Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kell mosni a babának...

Mikortól kell mosni a babának a fogát?

Figyelt kérdés
S mivel? Úgy értem kell fogkrémet használni? Ha igen milyet?
2011. júl. 14. 22:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

4 fogtól már érdemes fogkefét használni, de addig is kell valamilyen módon tisztítani.

Amikor kisfiamnak 2 foga volt, akkor ujjra húzható, benedvesített fogtörlő kendővel törölgettem, aztán mikor kijött még 2, akkor kapott gyerekfogkefét és hozzá Nenedent fluoridmentes fogkrémet használtunk. Ez azért jó, mert lenyelheti a baba, nem baj, ha nem tudja kiköpni. DM-ben 600 Ft - nem a kezdőkészlet, amiben szilikon fogkefe is van, hanem a sima fogkrém.

2011. júl. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%
Amíg kicsi, teljesen "felesleges". Ez is csak egy új módi. Akkortól mosd a gyerek fogát, amikor már nagyjából megérti, hogy mit csinálsz. 1 éves kor felett. Ők még nem nagyon esznek olyat ami roncsolja a fogat.
2011. júl. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%

Nagyon el van tévedve a második. Még az anyatej is roncsolja a fogat, ha azt vesszük, ugyanis tele van cukorral. Akárcsak a tápszer, meg a satöbbi.

És bizony hogy esznek olyanokat a babák, ami roncsolja a fogakat, gondoljunk csak a gyümölcsökre. A gyümölcscukor pont annyira fogromboló, mint a normál cukor.

Egyébként meg utána kéne nézni, hogy mi a fogszuvasodás, mi okozza azt, kedves második. A LEPEDÉKBEN LÉVŐ BAKTÉRIUMOK!!! És a kicsik fogain is ugyanúgy van lepedék, ha nincs tisztítva.

Ja, és még valami: minél előbb el van kezdve, annál jobb. Nem biztos, hogy egy egy éves gyerkőc hagyja, hogy csak úgy egyik napról a másikra elkezdesz matatni a szájában...

2011. júl. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%

Kedves második, ajánlom figyelmedbe: [link]

[link]

2011. júl. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
En mar mielott kibujtak a fogacskai elkezdtem neki mosni ilyen ujjra huzhato gumi apro szoros micsodaval az inyet, jatekosan hogy megszokja a procedurat amikor meg ellenkezni nem nagyon tudott. Elvezte is, elbohockodtunk vele. Most lassan 3 eves es minden komplikacio nelkul alaposan meg tudom mosni a fogait estenket, reggelente a WC tetejen allva mossa maganak a fogat velem egyutt. Persze nem eleg alapos, de jo ha elkezdi gyakorolni maganak mosni.
2011. júl. 15. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
utolso vagyok / elfelejtettem hogy az elejen semmit sem tettem ra, aztan amikor kibujtak az elso fogacskak, fluorid mentes izesitett fogkremet hasznaltunk, es ugy ket eves kora ota elmex gyerekeknek valo fogkremet hasznalok neki.
2011. júl. 15. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
Részben igaza van a második válaszolónak:)Fogorvosok mondták hogy elég akkor elkezdeni a fogmosást ha már legalább 4 összefüggő foga van a kicsinek!Addig tök felesleges!Az meg egyenesen vicces, hogy még ki sem bújt a fog és máris mossák:)Olyan sok túlbuzgó,okos anyuka van itt hogy csuda:)))
2011. júl. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
23%

Érdekes,a mi fogorvosunk azt mondta,hogy már 1 fogat is kell mosni.

Az meg egyenesen baromság,hogy 1 év alatt nem eszik olyat a gyerek ami roncsolja a fogát...eleve a gyümölcsök,az anyatej,a tápszer tele van cukorral,cska hogy egy két kézenfekvő példát mondjak

2011. júl. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
21%

10.22-nek is a figyelmébe ajánlanék valamit:

"A fogmosás elkezdése nem korhoz kötött. Akkor kell elkezdeni, mikor az első tejfogak megjelennek a szájüregben. Ez az esetek nagy többségében hat hónapos korban történik, ám már a fogak előtörése előtt is érdemes a szájhigiéniát elkezdeni, a csecsemők ínyét megtisztítani, tulajdonképpen áttörölni steril gézzel. "

[link]

A szájápolásnak a baba születésével kell kezdődnie. "Minden szoptatás, etetés után gyengéden meg kell törölni a csecsemő ínyét. Ennek eszközeként használható egy ujjra csavart nedves gézlap vagy zsebkendő."

[link]

Csak annyira "vicces", hogy több fogápolással foglalkozó oldalon is ezt lehet olvasni. Nem azok az anyukák túlbuzgók és okosak, akik csinálják, hanem azok akik szerint ez "vicces", azok szerintem tájékozatlanok...

2011. júl. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
88%

Igen ez mind szép és jó:)

Azért kíváncsi lennék ezt mennyi anyuka csinálja meg minden etetés és szoptatás után?Aki igen annak baromi sok ideje lehet és egy végtelen türelmes babája!Gratula Nekik:)

2011. júl. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!