Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a gondja minden este...

Mi lehet a gondja minden este 2,5 hónapos babánknak?

Figyelt kérdés

Mostmár hetek óta nem tudunk megenni egy vacsorát, vagy eltölteni egy nyugodt késő délutánt, vagy estét, mert minden alkalommal iszonyat nyűgös a baba. Nem igazán tudjuk, hogy mit tehetnénk vele. Vállon úgy, ahogy el van, de az kimerítő, hogy minden este abból áll, hogy felváltva sétálunk vele, amíg kibekkeljük az időt és elérünk a fürdésig. Hozzuk előrébb a fürdetést 8-ról? De akkor nem az lesz a gond, hogy így meg nagyon korán ébred majd? Jelenleg 8-kor fürdetünk hajnal 4 körül kel enni, utána még visszaalszik.

Esténként eszik utoljára 6-7 körül általában, ezért szokott 8-kor lenni a fürdetés. Szerintetek mi lehet a megoldás? Vagy egyszerűen csak az idő?

Nem hiszem, hogy hasfájás lenne, mivel a lábát nem húzkodja, és vállon el van valameddig, bár ott is vergődik egy idő után.


2011. júl. 15. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
A lányom is csinálta ugyanezt, mindig húztuk az időt, sétáltunk, táncoltunk vele. Aztán meguntuk, azóta 7-kor van fürdetés. Fél óra-egy óra múlva szokott elaludni, és mégis mindig ugyanakkor kel, max. fél óra az eltérés. Most is már alszik, tegnap fél 9-kor aludt el. De tuti biztos, hogy fél 3-3-kor kel fel enni. Órát lehet igazítani. Én is féltem, hogy ha korábban alszik el, akkor korábban is kel, de nem így lett. :) Szóval egy próbát nálatok is megér.
2011. júl. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, estére lemerült, és nyűglődött, nálunk is a ringatás, Halász Judit hallgatás,sétálás vele vált be. Én 1 hós korától 7 kor fürdetem, és most hogy elég sok foga kínozza kel fel reggel fél 7 , 7 között, előtte reggel fél 8 ig simán aludt . És mindig 4 kor kelt 1*enni:-). SZerintem hozd előre a fürdést. 14 hós a fiam, és már alszik 20 perce, én nagyon örülök a 7 órai fürdetésnek, így este elég hamar nyugi van, és reggel az a fél óra már nem számít:-)

Én mindíg fürdés után ettem, akkor tuti volt a kidőlés:-)

2011. júl. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A kezdetek óta szintén fürdetés után vacsizunk mi is, így jól alszik. 9 hónapos baba anyukája.
2011. júl. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


Mi is arra jutottunk, hogy előrébb hozzuk, mert nagyon tud nyűglődni. Tegnap megfürdettük fél 8 magasságában, addig bírtuk, aztán evés közben úgy bealudt, mint a bunda. Aztán persze felébredt, amikor letettem, mert rájött, hogy éhes, benyomta a kaja másik felét is, és kb. 9 körül alukált már. És így is negyed 5-kor kelt enni, aztán még aludt 7-ig. :)

2011. júl. 16. 09:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Akkor bejött a dolog. :)

A lányom este már fél 8-kor húzta a lóbőrt, de csak fél 4-kor ébredt enni, és aludt 6-ig szokás szerint. :D

2011. júl. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2 hónapos a kisfiam. A meleg miatt csak este tudunk kint lenni, ezért este 7 és 9 között sétálunk, babakocsiban. 9-kor fürdés, szopi és most már 7-8 órát alszik egyhuzamban.

Biztos a levegőzés miatt van, hogy ennyit alszik. Ha a lakásban lennénk, biztos ő sem maradna el, de amint kiviszem a levegőre abbahagyja a nyűglődést.

2011. júl. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!