Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Így korábban elaludna?

Így korábban elaludna?

Figyelt kérdés
5 hetes babóm 23-24 között alszik el este. Viszont 21-kor is szokott egy 30 percet aludni, de fel is kel mivel 22 kor van vacsi, és éhes. Ha a 21 órai alvás előtt megvacsiztatom akkor van rá esély, hogy onnantól aludjon, és mondjuk ha felkel 24 kor enni utána nem kezd el játszani? Nagyon aktív baba, és sokszor játszik evés után, ezért nem merem megpróbálni, nehogy nekem éjfélkor nekiálljon játszani.
2011. júl. 16. 09:32
 1/2 anonim ***** válasza:

A babák kb 3 hós korukig semmit nem szoknak meg, addig minden nap változhat a szokás, és amit egyik nap müködött a másik nap nem biztos. Terelgetheted, pl így ahogy írtad, hogy megszoptatod vagy megeteted kilenckor és hátha nem kel fel. Már most ragaszkodj ahhoz hogy ha nem is akar rögtön aludni éjszaka akkor is altatod, és nem hagyod hogy nézelödjön, erre jó mód hogy sötétben eteted meg.


De 3-4 hós koráig semmit nem szok meg onnantól meg 1-2 nap alatt mindenröl le vagy rá tudod szoktatni.

2011. júl. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én lányom általában fürcsi után evett 8- fél 9 felé, utána még 11 körül, de volt, hogy éjfélre esett az etetés. Általában elaludt a fürcsi utáni etetés után, de volt, hogy nem. Attól függött, mennyire fáradt. A késő esti etetés előtti pelenkázásnál már nem nagyon beszéltem hozzá, nehogy nagyon felébredjen. Persze így is előfordult, hogy hajnal fél 1 volt mire elaludt. Az ilyen picik valóban nem ismerik még a napirendet, de majd megszokja.

Egy idő után az este 11-es etetéstől kibírta reggel 5-ig, most pedig már fél 9-felé etetem utoljára és így reggel 6- fél 7ig alszik.

Ne aggódj előbb utóbb beáll nála egy napirend. Addig pedig kitartás.

Azt még megjegyzem, hogy 1 hónapos volt mikor hazahozhattuk a kórházból és elég sokáig hajnal kettő felé is felébredt és 2-3 órán keresztül nem aludt. De amint megszokta, hogy anya ott van neki mindig, szép lassan megnyugodott. Négy hónapos a minimanóm és nagyon kiegyensúlyozott baba lett.

2011. júl. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!