Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbaba nevelésénél hogyan...

Kisbaba nevelésénél hogyan lehet úgy spórolni, hogy ne érezzem azt: a gyerekemen spórolok?

Figyelt kérdés
2011. júl. 15. 21:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig dohányoztam most leszoktam.

Eddig mindig sütit vettünk,már nem veszünk, inkább sütök.

Ruhát se igen veszek magamnak,éterem helyett (eddig havi 5ször kb) otthon eszünk. és ilyen apróságok rengeteget ehet spórolni,ezt ami így marad hónap végére ráköltöm a picire,most p kapott egy sport babakocsit:)

2011. júl. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg babápolási termék van,ami attól hogy nevenincs,még nem biztos hogy rossz,így nem azt jelenti,hogy ha megveszed a gyerekednek,akkor rossz minőségűt veszel,tehát ő issza meg a levét a spórolásnak.Ehhez szükség van némi kísérletezésre,ha nem extra érzékeny bőrű a babád,akkor kipróbálhatsz egy s mást.Ez alatt nem pont a pelenkát értem,legalábbis nálunk nem vált be,csak a Libero,de más ezen is tud kaszálni,ha nem folyik ki a pisi,kaki a márkátlanból.Játékokat és ruhákat pedig használtan kap a teszveszről,ezekről sem mondaná meg senki sem,hogy nem újak..A lényeg az,hogy ne szenvedjen hiányt semmiben,és nem legyenek rossz minőségű cuccok.A kaján nemigen tudsz spórolni,enni kell,csak ne vegyél bébiételt.

Ikrek anyukája

2011. júl. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi például gyógyszertári fürdetőt, popsikrémet és testápolót használunk. Nem használok popsitörlőt, hanem vizes kendővel mosom le. És mosható pelenkát használunk (kivéve éjszakára, vagy ha vendégségbe megyünk).


Bár én ezeket, jobb a gyereknek és/vagy a környezetnek alapon kezdtem, de rengeteget spórolok vele. Heti 4ooo-5ooo forint, ha jól adtam gyorsan össze fejbe. Bár tényleg nem a spórolás vezetett..

2011. júl. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem eszünk étteremben, itthon főzök.Ilyen melegben csak 2-3 naponta van meleg kaja mert nem kívánjuk.Meg is látszik a pénztárcánkon.

A kislányunknak üveges kaját veszek, mert nekem nem érné meg egy maréknyi kajáért bekapcsolni a villanytűzhelyet és azon főzőcskézni.Meg nem kevés idő meg pénz zöldséget meg husit hajkurászni a piacon ami esetleg nincs agyonpermetezve.Tegnap pl 100 ft-ért vettem HIPP kajákat neki.Augusztus közepén járnak le, addig bőven elfogy.Heti 1-2* nyakunkba vesszük a várost és benézek az összes rossmannba és dm-be és mindig figyelem, hogy mi hol olcsó.Tegnap GAGA törlőkendőt vettem a tescoba 259 ft-ért.Teljesen jó.Pelenkát 25%-ra veszem, vagy ha akciós (tescoba a gigapack 4299 ft).

Mindig ki lehet fogni.

Lejjebb vettük a bojlert is, mert nem kell annyi forró víz, úgyis langyosban fürdünk.

Magunknak nemigen veszek semmit.Illetve a párom megveszi magának ami kell (pl ruha, ps játék :P ilyesmik)én meg megveszem neki a tisztálkodó szereket a dm-ben és gyűlik a pont a pelusra.

Én magamnak illetve a lányomnak is kizárólag turiban vásárolok, 2-300 forintokért.Mindig ki lehet fogni.Ebben a hónapban vettem egy Ipanema papucsot 4500-ért magamnak, de azt muszály volt, mert a terhesség alatt eladtam az összes csinos cipőmet mondván:abban nem tudok majd menni és babakocsit tolni sem túl praktikus :)Úgyhogy muszály volt.Tudtam volna kínaiban is venni 1-2 ezerért, de nem akarok a jövő hónapban újból ott kikötni.Amit így megspórolok a minőségen azt inkább a lányunkra költöm.

Sajnos az a tapasztalat, hogy a legtöbbet a kaján lehet megspórolni, mert ugye azok a fránya sárga csekkek nem lesznek kisebb összegről kiállítva sosem és nem is lesz kevesebb belőlük, inkább csak egyre több.

Ezen kívül keveset használjuk az autót, ha tehetjük sétálunk inkább, a párom kerékpárral jár dolgozni (kivéve ma, mert idejében itthon akar lenni, hogy játszahasson a lányával).

Nagyjából ennyi.

6,5 hós a lányom

2011. júl. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Nektek a jó ötleteket!
2011. júl. 16. 21:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem van egy jó tippem a sprórolásra. Van egy kis perselyem, és ha kapok 200 Ft-osokat (vagy 100-ast), akkor ezeket beledobom. A mindennapokban ez nem megterhelő, hiszen észre sem veszem, hogy egy-két fémpénz hiányzik, múltkor pl. 2 hónap alatt összejött kb. 6-7000 Ft. utolsó héten fizu előtt gondolhatod, milyen jól jött....
2011. júl. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én már szinte mániákusan teszem el a pénzeket. :)

Elkezdtem most karácsonyra félretenni 1-2000 Ft-okat, a páromtól mindig elkérek kajajegyet, ezt is elteszem. A fémpénzeket egy korsóban gyűjtöm, külön a 100-200 Ft-okat. Nekem ebből 8000 Ft jött össze, a múlt hónap végén nekünk is nagyon jól jött. Külön gyűjtök a kisfiamnak, ha a nagyiktól kap pénzt, akkor abból kap valamit, vagy teljesen rá költöm, pl. rota vírus elleni oltás...

Dm pontok gyűjtése, a környékbeli mamákkal cserélgetjük a kuponokat, egy héten egyszer megyünk boltba, a ruhákat a Vateráról veszem, játékot úgyis vesznek eleget a nagyszülők... :) Most vettünk mosogatógépet, mert ezt elég 2 naponta beindítanom, 16 l vízzel elmosogat mindent, én meg néha fél óráig is folyattam a vizet, mire kész lettem.

Főzni 1-2-3 napra szoktam. Én főzök a babának, 2 naponta, dupla adagot. A hűtőben tökéletes marad.

2011. júl. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!