Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jól döntöttem? Elutazásos kérdés.

Jól döntöttem? Elutazásos kérdés.

Figyelt kérdés

Már tíz éve, hogy a gimnáziumi barátnőimmel minden nyáron lemegyünk egyikük balatoni nyaralójába egy hétvégére. Tavaly nyáron mi ezt kihagytuk, mert pár hónapos volt a kisbabánk. Most már 15 hónapos, így úgy gondoltuk, megyünk.

A bonyodalom azzal kezdődött, hogy anyukám szólt, hogy nem tudja odaadni az autóját (nekünk nincs kocsink).Aztán a férjem is rájött, hogy itthon kell a lakásfelújítást felügyelnie. Én nem vonatozom a kicsivel meg a cuccokkal, a többiek pedig csak este tudnának minket levinni kocsival, amit a gyerek vagy végigordítana, vagy elaludna, és akkor este nem tudnám ágyba dugni.

Napközben így segítség nélkül nem lenne egy nyugodt percem, a kisfiam idegen helyen nem is mindig alszik délután, ettől persze iszonyít nyűgös. És folytathatnám.

Szóval felvetettem a férjemnek, hogy mi lenne, ha itthon maradnának kettesben, és nagyon boldogan vállalta. De még soha nem fektette le egyedül, és ma éjjel, amikor felkelt a kisfiunk, nem tudta megnyugtatni. :( Egyáltalán, nagyon gáz lelépni a családtól egy éjszakára?


2011. júl. 15. 09:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Dehogy gáz!

Menjetek, bulizzatok és érezd jól magad.

2011. júl. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Menjél nyugodtan! Jól fog esni a kikapcsolódás.

A férjed meg biztos nagyon jól fog boldogulni a kicsivel :)

Nem azt mondom, hogy nem fogsz nekik hiányozni, de hidd el, nem fogja annyira megviselni a gyerkőcöt a távolléted, mint amennyire Te tartasz ettől!

2011. júl. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hagyd csak a kicsit apára! Így ők is csaphatnak amolyan ferde estét, amikor "nekik is ki lehet rúgni a hámból". Nem beszélve rólad. Szerintem még élvezni is fogják, csak te ne aggódj miattuk.
2011. júl. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

elég nagy már!

legalább Apának is lesz "kettesben" élménye a babával.

és mind3an nagyon boldogok lesztek, amikor hazaérsz.

2011. júl. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. :)
2011. júl. 15. 11:05
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha te nem vagy ott, apa is simán vissza tudja majd altatni a gyereket éjjel is.

Való igaz, hogy mi, anyák, vagyunk "rossz" hatással a gyerekekre. Gondolom, te is ismered ezt a : "semmi baj nem volt vele, míg meg nem látta az anyját" mondatot.

Leírom neked, a mi esetünket:


Én a szilveszteren paráztam, mert nem mertem vinni az akkor 13 hónaposomat a szokásos baráti összejövetelre, mert épp kilábalt valami rejtélyes lázas - köhécselős állapotból, ami természetesen szentestén kezdődött, és a barátnőm 16 hónaposára nem akartunk semmit ráragasztani (bár a doki szerint nem volt fertőző valószínűleg).

Szó mi szó, a nagyinál maradt most először nélkülem, még csak öltöztem már ordított, pedig amúgy, ha tata is ott van, akkor mindenki magasról le van tojva, szóval majd a szívem szakadt meg, és ha a párom nem dörren rám, hogy üljek befele a kocsiba, sehova se mentem volna. (15 km-re mentünk egyébként, szóval gyalog se táv, ha baj van.) Mikor kifordultunk az utcából, már a pipiket nézték tatával és szó nélkül elaludt este mama ölében úgy, hogy náluk is kis családi összeröffenés volt, és kártyáztak. 1 órakor értünk haza, akkor, mint akiben radar van, felébredt, odakéredzkedett közénk és aludtunk reggelig összebújva. Másnap egy picit többször odajött megnézni, megvagyok-e, de ennyi.

2011. júl. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia,persze menj csak nyugodtan,biztos elboldogulnak.Nem rábeszélésként mondom,csak érdekességként,hogy nekünk a Balcsin van nyaralónk,az út két és fél óra autóval.Mi direkt megyünk este fél nyolc körül,mert mindkét gyerek tíz perc után elalszik és simán át tudjuk őket rakni az ágyba,ha leértünk.Szóval csak tudd,hogy az sem biztos,hogy nem bírná az esti indulást.
2011. júl. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!