Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki ennyire a napirendet...

Mindenki ennyire a napirendet követi a gyerek nevelésénél?

Figyelt kérdés

Lehet velem van a baj, de én nem figyeltem hogy hány óra van csak ettünk amikor éhes volt ha kellett óránként, aludtunk ha álmos volt. Legfeljebb az esti fürdést próbáltam azonos időben. Most meg nap mint nap olvasom, hogy a napirend. Jó kell a gyereknek a szokás de nem durva hogy 8 kor reggeli. 9-től. 10-ig. séta meg hasonló. Be van osztva az egész nap mintha a katonaságnál lennénk. Ti hogy csináljátok?

A gyerek sem alszik egyformán, lehet nyűgösebb és akkor felborul az egész napirend?

Nem bántani akarok senkit csak érdekel mások is vannak akik nem figyelik az órát, hanem csak a csecsemő jelzéseit?

Köszönöm mindenkinek aki nem veszekedni akar.


2009. szept. 3. 16:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is van napirendünk, de azért ezt nem kell annyira komolyan venni, meg nem is tudod percre pontosan betartani. Minden nap más a hangulat, máshogy érzi magát a baba. Hol alszik reggel még, hol nem, hol többet kér enni, hol nem... A napirend nálunk kb. ennyi:

5-6kor kelés, evés. Van hogy visszaalszunk, van hogy nem. Aztán 9-10kor alszik kicsit 0,5-1 órát. Utána eszünk, játszunk, séta majd kb. 2 körül alszik 1-2 órát (van hogy többet, van hogy kevesebbet). Megint evés, játék, jön haza apa, 7körül fürdés, evés, játék 8-9körül alvás. Nagyjából így van, de van hogy borul az egész, de van hogy percről percre minden stimmel.

2009. szept. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is szerettem volna napirendet, de a fiam (3 hónapos) nem valami együttműködő. :-)

Akkor eszik amikor éhes, és akkor alszik amikor álmos, mit csináljunk...Én nem fogom felébreszteni csak azért, hogy egyen. Van, hogy a séta is elmarad, és van úgy, hogy nekem van dolgom és ezért borul a napunk. Egyedül a fürdés időpontját igyekszünk betartani.

2009. szept. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én születése óta a fürdés időpontjához ragaszkodtam és az esti 8 órási fekvéshez. Én is így lettem "szoktatva" és semmi gondom nem volt mikor jött az ovi és a suli,ellenben azokkal akik 10-11körül lettek fektetve és reggel 9is aludhattak. Fel tudtam kelni, este 8kor ágyban voltam, és ezt szeretném a lányomnál is. Mostanában sajnos még este 9-10között is kint flangálnak 5-6éves gyerekek, amiről megvan a véleményem... De ez más lapra tartozik. A napirendünket a lányom alakította és alakítja kedve szerint,persze fogzáskor csúszások vannak a megszokotthoz képest. A kelés és a kajaidők, sőt az alvások is szinte 10perces eltérésekkel ugyanakkor voltak,és most is ugyanakkor vannak nap mint nap. A hosszú alvásnál igyekszem úgy alakítani a saját dolgaimat,hogy itthon legyünk, ezzel is segítve az Ő ritmusát és kialakított napirendjét. Nem szoktam nézni az órát, jelez Ő mindenért amit szeretne. Ha éhes, ha álmos, ha unatkozik... Két hét múlva lesz 7 hónapos.
2009. szept. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én napirend nélkül elég bajban lennék.... Ugyanis az én lányom nagyon rossz alvó és ha úgy tennék, ahogy te, hogy akár óránként aludna (igaz, gondolom kicsi a babád), akkor éjjel virrasztanánk. A napközbeni időszakokban pedig adja magát a többi, az evések kb. azonos időben, sétálni is megvan, hogy mikor megyünk (friss kenyér, kalács reggel van, ezért reggel szoktunk kb. azonos időben lemenni sétálni), illetve az esti fürdés, lefekvés is azonos időben van. Nem katonaság, de praktikus.... 15,5 hónapos kislány anyukája.
2009. szept. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: még annyit, hogy ha belegondolsz, mi felnőttek is napirend szerint élünk, kb. azonos időben csináljuk a dolgainkat. No persze ez nem katonás, szigorú rendet jelent.
2009. szept. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nincs nagon napirend, most 6 hónapos a lányom.Lehet ez az igény szreinti szoptatás hátulütője.

Egyébként én hamarabb a falra másznék, ha minden napunk ugyanlyan lenne.

Meg dolgokat is kell intézni, egysre ez van.., fiam is suliba jár, vinni, hozni kell.

A fiam 9 éves, nála sem volt, percre pontosan beosztva a nap, mégsem láttam, hogy emiatt valami gáz lett volna.

2009. szept. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

előző

Az esti fürdetés, cici, alvás van ugyanakkor. Régebben este fél 7kor volt, mostanra kitolódott fél8-8 közöttre.

2009. szept. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Van és lesz is napirend,de nem katonás.Ami mindig úgyanakkor és ugyanúgy van,az az esti,lefekvé előtti rituálé.A pici babák/gyerekek az kiszámíthatóságot szeretik,az ad nekik biztonságot.Mi együtt alakítottuk ki,hogy NEKI és nekem is jó legyen.
2009. szept. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%
Én is a baba jelzéseit figyelem. Akkor etetem amikor éhes, utána játszunk együtt, vagy egyedül, és ha látom hogy álmos, lerakom aludni. Az esti fürdés ami fix, 7:30, utána vacsi, és alvás. Nam ragaszkodok napirendhez, pl: ha valahova mennünk kell, már borulna az egész.
2009. szept. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én bevezettem a napirendet mert igy kiszámitható az egész nap. 6-7 órakor kelés, tejcsizés, ha éhes akkor reggeli is, aztán játék, séta, kis gyümölcs. 11-12 alvás, ebéd, játék fél8 8 fürdés, aztán legkésőbb 9-kor alvás. Az én lányom most 18 hós, de régóta csináljuk a napirendet. Nekem is és neki is könnyebb igy szerintem mert be tudom osztani az otthoni melót és a babával is tudok foglalkozni. nem volt az, hogy belefogtam valamibe és abba kellett hagynom, csak ritkán. Persze ez fogzáskor, betegségkor és egyéb esetben is módosulhat, nem katonáskodunk :) de szerintem hasznos.
2009. szept. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!