Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Komplikáció volt a te szülésed...

Komplikáció volt a te szülésed során is?

Figyelt kérdés

vannak itt olyan anyukák akinél bármilyen gond volt a szülés során, közben, után?

sérült a te babád is? hogy dolgozzam fel?

tanácsokra lenne szükségem, hogy csináljam???

még nem lehet tudni mi lesz vele.....


nagyon nehéz :,(


olyan anyukák tanácsát is szívesen veszem akiknek egészséges a picijük...


köszönöm ha válaszoltok nekem


2011. júl. 12. 14:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Elmeséled mi történt?
2011. júl. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

szia

nekem is gond volt a terhesség alatt. nem tudom mert nem írtad, de mi a probléma és mire írtad, hogy nem tudni mi lesz? ha hasonló a te gondod is, én szivesen beszélegetnék veled.

2011. júl. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én is szívesen venném, ha leírnád, ha úgy érzed, kiírnád magadból. Nálunk "csak" annyi probléma volt, hogy kevés volt már az oxigénje, és meg kellett vákuumozni, de egy-kettőre kint termett, és makk egészséges.
2011. júl. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt túl egyszerű az első szülésem. A kicsi beszorult, de már nem lehetett császározni. Így sokan voltak bent szülésnél. A kislányomat megmutatták, és már vitték is inkubátorba. Szerencsére csak fél napra. Kicsit kötött lett, amit dévényessel sikerült feloldanunk, azóta minden rendben van. A beszéde talán egy kicsit nehézkes néha, de az unokatestvérének is ugyanilyen. Őket ikreknek nevezzük a családban, mert mindig mindent ugyanúgy csinálnak. Ugyanattól, ugyanúgy félnek. Ugyanúgy beszélnek, még a hanglejtésük is ugyanolyan. Ugyanolyan dilihoppjaik vannak... így nem tudom ez a beszédprobléma ennek,vagy a genetikának tudható be, de hajlok ez utóbbira az "ikertestvérére" alapozva.
2011. júl. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerencsére az én fiam makk egészséges. Nálam annyi volt, hogy szalutálva jött a világra, egy kicsit megszorult, de az orvos és a szülésznő segítségével kipasszírozták belőlem. Teljesen végigrepedtem kívül-belül, hetekbe telt mire rendesen járni tudtam. Szülés utáni hajnalban meg kellett még műteni, mert vérömlenyem lett a varrat mögött, így újra felvágták, kitakarították, ismét varrták. Ezzel együtt életem legszebb élménye volt és mivel a gyerkőcnek tökéletes 9/10-es apgarja volt, így nem is volt okom igazán kétségbeesésre. Nálad mi történt? Sokszor az is segít, hogyha kiírod, kibeszéled magadból! Ismerősi körömben volt két komolyabb eset, két csodaszép kislány, akiknek a szülése bizony nagyon-nagyon nem jól sikerült, de mindkét lány már teljesen egészséges, nem lett szerencsére semmi maradandó bajuk! Szívből kívánom, hogy nálatok is minden rendbe jöjjön!!!!
2011. júl. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem szülés után a méhnyakam repedt meg és iszonyuan vérzett.Nem látták elöszőr h honnan jön ez a rengeteg vér,hát mit ne mobdjak megijedtünk rendesen.Végül másfél óra varás után minden jól alakult:)
2011. júl. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

köszönöm, hogy ilyen sokan írtok

:)


történetünk röviden:


szerda délelőtt 10 perces fájásaim lettek ekkor voltam 38 hetes

védőnő mondta hogy csak 5 perceseknél induljunk a kórházba mivel 10 percre van tőlünk.

csütörtök hajnalra 5 percesek lettek ekkor indultunk is.

mivel az első szülésem császár volt megbeszéltük a dokimmal hogy most is császár lesz, nagy baba is volt.

mikor beértünk elmondtam mindent az ügyeletesnek azt mondta hogy ők hívják a dokimat én nem hívhatom fel.

nem tudom miért :(

szóval csak teltek az órák nem tágultam picit sem teljesen zárt volt a méhszáj...

sétálni küldtek... este 8 órakor mikor egybe értek a fájások és azt hittem meghalok azonnal műtőbe vittek még ekkor sem akarták behívni az orvosom csak nagy vita árán...

kisfiam megszületett 3850g és 50cm-vel 10/9 apgarttal.

minden rendben volt be sem sárgult.

2 hónaposan egy rutin uh-n észre vettek egy cisztát az agyában, időpontot kértünk MR-re amire csak 5 hónap múlva kaptunk időpontot.

ott kiderült a jobb oldala teljesen sérült.

az orvos egy bunkó volt azt mondta neki nincs ideje a gyerekemmel foglalkozni ekkor volt már 11 hónapos dokit váltottunk mert nem tudtuk mi történt a picivel.

kiderült szülés közben trombózist kapott.

7 hós kora óta járunk Dévényre, konduktorhoz, gyógytornára, Hrg-re, értelmi fejlesztésre.

nem használta a bal oldalát egyáltalán, most már használja szerencsére forog de nem szeret feküdni próbál nyúlni a tárgyakért, fogni, fel akar ülni de még mindig nagyon hipótón a nyaka törzse.

a végtagok feszesek nagyon.


a dokik nem tudják mi lesz vele....

így mi se

annyira nehéz ez hisz nem látszik rajta semmi így mindenki avval jön (aki nem tudja), hogy elindult már? hogy? mikor még ülni sem tud és mikor ezt felhozzák sírva fakadok...

mindent megteszek érte de nagyon nehéz...

röviden ennyi lenne

2011. júl. 12. 14:39
 8/16 anonim ***** válasza:

MR-t nem ismételtek azóta? Hogy van-e fejődés?

A dévény nekünk nagyon bejött, bár nem volt ilyen nehéz a mi esetünk. Még minden rendbe jöhet, de iszonyt sok munka áll még előttetek. Soha ne adjátok fel. Még vannak csodák. Én nagyon szorítok nektek. Merre laktok? Ezt azért kérdezem, mert én már sok dévényesnél jártam, de a mienkhez foghatót még nem találtam. Őt ajánlanám neked. Neki belgyógyász a férje.

2011. júl. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

14:46-os vagyok:

A párom pont tegnap mesélte, hogy van egy hely, ahol csinálnak MR-t magánba. Persze fizetős.

2011. júl. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Minden tiszteletem a tiétek a kitartásotokért!


Az én babám teljesen egészséges. Sajnos kicsit hamarabb jött (császárral) a 37. hétre és kicsit lassabban is fejlődik az átlaghoz képeset, de ennyi. Most lesz 11 hónapos egy hét múlva és ma állt fel magától először. Már aggódtam, hogy miért nem próbálkozik, mi lehet a baja.


Nem volt egyértelmű a válszodból,hogy akkor ki volt a hibás a szülésnél? A szülész doktor? Nem perelitek a kórházat? Legalább a baba fejlesztési költségeit fizessék ki ha mást nem is.

A gyerekorvost cseréltétek le 11 hónaposan, mert nem törődött a babával?

2011. júl. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!