Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy járok jobba szerintetek?...

Hogy járok jobba szerintetek? Altatással kapcsolatos a kérdésem:

Figyelt kérdés

2hónapos a babám és már nagyon álmos.ilyenkor általában nagyon nyüglődik,6ig kihúzom vele és utána megfürdetem.és fél7-7kor már elalszik.ami nem is volna baj,ha éjszaka csak 1szer kelne fel.de min. 4szer fel kel.

szóval: szerintetek hagyjam még egy kicsit 30-40 percet aludni és toljam ki a fürdetési időt? hogy járok jobban?mi a tapasztalatotok?


2011. júl. 14. 17:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenféleképpen aludjon még egyet fürdetésig! Az utolsó etetés, ami nálad 6körül van, ha jól értelmezem,- arra számolj rá kb. 2,5 órát, addig aludjon picit, majd vidd fürdeni, és fél 9körül tedd le nagy éjszakai alvásra! Talán akkor kevesebbszer fog ébredni! :)
2011. júl. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocs azt kihagytam, hogy fürdés után egyen, utána alvás!
2011. júl. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

közbe már be is aludt,remélem így jobban fog aludni éjszaka

2011. júl. 14. 17:33
 4/11 anonim ***** válasza:

két hónaposan még nem szokatlan a éjjeli kelések száma simán lehet akár 6-8 is vagy több:-))


amúgy nálunk van próba alvás : ami azt jelenti h az igazi előtt még alszik egyet olyan 30-40 percet majd felkel és eszik és alszik tovább mondjuk ez nem befolyásolta soha h mennyit kelt éjjel fel


nem biztos h megúszod az éjjeli kelést ha kitolod de megér egy próbát mondjuk egy hétig néz mi változik vagy mi nem :-))


pl az én babám még akkor is felkel éjjel 2-3 között ha nem éhes egyszerűen megszokta h akkor még eszik egyszer bár már nem eszik meg némi simogatás után tovább alszik de akkor is felébred erre állt be

2011. júl. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

szerintem 2 hónapostól ne várd, hogy 1x keljen, az majd még később lesz.

igen, aludjon még egyet, a fürdést meg toljátok ki 8ra, aztán egyen és 9kor alvás, így talán jobban fog aludni éjjel :)

2011. júl. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

tudom,hogy még ilyenkor sokszor kelnek.Bár néha a sárga irigység esz meg amikor más gyerekek meg átalusszák az éjszakát..! 1szer már végig csináltam ezt a nagyobbik lányommal.azt hittem soha nem fogja végig aludni az éjszakát,de most 3évesen már nincs gond vele,kivéve,hogy 6kor már fent van!

Nem szeretném túl későn sem lerakni,mert akkor meg nincs időm a másik kislányommal foglalkozni.

köszi a tanácsokat!!

2011. júl. 14. 18:10
 7/11 anonim ***** válasza:

ne irigykedj nekik meg mással van bajuk


nekem mondjuk mindegyik aránylag jó alvó volt legalábbis éjjel (max 1-2x keltek fel éjjel)

nálunk meg a nappali alvással vannak/voltak bajok mondjuk


figyi próbálj meg aludni vele nappal h pótold a hiányzó alvást


(ja nekem mind a 3 gyerek kb 6-7 hónapos (a kicsit lassan ideje lesz ágyában altatni )koráig velem mellettem aludt lehet h ezért aludtak jól éjjel )

2011. júl. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia! Leírom a példámat, mert kb ugyanazt csináltam mint te most.

Szóval 21 hónap van a gyerekeim között, lányom már átaludta az éjszakát általában, mikor az ikrek megszülettek. Akkor én is úgy alakítottam és szoktattam az ikreket, hogy 6-fél7 fele alvás, hogy a naggyal legyen még egy óránk legalább. Ez 6-7 hós korukig ment, aztán egyre később kellett hogy fektessem őket, és már 8 fele fekszenek,mint a nagylányom. És nekem is sok baj volt és van az éjszakázással. Akkoriban kezdték átaludni az éjszakát (2-3 hósan), aztán valahogy visszájára fordult a dolog, talán azért mert amint sírtak mindjárt felvettük őket és ha máshogy nem kaptak szopit, hogy csend legyen és ne ébresszék fel a lányom. Hát most ott tartunk 11 hósak, és vért izzadok hogy leszoktassam őket az éjjeli sok-sok felkelésről. Szóval nem tudom mi a megoldás, de az én általam választott úton nem jutottunk el az éjszaka átalvásához. :-(

Tegnap 10től nem kaptak cicit, hiába keltek, és 1től 4ig aludtak, maga volt a Mennyország! Ma folyt. köv., talán feladják és nem kelnek!

Remélem te több sikerrel jársz!

2011. júl. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
1 hónapos a lányom, 7kor fürdetem és 2-3óra körül kel enni, utána reggel fél7kor. Viszont a múltkor nyűgös volt este és fent volt még 10kor is. Akkor gondoltam eltelt 3 óra már biztosan éhes és megetettem. Rögtön el is aludt. Akkor csak reggel fél 6kor kelt legközelebb. Az volt a legjobb éjszaka. :) Utána azon gondolkodtam, hogy lehet fel kellene minden este ébresztenem 10kor (akkor még többnyire mindig fent vagyok) és akkor reggelig aludhatnánk(nék) :) Szóval ezzel azt akarom írni, hogy lehet jobb volna Neked is kicsit kitolni a fürdetést és jobbak lennének az éjszakáitok.
2011. júl. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

túl vagyunk az éjszakán és gondoltam leírom,hogy hogy alakult.

végülis este 6:10-ig aludt,és 7körül fürdettem,mert addigra megint nyügi lett.szopizott és fél8körül már ásítozott,de hiába akartam lerakni este fél 10ig szenvedett,ordított akármit csináltam vele.

de valószínű a hasfájás és a front is közrejátszott ebben.

Viszont ami a jóhír,hogy fél4kor kelt fel előszőr!aztán aludt reggel 7ig.

Nem bánnám,ha mostmár mindig így lenne annyi változtatással,hogy már fél8-8kor aludna!

2011. júl. 15. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!