Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szoktatok/lehet jatszani...

Mit szoktatok/lehet jatszani 7 honapos babaval?

Figyelt kérdés
2011. júl. 15. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Igazából még játszani nem nagyon tudtam vele, de nagyon szeretett pakolni, és bármit megfogott akkor azt kommentáltam neki, illetve nagyon szeret táncolni velem (kedvence az Alma együttes Maxikukac c. száma).

De mondjuk azt is szerette, ha elbújtam előle, és aztán kukucskáltam vagy csikizgettem őt.

2011. júl. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
felhúzós kisautó, bábjáték, játékfigurával (babával) játszani előtte, labda gurítás, ...stb.
2011. júl. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

6,5 hós kisfiammal a következőket szoktuk:

- köbö 40 cm átmérőjű strandlabdát adogatom Neki, Ő meg lábával/kezével fogja, pörgeti, ide-oda mozog vele, stb

- kisfiam a hátán fekszik, én egy kisebb csörgő labdát a lábfejétől a lábán, hasán, mellkasán keresztül felgörgetek a "Lassan ballag csiga biga..." gyerekvers 1 sorát mondva egész a szájacskájáig, Ő akkor "visszaadja" a labdát a nekem (azaz pölö megfogja, megrágcsálja és eldobja), és ismétlem az előző lépéseket a következő verssorral

- a hasán szoktam ujjal "lépegetni", böködni, a "Picike pocakú pocok..." mondókával

- vonatos versikét (Sss, ssssz, beh sok súly...) mondogatom Neki, és mozgatom a versike ritmusában a lábacskáit

- táncizunk együtt

- lovagoltatom a combomon a "Hocc, hocc katonára..."

- kukucska-játék

- pár másodpercig fújok levegőt a pocijára, hónaljába, nyakába, stb

- "megpurizom" hasát, combját, stb...

- sokat éneklek Neki mindenfélét, mert imádom a zenét, és Vele is szeretném megszerettetni (bár a gyerekek nagyon fogékonyak a zenére); kedvence az Icipici pók meg a Bóbita.


Ezeket mind imádja. :)

2011. júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
6 hónapos, még nem tud ülni: Bábozunk, énekelek, zenét hallgatunk, tornázunk, csiklandozom, nézegetjük a falra ragasztott állatokat (elmondom mi micsoda), mesekönyvet olvasgatunk, mondókázunk, tűzoltó autó és mozdony mostanában nagy kedvenc (zenél, tologatjuk), rakosgatjuk a játékokat (én ide-oda, ő a szájába).
2011. júl. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Még ezeket is: csörgőzünk, babahintában lökdösöm (mondjuk előbb utóbb bealszik így), vigyorgunk egymásra.
2011. júl. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

- hátára fektetem, és megmondom neki, hogy megszámolom a láujjait. Miközben hangosan számolom, mindegyik lábujját finoman megmorzsolgatom. Mindig mosolyog rajta :)


- közvetlen a fenti játék után felemelem tompaszögben a lábait, és egymás mellé teszem a talpait, hogy elbújhassak mögéjük, utána a két talpa között kikukucskálok. Hol közötte, hol egyik-másik oldalán, és hol én, hol ő nevet azon, hogy mindig más irányban keresi, hogy hol fogok kikukucskálni :)


- fogok egy kéztörlőt, vagy bármilyen kisméretű anyagot, ami eltakarja az arcom. Lefekszek a közelébe, és ráborítom az arcomra az anyagot, és annyira közel megyek hozzá, hogy elérje azt, és le tudja rántani. Mikor leszedi rólam, mindíg felkiáltok valamit, általában olyan szót, ami épp tetszik neki, vagy megért. Mindig mosolyog rajta. :)

2018. jún. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!