Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jártattad babádat úgy, hogy...

Jártattad babádat úgy, hogy fogtad a két kezét, ha már fölállt és tudott lépegetni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 15. 10:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ne túl sűrűn sétáltasd mert nem tesz jót Neki!Majd magától kapaszkodva lépeget!
2011. júl. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen. 10 hónapos korától lépegetett, 13 hónaposig vezettem kézen fogva. Igaz fárasztó volt, de igényelte a támogatást, én megadtam neki. Előbb-utóbb úgy is járni fog egyedül. Nálunk ez 13 hónaposan következett be. Kisfiú, ma 2 éves, semmi hátrányát nem éreztem ennek. Csak biztonsági érzetet adott neki.
2011. júl. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%

Nem. Ha magától erőlködve kapaszkodva nem tud lépegetni akkor még nem elég erős a lába-gerince hozzá.


A szomszédasszony csinálta, állandóan így járatta a fiát. Szegény gyereknek dongalába lett és bokasüllyedése. Most hordja tornáztatni minden héten 2 vagy 3 alkalommal. Megérte?


NEM kell siettetni, minden gyerek megtanul előbb-utóbb járni.

2011. júl. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
én hagytam lépegetni egyedül. persze, sokszor mögötte volt a kezem, hogy elkapjam, ha esik. de nem szoktattam rá arra, hogy sétáltatni kelljen.
2011. júl. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Mi kompot használtunk és 1éves korára el is indult egyedül.
2011. júl. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Lanyom 10 hos, tud mar lepegetni butor melett, neha neha szoktam jartatni keveset. Nem akarom megszoktatni mert meg nem jo az egyensulya, tapasztalja csak ki magatol :)
2011. júl. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

10.29-esnek, a dongaláb veleszületett fejlődési rendellenesség..

én segítettem a lányomnak, amíg igényelte.

2011. júl. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az én fiam 13 hónaposan kezdett bútorok/fal mellett kapaszkodva lépegetni.

16,5 hónaposan indult el egyedül, stabilan, át az egész szobán.

És igen, a két időpont között előfordult, hogy fogtam a kezét, és úgy sétálgatott. Igényelte is, és szeretett is így sétálni. Nem mentünk sokat, utcán pl. soha, de bent a szobában megesett, nem is egyszer.

Lehet, hogy ennek tudható be, hogy ilyen későn indult meg egyedül, de most rohamtempóban fejlődik. Két hét múlva már szaladt a lakásban!

2011. júl. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Kisfiam egy éves, már 9 honaposan felállt, 10 honaposan kapaszkodva llpegetett, most is igy megy de már biztosabban, de egyedül még nem, néha a szobában vagy a kertben fogom a kezét, most már néha elég csak az egyiket.
2011. júl. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha már tudott lépegetni bútorok mentén oldalazva, akkor már igen, előfordult. De igényelte is. Ilyen tolható járássegítőt is imádta, ő maga kezdte el használni, meg minden mozdítható dolgot tologatott. Akkor kezdtünk el kézenfogva is menni. Addig nem erőltettem, csak mikor láttam, hogy ő akarja, és kapaszkodva már tud menni. Csak lakásban a járássegítő elég macerás volt, azt inkább az udvaron tologatta, benn meg a kezembe kapaszkodott.

Nem ettől lesz a dongaláb. Persze erőltetni nem szabad, de ha ő maga akar így menni, akkor már elég erős, csak az egyensúly miatt még nem tud egyedül.

2011. júl. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!