Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babaúszáson a medence vizét...

Babaúszáson a medence vizét klórral fertőtlenítik ugye? Nincs olyan hely, ahol nem klórral fertőtlenítenek?

Figyelt kérdés
A párom erre hivatkozva nagyon ellenzi, hogy babaúszásra vigyem a kislányunkat (3 hós). De én nagyon szeretném elvinni, legalább egyszer, hogy megnézzem mennyire tetszik neki, mert imád pancsolni, szereti a vizet és ráadásul nyáron jól esne neki, úgy gondolom. Párom szerint viszont a bőrének és a tüdejének se tenne jót a klór. Igaza van szerintetek?
2011. júl. 14. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs! A csapvizet is klórozzák! Úszás után be kell kenni! Inkább a klór, mint a bacilusok meg az alga!
2011. júl. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk mi a csapvizet is tisztítva isszuk. Én utálom a klór ízét. Nem érzékeny a bőre amúgy szóval nem hiszem, hogy gond lehetne, csak így nem hiszem hogy bele fog egyezni a párom, hogy elvigyem a babát :-(
2011. júl. 14. 11:10
 3/9 anonim ***** válasza:

Akkor magyarázd el neki,hogy nem kell így túlfélteni egy gyereket! Ha ennyire sterilen akarja tartani annak az lesz a következménye,hogy mondjuk az oviba nem nagyon kell vinni,mert többet lesz otthon.

1000 meg 1000 baba vett már részt babaúszáson és élnek, köszönik szépen jól vannak!

2011. júl. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát ez furi...Mi is járunk,a lányom bőre picit érzékeny,de eddig semmi gondunk nem volt.

Próbáljátok ki szerintem pár alkalommal.

2011. júl. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Általában a babauszodák medencéinek a vízét nem fertőtlenítik klórral.Google-ba,keresőbe beírva,rá tudsz keresni,babauszodákra,akik a honlapjukon részletes tájékoztatást adnak.Ezeken a helyeken,anya vagy apa van a vízben a picivel,és kis csoportos foglalkozások vannak.A babára úszópelust,és gumival meghúzható,kis úszónadrágot szoktak adni.Az esetleges"balesetek"elkerülése végett.Nagy általánosságban,a babauszodák fokozottan odafigyelnek a higiéniára.Így lényegesen kisebb a fertőzés veszély,mint egy rendes usziban,ahol naponta sok-sok ember fordul meg.

A babák bőre érzékenyebb,mint a felnőtt embereké.A klóros víz kiszárítja a bőrt,piciknél ekcémát is okozhat.De ez nagyon sok minden mástól is függhet.

Szerintem nézzetek meg egy babauszodát!Így megláthatod,hogy a picid,hogyan viszonyul a nagyobb víz mennyiséghez.

Például náluk,nincs klóros fertőtlenítés.

[link]

[link]

Üdv

2011. júl. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
11:39, köszönöm szépen, megnéztem, tényleg jónak tűnik mindkettő, igaz a 16. kerület nekünk messze van , de a másik az egész elérhető közelségben :-) Nem is tudtam, hogy van ilyen babauszoda is.
2011. júl. 14. 12:18
 7/9 A kérdező kommentje:
Többieknek is köszönöm a választ! Túlféltéssel kapcsolatban egyetértek, párom sajnos anyósomnak köszönhetően nagyon parás, de anyósom még rajta is túltesz. De ebben az esetben talán van valami igazuk nekik is.
2011. júl. 14. 12:20
 8/9 anonim ***** válasza:

11.39-es vagyok!Örülök,ha tudtam ötletet adni.Ez a megoldás mindenkinek jó lehet!Neten,egy kicsit kukkancs körbe,babaúszás címszó alatt.Átnézegeted őket,és ki tujátok választani,hogy melyik babauszi a szimpatikus.Ám,ha a X.kerületi közel van hozzátok,akkor érdemes azt megnézni.Azért fontos szempont az is,hogy közel legyen az úszi a lakhelyhez.Már csak a baba miatt is.

Ha sikerül megbeszélni a pároddal,és elmentek pancsizni,akkor kívánom,hogy érezzétek nagyon jól magatokat!

2011. júl. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönjük, szerintem szuper lesz :-))
2011. júl. 14. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!