Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj lehet ha 1 csepp vigantol...

Baj lehet ha 1 csepp vigantol helyet a férjem 18 cseppet adott a 9 hónapos babánknak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 22:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja.De én a következő pár napban nem adnék neki.Ugyan "csak" vitamin de túladagolható.
2011. máj. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Kérdés:

Unokám 4 hónapos és rám bízták a felügyeletét. Napi 1 csepp D vitaminja helyett azonban egy egész kiskanálnyi adagot (14 csepp) kapott. Mit tegyek? Lehet valami baja tőle?

Válasz:

Nem lesz semmi baja a babának az egyszeri alkalommal adott 14 csepp D vitamintól. Csak igen nagy és tartósan vagy több alkalommal adott D vitamin okoz bajt. Ezek 1-3 hónap múlva jelentkeznek: étvágytalanság, székrekedés, ingerlékenység, gyakori vizeletürítés, sápadtság. A vizelet vizsgálatakor abban fehérje lehet. A röntgen felvétel jellegzetes csontszerkezeti elváltozásokat mutathat. Ebben az esetben azonban mindezek fel sem merülnek, hiszen az adag nem volt nagy és csak egyszer kapta a csecsemő.

Dr. Gömöri Ágnes



Ezt találtam. Ezek szerint nem lesz.

2011. máj. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hogy lehet 1 helyett 18-at adni? Elszámolta? :D
2011. máj. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sem lesz baja. De én vagy 2 hétig tuti nem adnék neki. Napra - gondolom - úgyis viszed, így eleve jut a szervezete D-vitaminhoz.
2011. máj. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem lesz baja!

(úgy bírom az apukákat, mikor segíteni akarnak!Azt gondolják a gyereknevelés smafu.Érdekes az anyukák azért még a gyógyszerek adagját is megtudják jegyezni,még akkor is ha egyszerre 6 félét szed a gyerek! :) ! )

2011. máj. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha egyszeri alkalom, nem lesz baja.

De én se értem, hogy lett 18 csepp??

Ezt azért megírhatnád :)

2011. máj. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem.

Nálunk a férjem ugyanúgy tudja a gyógyszeradagokat, mint én. Sőt, ha nem biztos valamiben, akkor pedig nem rest kérdezni. Inkább kérdezzen, mint bajt okozzon.

2011. máj. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
hát ugy hogy a drágám soha nem figyel rám és mondtam neki mielött elmentem itthonrol h 1 csepp.hát nem figyelt.de hogy a 18 hogy jött neki?azt én se tudom
2011. máj. 28. 23:20
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én párom meg Cebiont akart adni a 10 hós babánknak, de valahogy "elnézte" Teafaolajjal kínálta:).Látom, hogy a kislány nagyon fintorog, a férjem meg kérdezi: Ennyire rosz lenne?! Akkor viccből megkérdeztem: Mit itatsz vele? De ő meg nem vette viccnek. Megnézte...Teafaolaj. Szídta magát mint a bokrot:). Rákeresett az interneten:). Nagyon bepánikolt, pedig a kicsi nem itta meg.

Azóta fel van mentve az ilyen feladatok alól. Inkább maradjon ki egy-egy alkalom, minthogy valami nagyobb baj legyen!

2011. máj. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én már jártam így, pedig anyuka vagyok. 8 hós kisfiam 6 körül kel minden reggel. Az első dolgom az, miután kikászálódok az ágyból, hogy megcsinálom neki a tápszerét. Elég nagy ilyenkor a szemem előtt a homály.:) A Cebion adagolása volt a fejemben, és 10 csepp Vigantolt raktam a cumisüvegbe. Szerencsére észrevettem, mielőtt odaadtam volna neki, de boríthattam ki az egészet.:)
2011. máj. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!