Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor célszerű saját szobájába...

Mikor célszerű saját szobájába átszoktatni a gyereket?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy szobában van velünk, amíg picike. Nem is merném külön szobába tenni. Most nagyon ügyesen, saját kiságyában alszik mindig, szóval nincs közénk szoktatva, de mikortól tegyük vissza a kiságyát a saját szobájába? Ti ennyi idős korában szoktattátok át és hogyan?
2011. júl. 13. 09:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mi rögtön az első naptól kezdve, ahogy hazahoztuk. A gyerekorvos fel is háborodott rajta, megkérdezte, hogy "De nem rooming-in szobában voltunk?". Mondtam, hogy de, és nem értette, hogy akkor itthon miért nem velünk alszik a baba egy szobában. Nem értette meg, hogy a kórházban 2 verzió van:

1. veled van 24 órában a baba

2. megkapod 3 óránként szopizni.

A dokinőnek szent meggyőződése volt, hogy 2-3 hónapos koráig a szülővel kell egy szobában aludnia a babának. Mi ezt nem így láttuk, nagyon szereti a szobáját, a saját ágyát.

2011. júl. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Mi még csak most várjuk, de nálunk kezdetektől külön szobában lesz! Nem is férne el a hálóban, szép nagy szobácskája van.

De barátnőméknél egy szobában voltak, ők fél éves korában már visszaszoktatták!

2011. júl. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Arra lennék kíváncsi, hogy akik így csinálták, hogyan szoktatták át?


Mi gyönyörű szép szobácskát rendeztünk be neki, mindent újan vettünk neki, bútorszett, függönyt készíttettünk, szőnyeg, minden...de az utolsó pillanatban (amikor hazajöttem a kórházból), a kiságyát és a pelenkázót átpakoltuk a mi szobánkba.

Én nyugodtabban vagyok így, ha rálátok az ágyból. Egyelőre...

2011. júl. 13. 09:47
 4/13 anonim ***** válasza:
Mivel a saját ágyához már hozzászokott, szerintem mindegy neki, hogy hol van az az ágy. Múlt héten anyóséknál voltunk. Első éjjel utazóágyban aludt a babánk, fel is ébredt sokszor. Másnap megérkezett a használt rácsos ágy. Rátettem a baldachint, a rácsvédőt, a zenélő macit,és láss csodát, úgy aludt éjjel a lányom, mint a bunda. Az tök mindegy volt neki, hogy a szoba nem ugyanaz, az ágy és a benne lévő dolgok az otthoniak voltak.
2011. júl. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2. vagyok! Barátnőméknél nem igényelt nagyobb felhajtást. Ő úgy csinálta,hogy a napközbeni alvás jobban ment, ezért először napközben rakta le oda. Semmi baja nem volt. Két este nyöszörgött kicsit, akkor a barátnőm lefeküdt az ágyra a kiságy mellé (nekünk is van bent egy felnőtt ágy) és simizte egy kicsit. 3. éjjel csont nélkül elaludt. De gondolom ez attól is függ,hogy mikor szoktatod át. Szerintem minél kisebb,annál könnyebb!
2011. júl. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Kb. 3 hónapos korában érdemes már átszoktatni. Akkor már nyiladozik annyira az értelme, hogy majd kierőszakolja, hogy az ágyatokba kerüljön. Vagy éppen éjszakai szopi után Te leszel olyan fáradt, hogy csak magad mellé rakod lustaságból. Ezért később nehezebb lesz átszoktatni.

Ha külön van, akkor visszaviszed az ágyába, megszokja, hogy saját helye van.

2011. júl. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
És a büfi félrenyelése miatt mikortól nem kell aggódnom? Nekem ez is szempont. Sokszor visszajön neki, ezért is szeretem, hogy rálátok. 3 hónapos kora után már nyugodt lehetek effelől?
2011. júl. 13. 10:01
 8/13 anonim ***** válasza:
Nálunk kb. 2 hetes korától lett átszoktatva, akkor még nagyon nem is érzékelte a változást, de nekem hihetetlenül könnyebb lett utána, mert éjszaka a legapróbb megmoccanására felébredtem, pedig ő mélyen aludt. Szóval én két hét alatt nagyon elfáradtam, ezért is döntöttünk így.
2011. júl. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
38%

Büfiztesd meg rendesen evés után ... :-S

És tehetsz be bébi figyelőt is.

2011. júl. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Vegyetek egy légzésfigyelőt!
2011. júl. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!