Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a dokidnál ki van írva,...

Ha a dokidnál ki van írva, hogy 80Eft a szülés, és a szülésed gyorsan, komplikáció nélkül lezajlana, (pl, se infúzió, se gátmetszés, se semmi) te reálisnak tartanád ezt a pénzt kifizetni? Vagy ha már egyszer ki volt írva, odaadnád így is?

Figyelt kérdés
2010. okt. 24. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

hát igen ez szívás. Na lassan Ők csinálhatnának egy lebontott listát mint a fodrász:

sima szülés 30.000

gátmetszéssel:

35.000

Oxitocinos infúzióval: 45.00

EdA-val: 60.000

Császár: 80.000

Egyéb szolgáltatás: + 10.000


:-) persze ez csak vicc. Hát ha viszont ki van irva akkor ki van sajna.

Mondjuk ezt sosem értettem, a barátnőm végig fizetett a magánrendelésen és a végén 30.000 ft.adott mert épp annyit tudott és a doki azért is nagyon hálás volt pedig dec. 24.én császározta meg!!(január 10-re volt kiirva).

2010. okt. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ki van írva az ár, és én ez alapján őt választottam, akkor eszembe se jutna, hogy probléma mentes szülés esetén kevesebbet adjak. Persze visszafelé is elvárom, hogy ne kérjen többet, ha esetleg nem lesz egyszerű szülés.


Az én orvosom rendesen kihúzta a gyufát, mikor benyögte, hogy nem vezethet tovább szülést az általunk választott kórházban. Ráadásul ahova megy ott már kicsit magasabb a tarifa. 80.000 Ft-ot beszéltünk meg, és 350.000-et akart kérni, mert ő kórházat váltott. Na, ez durva!

2010. okt. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nme tudtam orvost választani, ügyeletben szültem. Vittünk a férjemmel 20Eft-t hogy ha minden jól megy, odaadjuk, de mint a szülésznő mint a doki annyira bunkón viselkedett velünk, hogy végül nem tettük.

Egy csecsemős nővérnek ajánlottam fel kiköltözéskor, de nem fogadta el, mondván hogy költsük inkább a babára.

Ezt csak azért írtam le, hogy tudassam, nem mindenki pénzéhes a kórházban.

2010. okt. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha ki van írva az ár, akkor szerintem előre is tisztában voltál vele, hogy mennyibe fog kerülni ennél az orvosnál a szülés és nem kerestél mást. Az infuziónak és a gátmetszésnek semmi köze nincs ehhez az összeghez.

Max. ha magánkórházban szülnél, ott lenne hasonló lista, de szintén nem számolnak föl külön díjat infuzióért vagy gátmetszésért, ellenben EDA-ért és császármetszésért igen. De ez más tészta. Az orvosod edáért nem kérhet plusz pénzt, nem ő adta, hanem a kórház, és neked van TB-d, tehát jár neked az is, ha kérsz. Az orvos csak azért kér pénzt, mert külön, szabadidejében, és talán szabadsága alatt is bemegy levezetni a szülést a kórházba, szerintem ez abszolút érthető, más kérdés, hogy ki mennyire pofátlan és mekkora összegeket kér. A 80 ezer egy átlagos ár. Ha nem akarsz saját orvost, az ügyeletesnek nem kell fizetni és ugyanolyan ellátásban részesülhetsz (persze, vannak kivételek).

2010. okt. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kifizetnem,fuggetlenul hogy sima szulesem lenne.

Orulnek neki hogy nem volt semmi gond.

A doki egy biztositek arra az esetre ha valami gaz van.

2010. okt. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

a félreértések elkerülse végett ez csak elméleti kérdés volt.

2.babámat várom az első is elég könnyen megszületett, és a másodikra azt mondta a doki, hogy mivel kicsi a baba nagyon gyorsan meg fog születni. És ha bejön a jóslata, akkor is oda fogom neki adni az előre tudott összeget, még ha nem is tartom reálisnak az árat.

mégegyszer köszi!

:-)

2010. okt. 24. 20:12
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
Ha ki lenne írva az ár-én úgy otthagynám a rendelőjét meg őt ,mint eb a sz.rát.
2010. okt. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem is durva, hogy ki van írva az ár. Egyáltatlán, törvényes/etikus ez? De ha már kiírta, és te ennek tudatában őt választottad, akkor szerintem ki kell fizetni.
2010. okt. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!