Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves a kisfiam. Mikortól...

1 éves a kisfiam. Mikortól várható, hogy akár 5 percig is el lesz egyedül?

Figyelt kérdés
mindig vele kell lennem, lassan haladok itthon, nem játszik egyedül, csak sirva mászik utánam. a járokában néha el van percekig de csak ha lát vagy halja mit csinálok. már a létezö egész lakást oda pakoltam neki de semminem köti le. mikor lesz ennek vége? menni még nem tud egyedül.
2011. júl. 18. 10:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

én is mindenbe belevonom!Ha teregetek akkor el van a csipeszekkel,ha rakom be a ruhákat a mosógépbe akkor ő is húzgálja a ruhákat ki a szennyestartóból,ha főzök akkor beleültetem az eteteőszékébe és az ő tálcáján pucolom a krumplit,zöldséget stb,ha mosogatok felültetem a konyhapultr és közben ő csapkodja a habot,ha port törtöl neki is adok egy rongyot a kezébe stb stb!Sajna ő sincs el egyedül egy percet sem talán ha kint vagyunk a kertben akkor jobban feltalálja magát!Még wc-re is jön velem!Az idejét nemtudom mikor sz@artam egy jóízűt magamban...bocsánat de ez kikívánkozott!

15 hós fiú anyukája

2011. aug. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ha elkezd menni könnyebb lesz egy idő után. Mert jobban érvényesíti majd az akaratát, és könnyebben elér dolgokat, az utánzás is állva egyszerűbb... szóval jobb lesz. Persze nagyobb kupit fog csinálni, de eléri amit szeretne, és persze a játszón is simán futkározik majd ide oda.

3 féle játéknál többel ne játszatok egyszerre. Ha járókába teszed akkor is csak 3 játék mehet bele!

Ilyenkor érdemes pakolós játékokkal játszani, labdát gurítani egymással szemben a földön terpeszben, sokat hintázni. Nálunk a sóder volt a sztár meg a pinponglabda (műanyag poharakba pakolgatta). Leültettem egy kőhalomra és imádta.

A konyhában az etetőszéket az asztalhoz tolod és elé teszel pakolós játékokat, vagy keményebb zöldséget, gyümölcsöt.

Főzést érdemes előző este elkészíteni: pl fölvágni a húst, lereszelni a zöldséget...

Mindig vele kell lenned, mivel ha el is indul akkor is eleinte félni fog. Viszont egyre jobban leköti magát, egyre többet huncutkodik...

2011. aug. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Kb.2 éves korában :) Az én kisfiam is igényli, hogy játszak vele, így a főzés marad estére, a takarítás apa szabadnapjaira (olyankor legalább alaposabban ki tudok takarítani), a mosást megoldom a kicsivel..viccesen ki és bepakoljuk a mosógépet! A vasalás estére! :)
2011. aug. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én is hagyom, hadd jöjjön. Ő eddig jól eljátszott, de 1 hónapja olyan lett, mint a Te kisfiad. Az enyém 11 hós. Én ilyenkor arra gondolok, hogy fel fog nőni, és akkor annyira hiányozni fog, hogy az én szoknyámat huzigálja, hogy ennyire szeressen. Tudom, hogy a telefont se fogja fölemelni olyan gyakran, amennyire én szeretném és nem is fokozom, mert el is pityeredem mingyá, ha erre az időre gondolok...

Szóval én ilyenkor gyakran fölveszem, rájövök, hogy milyen jó, hogy még így szeret, sőt imád engem. Huncutkodunk, közben magam mellé teszek egy irtó érdekes dobozt tele cumisüveggel, egyéb babás kinőtt dolgokkal és általában elindul felé.. és akkor hopp, meglépek mosogatni. Ő meg kielégítette pár percre a szeretetigényét, addig örülök és kihasználom a dolgot. Nálunk sincs segítség, de hát legalább nem is szekíroz senki a kupi miatt... amikor hazajön a férjem, előtte gyorsan behajítom a játékokat egy dobozba, megpróbálok du.-i alvásidőben mosogatni és kész. Nagy rend és tisztaság nincs persze. De jobban sajnálnám, ha csili-vili lenne a lakás és én egy frusztrált anyuka lennék, aki hagyná, hogy bőgjön a kicsi.

2011. aug. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Már a kezdetektől az egyedül játékra szoktattam, most 1 éves és remekül elvan reggelente. Nálunk megoldhatatlan, hogy főzés közben lássuk egymást a járókában, a lakás elrendezése miatt. Hozzá szokott reggeli után, 1-1,5 óra a járókában és elvan. Utána persze egész nap rajtam lóg, vele kell lenni. Délután már ritkán rakom a járókába max. 10ből 1x. Ha leköti egy játék akkor is ott kell mellette lennem, ha kimegyek a szobából már sírni kezd és kapaszkodik. Egyszer csak vége lesz ennek az időszaknak is, nálunk kb. két hete ilyen anyás. Kitartás még sok mindent meg kell élnünk a gyermekeinkkel.
2011. aug. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyrészt szoktatás kérdése. Ő megszokta, hogy mindig ott vagy mellette és együtt játszotok. Ami teljesen normális, és kell is, de nem állandóan! Muszáj, hogy ellegyen magában is , amíg neked dolgod van. Az én kisfiam erre lett "rászoktatva", és nagyon jó így! Most 6 hónapos lesz, és 30-40 percet is elvan magában egy helyen. (illetve hát kúszik mindenfele közben) Szóval fokozatosan próbáld erre szoktatni! Menni fog!
2011. aug. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Mi akkor a kulonleges veglet vagyunk. :) Az en kisfiam eljatszana egyedul semmi gondom vele csakhogy nem tudom egyedul hagyni. :)) Egyszeruen keptelenseg olyan biztonsagossa tenni a lakast, hogy neki megfelejen. A kandallot elracsoztuk, a szekek mar nem is leteznek az ebedloben, konektorok bedugva, kabelek a falon vezetve stb... de akkor is felmaszik az ablakparknyra ha fel percig nem nezek oda, kepes szetszedni a tv hatat, kepes szetbontani az ullogarniturat vagy akkar a szonyetet szedi fol. Ramaszik az ulogarnitura tetejere es kepes leugrani. A jatek autojat tolta oda par napja a tv ele es felmaszott a tv tetejere majdnem (szerencsere feluton elcsiptem). Komolyan mondom, hogy pokember labdaba sem rughat mellette. Epitget, kepeskonyvet nez, hajokazik, autozik de ahogy kilepek a szobabol mar 1!!! percmulva hallom, hogy gyanus a csend es mar fent is van az egekbe!!! Egyszeruen mar nem tudunk hova mit elpakolni mert olyan dolgokat ferdez fel ami eszunkbe nem jutott volna. tegnap a radiatorrol a csapot szedte le amig kavet foztem. Eltettuk a csapot de akkor egy nagy fem all ki a radiatorbol ami eletveszeljes. Ha lekotom akkor lebontja. :( A hangfalainkat is kivittuk a garazsba mert rendszeresen a tetejre akart maszni. :) Haaat ez a veglet sem jo!! Masfel eves kisfiu.
2011. aug. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 14:02 vagyok.

Most olvastam vissza miket írtak még utánam. Közben végig azon gondolkodtam, amit az utolsó is írt! Igazából nem is tudom, h bánom-e h a fiam rajtam csüng egész nap, mert ha nem látom, akkor tuti kárt tesz valamiben, vagy magában. Ő is felmászik mindenre, és fel is áll rajtuk, meg nyomkod/szerel mindent, ami csak a keze ügyébe kerül. Pl. ha elmegy a kuka mellett tuti "muszáj" megbillegtetnie a tetejét. Wc-re is úgy megyek, h folyton szólítgatom, h jöjjön oda. Tuti lenyelt egy örökmozgót, mert 1percre sem áll meg, szó szerint! Épp ezért nem játszik huzamosabb ideig semmivel sem. Pár perc, és megunja, még ha együtt játszunk akkor is. Csak akkor van nyugi, ha alszik (amit szerencsére szeret). Amúgy végül is csak főzni nem lehet vele, mert nem valami gyerekbarát a konyhánk (albérlet). Dehát megoldom alvás-, illetve apaidőben.

2011. aug. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!