Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a gondja 2,5 hónapos...

Mi lehet a gondja 2,5 hónapos lányunknak a sétálással?

Figyelt kérdés

2,5 hónapos múlt a hölgyemény, eddig nagyon szeretett sétálni, el volt az elején egy ideig, aztán a séták nagy részét átaludta. Az utóbbi 3 napban viszont küzdelem a séta, de levegőzni csak kell.

A nagy meleg is bejátszhat, három napja, amikor 9-kor és este 7-kor vittük végig dobálta magát, végül már sírt, úgyhogy hazajöttünk kb. negyed óra múlva. Ezen a napon tényleg nagyon meleg is volt.

Másnap reggel 7-kor vittem le, akkor még egész hűvös volt, az elején dobálta magát egy 20 percig, de végül aludt egy jó fél órát, így 8 körül jöttünk haza, amikor felébredt.

Tegnap 8 körül vittem, mert korábban aludt még, nem tudtunk menni. Egy órát voltunk lent majdnem, kicsit nézelődött, időnként dobálta magát, de alvás nem volt. Hazaértünk, nem sokkal később elaludt a kiságyban.

Ma is 8-kor mentünk, és ma nem volt olyan nagyon meleg még ekkor, árnyékban kimondottan élvezhető volt, mégis újfent dobálta magát. Estefelé nem is merem vinni, mert meleg van, és azt tuti nem bírja. Ma lehet esetleg a front is az ok, de eddig frontkor is aludt lent a ringatás miatt.


Próbáltuk a babakocsit rövid időre a séta elején felemelni, a támlát, olyankor egy ideig el van, de max. 10-15 perc, aztán már mivel amúgy is dobálja magát, leengedem fekvősre, meg amúgy se jó a hátának úgy tudom.


Szerintetek mi lehet az oka, hogy ez így megváltozott a sétálás? Így neki sem, és nekem sem túl kellemes időtöltés. A meleg lehet, és ha lemegy a hőség, akkor jobb lesz, vagy ez egy ilyen időszak és majd jobb lesz? Másnál volt ilyen?


2011. júl. 12. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Próbáld hasra fektetni, hátha jobban bírja. Az is lehet, hogy nem lát ki rendesen, az a baja.
2011. júl. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bent a lakásban,a hűvösben hogy viseli a babakocsit? Olyankor nem dobálja magát? Ha igen, akkor lehet, hogy kényelmetlen neki, vagy valami zavarja, pl. unatkozik benne...


Mennyire öltözteted be, mikor kimentek? Nem lehet, hogy esetleg a sok ruha, a takaró idegesíti?

2011. júl. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hason itthon sem szeret lenni, max. 10-15 percet bírja, amikor játszunk, de van, amikor annyit sem. Azért emeltem meg a támlát, hátha ha kilát, akkor jobb, de úgy sem bírta tovább.


Bent eddig se szerette, mivel nincs hely rendesen tolni, csak úgy feküdni meg nem szeret benne, ha nem mozog. Kényelmetlen lehet, ha minden ugyanolyan, mint eddig volt?

Áh most ezekben a meleg napokban szinte semennyire. Rövid ujjú body volt csak rajta, itthon ujjatlanban van, textilpelussal takarom be. De eddig ezzel sem volt gondja.

2011. júl. 12. 14:56
 4/10 anonim ***** válasza:

2,5 hósnak azzal nem lehet baja, hogy nem lát ki.


Nagyon meleg van, biztosan csak szenved. Tegyél alá 4-be hajtott fürdőlepedőt (a tiéteket), az pamut, puha, így kényelmesebben fog feküdni.


És a hétvégén jön a lehűlés, ha más nem, akkor addig már ne menj vele ki. (az uv sugárzás is magas most nagyon)

2011. júl. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Törölköző szokott lenni alatta, de megpróbálkozunk többe hajtottan egy nagyobbal, hátha úgy puhább.


Lehet, hogy az lesz, hogy hagyjuk a sétát, amíg még nincs jobb idő, max. ha korán kel, akkor 7-ig bezárólag megyek le vele, de később már nem.

2011. júl. 12. 15:02
 6/10 anonim ***** válasza:

mi úgy indulunk sétára, hogy előtte őt is megfürdetem, és csak egy ujjatlan bodyt adok rá és uzsgyi le.

Így elalszik és bírj, ő 4 hónapos.

este mi sem megyünk ki, brutál az idő sajnos.

2011. júl. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Pontosan 2 és fél hósan kezdett a mózesben ordítani, és igenis az volt a baja, hogy nem lát ki.

Vettünk egy másik kocsit, amiből fektetve is kilát, azt már imádja.

2011. júl. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen a babakocsitok, de azért leírom én mit tapasztaltam. Kislányom téli baba, így nagyon jó volt, hogy volt mózes része a babakocsinak. Abba még pluszba tettem egy takarót és rá a teteje. Bár a séták kezdetekor mindig sírt kicsit, de megkapta a cumiját és nemsokra rá már aludt is. Aztán három hónapos volt, amikor ugyanúgy, mint addig mentünk volna sétálni, de üvöltött, amit a kocsiba tettem. A második nap kivettem a mózesból és egyel megemeltem a kocsit. A sírás rögtön elmúlt. Azóta így sétálunk. (Most 7 hónapos múlt, de mivel még nem ül, így nem akarom följebb emelni.) Tudom írtad, hogy ezt is próbáltad, csak gondoltam leírom, hogy van ilyen is.

Talán tényleg az a legjobb, ha kivárod ezt a nagy meleget és ha nem változik semmi, akkor lehet próbálkozni. :)

2011. júl. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Egyelőre kivárjuk a meleget, max. kora reggel próbálkozom. Most olyan kellemes idő van, de "sajnos" 6-kor kelt enni, apa kelt hozzá, én nagyon fáradt voltam, mert éjjel kétszer is dorbézolt (2-kor csak nyügi, fél 4-kor evés), úgyhogy mostanság fog kelni majd eszegetni, utána még megpróbálunk lemenni.

2011. júl. 13. 09:02
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia ! Nálunk is hasonló volt a helyzet azzal a külömbséggel hogy kislányom a két hónapos oltás után nem akart egyáltalán a babakocsiban lenni ,ha lementünk sétálni csak sirt egyfolytában aminek az lett a következménye hogy haza kellett jönnünk .De mivel levegö kell a picurnak minden nap csak pár percet voltunk lent ,aztán ahogy teltek a napok lassan megint tudtunk sétálni. Most 3-hónapos és nagyokat szundizik a kocsiban ha sétálunk .
2011. júl. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!