Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Remélem nem haragszik meg...

Remélem nem haragszik meg senki ha megosztom a gyes problémámat veletek?!

Figyelt kérdés
Saját keserű tapasztalatomat osztom meg veletek csak , hogy más ne essen ebbe a hibába mint én ! Idén június 4.-én lejárt a gyedem , a munkáltatómmal megbeszéltem , hogy 6 órába mennék vissza dolgozni és mellette igénybe veszem a gyest! Ez eddig sima ügy volt megigényeltem a gyest meg is kaptam júniusra! A fizetésemet a szabadságra is megkaptam! De most jön a csavar ugyanis Április 1-től egy jogszabály értelmébe nem jár gyes addig amíg azt a szabadságot töltöm amit még 8 órás munkaviszonyból jár! Vagy 6 órába veszem ki a szabimat vagy addig nem kapok gyes amíg nem jár le a szabim! Természetesem a gyest amit kiutaltak vissza kell fizetnem. Sajnos én és még a munkáltatóm sem tudott erről a jogszabályról! Remélem más nem jár így mint én!
2011. júl. 14. 10:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy leírtad és sajnálom, hogy így jártál!

Az a baj, hogy azt hiszik, hogy mindenki rögtön vágja a jogszabályokat, és egy egyszerű kis magánemberként is mindenki pontosan tudja a gyed-gyes szabályokat, és ezért nem nagyon tájékoztatják az embert. Így magunknak kell utánajárnunk mindennek, de sok esetben nehéz megérteni, főleg ha éppen beleesel valamilyen jogszabály változásba, amiről még a munkáltató sem tud...

2011. júl. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia én csak azt nem értem , hogy miért csak 6 órába vehetem ki azt a szabit amit én még 2009-ben 8 órás munkaviszonnyal szereztem!
2011. júl. 14. 11:05
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia, ne haragudj, hogy ezt mondom, de szerintem itt egyértelműen a munkáltatód a hibás. Azért van ott a HR-es, hogy képben legyen a munkavállalókat érintő változásokkal. Sajnálom, hogy miattuk ilyen kellemetlen helyzetbe kerültél, főleg, amikor minden fillér számít. :-( Logikát ne nagyon keress a jogszabályokban, sajnos általában rajtunk csattan az ostor.
2011. júl. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia! Köszi, hogy megosztottad.

Szerintem nem a HR-es dolga lenne ez elsősorban, mert ő nem a pénzbeli ellátásokkal kell, hogy foglalkozzon, hanem azé aki a béredet számfejti.

2011. júl. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát én már nem tudom ki hibázott a lényeg ,hogy én szívtam a legnagyobbat! Sajnos!
2011. júl. 14. 11:47
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocs, megszokásból írtam hr-t, mert nálunk külsősök csinálták a bérszámfejtést, és mi velük nem voltunk kapcsolatban, csak a hr-eseinkkel. De jól írta az utána hozzászóló!
2011. júl. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ugyanebbe a helyzetbe kerültem, de én tudtam erről!

8 órás meló mellett szerintem korábban sem lehetett gyes-t kapni, és hiába vagy otthon ténylegesen a szabadság alatt, akkor is 8 órás melónak számít, így arra az időre nem jár gyes :(

Azt még meg lehet ilyenkor csinálni, (nem teljesen szabályos de megoldható) hogy 6 órában veszed ki szabid, csak többet, tehát ha mondjuk felgyűlt 30 nap szabid, akkor 45-öt veszel ki, a pénzed csak 6 órás lesz, de legalább a gyes -be nem kavar bele

2011. júl. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne haragiudj én is ebben a helyzetben vagyok megtudnád mondani,hogy hol tudok utána olvasni mert nem igen szeretnék fizetni.Köszi
2011. júl. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy GYES mellett 6 vagy 4 órában lehet munkát vállalni (illetve kötetlen munkaidőben ha otthonról dolgozol) Tehát rendes 8 órás - bejárós - munkaviszony mellett már nem jár.

Na most aki 8 órás munkaviszonyból megy szülni, akkor mielőtt visszamész dolgozni, ki kell adnia a munkáltatónak a szülés előtti táppénz, a TGYÁS meg a GYED alatt felhalmozódott szabit.

Aki úgy megy vissza hogy a GYED lejárta után, és részmunkaidőt vállal (4 vagy 6 órát) az kaphatja továbbra is a GYES-t. DE a szabadság idejére nem kaphatja, mert az 8 órás munkaviszonynak számít. Így a szabadság idejére le kell mondani a GYEST, illetve már célszerű úgy megigényelni, hogy pl augusztus 1-én jár le a GYED, akkor kiszámolod a szabidat, ami mondjuk szeptember 10-ig tart, és akkor a GYES-t szeptember 10-től kéred, de az okát, hogy miért nem folyamatos a GYED után, azt meg kell írni a MÁK-nak, csak hogy tudják. (nekem ők mondták ezt telefonon)

[link]

2011. júl. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!