Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányom 17 hónapos és az...

Lányom 17 hónapos és az utóbbi időben nagyon keveset hízik, szerintetek is azért mert le mozogja? Pedig szerintem nem eszik keveset! Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Így néz ki a napi evészet:

Reggel amint felkel tej ital 220ml

kicsit később 1 szelet kenyér margarinnal, vagy 1 kevés felvágott, vagy 1 háromszög sajt stb..

ebédre 200 gramm körüli főzelék hússal,vagy valamilyen tészta de kb mindig ez a mennyiség

délután vagy túrókrém,vagy puding stb +általában még babpiskóta vagy dörmi szelet.

este megint valami főt étel kb ugyanannyi mint délben,vagy kenyér valamivel

mégis az utóbbi időben 100-150 grammot hízik havonta,azt mondják azért mert lemozogja, de a gyanakodnak felszívódási problémákra vagy anyag csere zavarra is!

Volt valakinek ilyen problémája?Ezután lesz kivizsgálás csak kíváncsi lennék mik a jelei ha ilyen problémája van!

Még csak 8.5 kg, tényleg baj lehet?


2011. aug. 18. 14:58
 1/6 anonim válasza:
Attól függ mennyivel született, mert ha kis súllyal akkor érthető hogy ennyi, de ha a hossznövekedés meg arányos akkor a szervezete arra használja fel a bevitt tápanyagot.
2011. aug. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
2840 grammal született és most 78 cm
2011. aug. 18. 15:04
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

SZerintem semmi baj nincs a lanyoddal. Az en kislanyom holnap lesz 17 hos, es detto ugyanez a helyzet. Piciket kevesebb volt a sulya mikor szuletett mint a tiednek. De rengeteget eszik! Es ugy no mint a gomba. Az elso honapokban nagyon gyorsan hizott, volt hogy azt mondtak h kicsit sok is :) Aztan a hizas jol lelassult, es elkezdett borzaszto utemben noni. Raadasul miota jarni tud, meg se all, egesz nap rohangal. 15 hosan volt kicsit tobb mint 8 kg, es 79 cm. Ez azota valtozott vmennyit, mert latni h hizott kicsit, es talan nott is. Ha jol erzi magat, jo az etvagya, es aranyosan no is,es a kaki pisi adag is normalis, akkor nem hinnem hogy barmi baja lenne. Nem vagyunk egyforma alkatok mi sem, a babak sem.

2011. aug. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

17 hónapos a kislányom.

2790-nel és 51 cm-rel jöttünk haza a kórházból.

1 évesen 9 kg és 77 cm volt, most pedig 10 kg (körül) és 84 cm.

5 hónap alatt kb. 1 kg-ot hízott. Egész nap meg nem áll, rengeteget mozog.

Van, mikor jobban, de van mikor alig eszik valamit. Változó. Most inkább nyúlt, mint hízott. :)

Szerintem a Te kislányodnál semmi gond.

Ahhoz a cm-hez teljesen jó a kg - szerintem.

2011. aug. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs semmi baja, tök jól eszik. Az enyém is kb. ilyen súlyban volt ennyi idősen. Ami biztos, hogy 7,8kg volt 1 évesen. :O 2 évesen 9,8 kg volt és most 2,5 éves és 11,2kg. Ő rossz evő sajnos. Eleinte én is nagyon aggódtam de kb. 1 éves nem érdekel, nem tudok vele mit csinálni és nem úgy néz ki mintha valami baja lenne. Fut, szalad, ugrál egész nap, szobatiszta, szinte folyékonyan beszél már, nincs lemaradva semmiben. Igazából már a súlya sem vészes de fogalmam sincs mitől hízott most fél év alatt majdnem 1,5 kg-t. Szerintem behozzák a lemaradást idővel.
2011. aug. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocs, szóval "kb.1 éve nem érdekel"...
2011. aug. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!