Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónaposan 9 kilós baba?

Krisztina27 kérdése:

4 hónaposan 9 kilós baba?

Figyelt kérdés

Anyukák megvigasztalnátok? Ma voltam a munkahelyemen egy boltban dolgoztam és az egyik munkatársamnak most 4 hós az unokája és 9 kg. Meglátta az enyémet aki most 3 hós és azt mondta rá milyen kis soványka, mind a kettő anyatejes. Nekem

ez nagyon rosszul esett mert szépen hízik most 6 kg és 63cm az enyém. Szerintem az ő babájuk nagyon kövér én soknak tartom a 9 kg-ot. Amúgy meg nagyon utálom ezt az összehasonlítást, nagyon kiakadtam ezen a sovány szón, szerintetek sem sovány igaz 3-hósan 6-kiló az nem sovány?


2011. júl. 16. 12:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A fiam most 15 hónaposan 9 kiló, de még mielőtt megkapnám, egyáltalán nem sovány, abszolút arányos kiscsávó:) Szerintem jobb is, hogy ha a babának kisebb a súlya, könnyebben mozog, könnyebben fejlődik az izomzata, nem kell már rögtön akkora súlyt megmozgatnia.
2011. júl. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Az én 3 hós babám még nincs 5 kiló - kislány- 3700 g született, de kicsit lassan indult be. Szintén anyatejes...hurkás lábacskái és karjai vannak, és cuki tokája...vagyis nagyon is formás.. viszont láttam a multkor én is olyan 3 hós babát, aminek a feje nagyobb volt mint a teste... hát akkor inkább az én kicsim!
2011. júl. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

AZ én babám is kb. annyi volt 3 hónaposan, mint a tiéd, ez teljesen jó súly, persze hossz sem mindegy :), lehet nagyobb/kisebb alkaltú baba.

De ha igény szerint eteted, nem tudod elrontani...

2011. júl. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

MInd a két fiam egy évesen volt 9kg. Az egyik 3800zal, a másik 2600zal született! :)

Viszont ismerősöm, aki csak szoptatta a gyerekét 4hósan 8,9kg volt. Óriásinak tűnt. De szép egészséges gyerek volt- csak hatalmas. Később lelassult a súlygyarapodása, de most másfél évesen is nagyobb az átlagnál.


Egyébként ez a súlyverseny katasztrófa gyerekeknél... Ne törödj vele. A Te babád 3hónaposan 6kg, az pont átlag- örülj neki, hogy szép és egészséges- és nem szakad le a derekad az emelgetéstől! :)

2011. júl. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nyugi! Az én kislányom a 7 hónapos mérésnél még mindig nem volt 7 kiló. (Asszem 6850g-nak mérték.) Hát gondolhatod én hogy kiakadok, amikor látom (meg olvasok róluk) a 4-5 hós 8-9 kilós babákat. A védőnőt, meg a dokit is már kiidegeltem ezzel teljesen. Ők meg mindig azt mondják, hogy "nem szeretik" az ilyen nagy babákat és az én kislányom jó, ha 1 évesen lesz 10 kiló körül, és az lesz a normális.

Úgyhogy nyugi.

2011. júl. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Az én lányom 1850 grammal született, és most 4 hósan 4300 gramm. A múltkor voltunk fagyizni a párommal és volt ott egy nagymama+papa, akik megkérdezték, hogy mennyi idős. Mire mondtam nekik, hogy mennyi, azt válaszolták, hogy az ő unokájuk 3 hetesen ekkora.

Na és? A lányom boldog, kiegyensúlyozott baba, van étvágya és szépen hízik. Egyébként pedig a faluban sokan megjegyzik, hogy milyen kis formás.

2011. júl. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Teljesen jó átlag sullyban van a babád!

De megjegyezném hangosan hogy minden baba más és nem biztos hogy azért 9 kg mert cukros teát iszik!! A kisfiam 4 hósan 8700g volt és csak anyatejes,most 8 hónapos és 10750gramm nem kövér,hanem formás nagy baba és soha nem kapott még teát,se pörköltet és a hasonlokat! Viszont a két nagyobbik lányom 1 évesen 8900g-és 9200 gramm voltak!!

Ez Genetika is:)))

2011. júl. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szia ! Szerintem is jó súlyban van a babád ,ha eszik rendesen ,vidám ,jókedélyü baba akkor ne foglalkozz mások véleményével. Az én kislányom 3-hónapos múlt szintén 6kg és 63cm ,nálunk a doktornö modta a kislányomra hogy vékonyka ,és evvel be is paráztatott rendesen ,onantól kezdve folyton mértem a súlyát meg hogy mennyit eszik és ha keveset evett már azon idegeskedtem hogy mi lessz a következö tanácsadáson . Mostanra eljutottam oda hogy már nem méricskélek mert úgy is annyit eszik amennyi számára elég , mosolygos vidám baba .Ahogy az elöttem válaszolók is irták minden baba más ,unalmas is lenne ha mindenki egyforma lenne és egyformán fejlödne.
2011. júl. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!