Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 22 hónapos fiam miért nem hízik?

22 hónapos fiam miért nem hízik?

Figyelt kérdés
Már vagy két hónapja ugyanannyi a súlya.Jó, nem egy nagy evő, de vannak jobb periódusai is evés terén, tehát eléggé változó.12.5 kiló.Napi egyszer van széklet, tehát ez rendben van.Próbálok neki változatosan adni, de ebédre a sűrű leveseken kívül nem eszik meg nagyon mást.Lehet ezért nem gyarapszik, mert nem szereti a főzelékeket és a tartalmasabb ételeket?Addódom kicsit.
2011. júl. 15. 23:51
 1/6 A kérdező kommentje:
aggódom akart lenni:-)
2011. júl. 15. 23:52
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, eszik amennyit igényel. Bár bevallom mi is aggódtunk, a védőnő tanácsára vettünk neki béres cseppet. Ez nyugodt szívvel adható és fokozza az étvágyat. Nem is kicsit :D
2011. júl. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódni, ilyenkor már lassabban gyarapszik illetve elég hullámzó periódusaik szoktak lenni.

Még a meleg időjárás is befolyásolhatja.

Ennyi idősen már tudja mennyit akar, lényeg az, hogy ne nasival lakjon jól aztán a többiért nem kell aggódni.

2011. júl. 16. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kismamablogon olvastam, hogy az is teljesen normális, ha egy babának hónapokig stagnál a súlya.De ő már kisgyerek!Ebben a korban már nem is kell úgy híznia, mint csecsemőkorban!A kánikula is okozhatja, hogy nem eszik olyan étvággyal.Gondolj bele, mi lenne, ha te is minden hónapban híznál!Ebben a korban már belefér, ha nem hízik, ne aggódj, semmi baj nincs vele.Ő egy kisebb gyerek, az enyém is az, de gyerekorvosunk szerint a vékonyabb gyerekek szívósabbak.Igaza lehet, mert lányom 10 hónapos, de még nem volt beteg!A béres csepp tényleg jó, és ami még étvágyat növel, az a frissen facsart narancs leve.Van egy vitamin gyerekeknek, Vitacolan a neve, recept nélkül kaphatja, ez is megdobná az étvágyát.Ártani nem tudsz vele, hiszen csak vitamin.
2011. júl. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom már jó pár hónapja nem hízik semmit.Szerintem ez teljesen normális,egy igazi örökmozgó és a jó időben állandóan a kertben van,meg nem állna egy percre sem.23 hónapos és 11,8 kg.Én nem aggódom,nagyon jó evő,általában kétszer is kakil egy nap.Ilyen korban már nem fejlődnek súlyban annyira látványosan.
2011. júl. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok.Mindig is voltak evés és hízásproblémáink, ezért kicsit már feszült vagyok emiatt.Igen, a fiam is mindig megy, egész nap kint vagyunk.A Bérest ki fogjuk próbálni.
2011. júl. 16. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!