szabadon palolhasson (tehát ne csak a gyerekszobában). Úgy sokkal könnyebben elfogadják a tiltást, ha van kompromisszum. Pl: "Nem szabad!" mondjuk a függönyt ráncigálni, de teríts neki egy pokrócot a kanapé hátoldalára (vagy ahova tudod), amögé el lehet bújni stb.


Hát így valahogy. A tiltott dolgok egy idő után elvesztik varázsukat, és már nem lesznek érdekesek. (Persze van, hogy visszatérnek egy adott dologhoz később újra)


Mindig nehezebb az az időszak, amikor szobafogság van (betegség vagy épp a hőség miatt), de kitartás! Hamar felnőnek...

2011. júl. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen másképp kell berendezni az életed és a lakást egy egyéves mellett, mint általában. Igy folyton csak a tiltást hallja és nem veszi figyelembe. Csak akkor szólj rá nyomatékosan, ha balesetveszélyes az amit csinál, különben akkor sem fogja érdekelni hogy nem szabad, ha éppen életveszélyes az amit tenni szeretne. Lehet sok mindent tönkretesz most, de legalább 2 évesen nem fogja a kezét kitépni a kezedből az utcán és a kocsi alá szaladni. Kitartás, most próbálgatja az akaratát, rájött hogy neki is van. Maradj következetes és higgadt.
2011. júl. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, sok jó dolgot írtatok!


Igyekszem én higgadt és nyugodt maradni de sokszor nem jön össze, és sajnos most elég sok rajtam a nyomás és így még nehezebb. Ő az életem persze mindennél fontosabb de én se vagyok állat nekem is véges a türelmem.

2011. júl. 11. 21:18
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom is nagyon huncut, szinte élvezi, ha olyat tehet, amit nem szabad. Ami nálunk bevált: nagyon veszélyes dolgok, mint az egy lábas virágállványom, elpakolva, de nem zárunk előle semmit. Ha egyszer azt mondtam valamire, hogy nem szabad, akkor azt soha nem szabad, de feleslegesen nem tiltom dolgoktól. Így a saját szobájában akár 100x is kipakolhatja a fiókokat, de utána segít nekem visszapakolni, ugyanakkor a cd-s szekrényt nem szabad kinyitni. Párszor elmondom, hogy nem szabad, közben integetem az ujjammal, hogy dá-dá lesz, ezt ő ügyesen utánozza:) Ha csak azért is csinálja, akkor egyszerűen otthagyom, és pár métert távolodom, lehetőleg úgy, hogy ne lásson. Ilyenkor rögtön abbahagyja, és jön utánam. Amikor odajön, akkor az ő szintjén próbálom éreztetni vele, hogy anya most szomorú, mert nem fogadtál szót. Ez általában bejön. Amit még észrevettem: ha nem figyelek rá, mert például csinálom az ebédjét, vagy valami dolgom van, akkor kezd el "rosszalkodni", szerintem ezzel akarja felhívni magára a figyelmet. A legrosszabb amit tehetsz, hogy ismételgeted neki, hogy nem szabad, mert egy idő után a tényleg veszélyes dolgokat is csak azért is csinálni fogja, ha rászólsz, hogy nem szabad.
2011. júl. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, amit átélsz! Pont tegnap gondolkodtam el azon, hogy a 14 hónapos kisfiamat aznap szinte egész nap csak szidtam. Én ritkán kiabálok, de folyamatosan pofozott ment a nem szabad, ne csináld, kértem szépen, csúnyán, felemeltem a hangom, bevittem a büntijárókába, kezére csaptam - nem használt semmi. Röhögve ütött tovább, nagyon fájt.

A férjem az egyiket visszaadta neki. Nem szép dolog, tudom, nem is értettem vele egyet. A gyerek két másodpercig nyöszörgött, aztán újult erővel kezdett ütni. Ez sem használt. Ennek azért örülök, nem szerettem volna, hogy ebből rendszer legyen.

Ma úgy ébredtem, hogy türelmes leszek. És sokkal jobb volt a nap! Nem kiabáltam, nem helyezkedtem úgy, hogy elérjen, játszottam vele sokat - és nagyon szép napunk volt! Szerintem próbáld meg Te is, koncentrálj inkább a tüneményes mosolyára. :)

2011. júl. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
34%

jajjj...

az én 16 hónapos lányom !

ő is ezt csinálja..hiába kérem szépen csúnyán, ordítva, sírva semmi de semmi nem használ,

múltkor a kezére csaptam mert feszt a konnektort pitiszkálta

SZERINTED VETTE A LAPOT?

annál jobban, sírt egy kicsit de a fél szeme mosolygott és nyúlt érte megint..

100 szor elmondom hogy NEM NEM NEM ÉS NEEEEEEEEM !!!!


mintha a falnak beszélnék..

nem tudom mikor fejezi ezt be..

boltban is hisztik, ha nem az van amit ő akar

pedig azért vergődik mert nem az van..

és mégis képes ordítani órákon át.


hát mégis mit lehet ilyenkor tenni???????


sokszor én is azon a ponton vagyok

ISTEN BOCSÁSSON MEG de úgy felpofoznám hogy a fal adná a másikat.


de lehet az sem használna..

na ennyit erről.

2011. júl. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!