Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyszerűen csak nem szoptatok...

Egyszerűen csak nem szoptatok tovább? Részletek lenn.

Figyelt kérdés
Már kb. 3-4 hete csak NAPI kb. 70-80 milli tejem volt, és a 6 hós gyerekem már nem akarta a cicit. Ordított, ha próbáltunk szopizni, kiköpte, egy cirkusz volt az egész. Eddig fejtem, ami jött, nem sok, 5 kortyra megitta. Ma feladtam a fejést és szoptatást is, igaz lelkiismeret furdalással. Magától az a kevés tejem elmegy? Vagy mi a teendő?
2011. júl. 12. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is így jártam, de 5 hónapos volt a picim, és csak napi 30-at tudtam lefejni. Így egyik napról a másikra abbahagytuk. :((( Nem kellett többet fejnem, mert nem jött belőle semmi. :(
2011. júl. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és ha azt érzed, hogy feszül a melled, akkor fejd le mindenképpen, hátha még elfogadja, és legalább nem lesz mellgyulladásod sem.
2011. júl. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen "elmegy".

Figyeld magad, ha nem csomósodik, és telítődik iszonyatosan, akkor nem kell tenned semmit. Ha fentiek bármelyikét érzed, akkor masszírozd át a csomót és fejjél egy keveset, akár csak pár cseppet, hogy megkönnyebbülj.

Két-három nap, vagy egy hét múlva is jelentkezhet ez még.


Én akkor hagytam abba a szoptatást egyik gyerekemmel (betegségem miatt), amikor még napi 8-10x kérte, másfél hónap után tudtam eltenni a fejőgépet, az utolsó két fejés között már egy hét telt el.

2011. júl. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem a teendőkről írnék, mert most fogsz kapni hideget meleget a többiektől, az biztos! Egyébként úyis tudod, sok tea, hoemos bogyó, sírjon csak egész nap, de sűrűn tedd mellre, stb, stb.


DE ne foglalkozz azzal, hogy ki mint mond. Eddig szoptattál, már ez is nagy eredmény és ha abba akarod hagyni, hagyd! Minden lelki ismeret furdalás nélkül hagyd abba. A legfontosabb időszakban már megadtad számára azt ami a legjobb. Csak azzal foglalkozz, hogy mi a jó nektek, ne pedig azzal, hogy a társadalomban mi az elfogadott, mi nem az, mi az aktuális divat, mi nem az. Tegyél rá és csak magatokra koncentrálj!

2011. júl. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

az utolsónak igaza van, majd arják, hogy ljjel is óránként szoptass...


magától elapad, pikk-pakk. nekem kb. a 3. napra lett kicsit kemény a cicim, akkor újra megszoptattam, és azóta sem...


és amúgy én is szopipárti vagyok, de ha ő elutasítja, akkor ez van...

2011. júl. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És bár mindent megpróbáltam (homeo, laktoherb, malátaital, moremilk, stb.), ennyi volt.
2011. júl. 12. 16:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos én is ugyanitt tartok, ordítás minden mellretétel, ha sikerül is, akkor is csak addig szívja amíg a tejadó reflex tart és lehet minden szívásra nyelni, utána vége. Az egyik mellemet már napok óta el sem fogadja, abban mindig kevesebb volt, és fejni is csak pár cseppet tudtam, szóval arra már rá sem kényszerítem, mert az szinte teljesen elapadt, a másikat még néha néha elveszi, amit tudok, azt lefejem, de hamarosan annak is vége. Szóval szerintem ahogy az egyikben elapadt az egyre ritkább ingertől, ugyanúgy el fog a másikban is. Szerintem nincs különösebb teendőd neked sem. Csak ne hagyd becsomósodni. Az én babám sajnos csak 4 hónapos, de ez van. Én is megtettem mindent, ittam és ettem rengeteg fajta tejserkentő szert, fejtem, gyakran mellre tettem, de semmi. Pedig annyira akartam, és azt hiszem ez a rettentő nyomás pont az ellenkező hatást érte el.
2011. júl. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!