Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hós babám még nem ül egyedül...

8 hós babám még nem ül egyedül, nem mászik, csak kúszik. Aárkivel beszéltem még valakié fel is áll kapaszkodva. Kétségbe vagyok esve. Lemaradtunk valamiről? A babakocsiba sem tudom még ültetni, mikorra várható?

Figyelt kérdés
2009. júl. 8. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

és az orvos mit mond???

kicsit tényleg le van maradva.

de nem értem, orvos, védőnő nem figyel???!!!

2009. júl. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Doki mit mond? Én is erre lennék kiváncsi. Amúgy az én fiam 7. hónap vége felé tudott csak ülni önállóan, de fel kellett hozzá ültetni (előtte felborult). Aztán kb 8 hósan felült egyedül, és szinte rá két hétre felállt a babaágyban. De csak 15 hónaposan kezdett önáállóan járni, addig kapaszkodott vagy mászott :) Szóval, ha a doki szerint nincs baj, ne aggódj, vannak nagyon későn érő babák. De doki mindenképp lássa (mi gyakran jártunk, mert én is idegeskedtem).
2009. júl. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az enyém 81/4 hósan ült fel, de előtte már az ölemben és a babkocsiban is megült. 83/4 hósan kezdett mászni. Majd 9 hósan állt fel és 10 hósan már szépen lépeget a butorokba kapaszkodva.

Az felülést úgy kezdte hogy négykézláb hintázott vagy egy hónapig aztán egyik napról a másikra négykézlábról hátratolta a fenekét és felült. Ha úgy érzed kérd meg a gyerekorvost nézze meg valami szakember a babádat. De megjegyzem szerintem nincs elkésve. Sok múlik a testsúlyon, géneken, stb. Na meg nagyon lassan fejlődik ki némely babánál ezek az izomzatok.

2009. júl. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2009. júl. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem vagytok olyan vészesen lemaradva. Inkább csak az üléssel. Ha felülteted úgy eldől? Babakocsiba szerintem simán ültetheted. Az én lányom 10 hósan kezdett el mászni, előtte kúszott. 11 hósan állt fel először, lépegetni kb 1 évesen kezdett és 15 hósan járt egyedül. Ezzel így semmi gond nincs szerintem. És most néztem utána: 9. hó vége felé ült fel önállóan. De előtte már egyene derékkal ült.

Ha viszont felültetve elborul, akkor kérdezd meg a dokit, hogy nem e kell valami vizsgálat, vagy gyógytorna.

2009. júl. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, és legfőképpen ne hasonlítgasd babádat másokéhoz, mert minden baba egyedi fejlődésen megy át. Megértelek, mert én is aggódtam, de utólag tudom, feleslegesen. A mászás és felülés időpontját 8-10 hónap közé teszik. Kislányom 10 hósan kezdett el mászni, és néhány nap után ebből fel is ült. Ha valóban nem ül meg stabilan, ha felülteted, akkor vidd szakemberhez, mert az tényleg probléma. De ha "csak" azon aggódsz, hogy magától nem ül még fel, akkor azt mondom, egyáltalán nem vagytok elkésve. Azok a babák, akik járókában vagy bébikompban vannak, sokkal hamarabb állnak fel, de náluk többnyire kimarad a mászás (nem törvényszerű). Ezért van az, hogy ma már nagyon sok baba 8 hónaposan áll és lépeget oldalra. Nyugi, semmi gond!!!
2009. júl. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. Az én kislányom is később kezdett mindent csinálni mint az átlag. 8 hónaposan kezdett el kúszni, 9.5 hónaposan felállt, de még mindig nem ült és nem mászott. Majdnem 11 hónapos volt amikor stabilan ült, és 11 hós múlt amikor elkezdett mászni. Most 14.5 hónapos és még mindig mászik, néha mackójár, és pár bizonytalan lépést tesz közöttünk. De nem aggódom, mindennek eljön az ideje. (persze korábban én is aggódtam, hogy még nem mászik és nem ül, de tényleg csak ki kellett várni amig megérik rá) Nyugi :)
2009. júl. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én azt javasolnám, hogy a házi gyerekorvosoddal beszéld meg, de vedd el gyerekneurológushoz. Ha minden rendben van -nincs szervi elváltozás - akkor is csodákat művelhet a Dévény -torna, amit TB- támogatással csak ő írhat fel. (ajánlom a honlapjukat is!)Ott szakszerűen tornáztatják, fejlesztik a gyerekeket! A mi kislányunk is "lusti" volt, és most sajtkukac!

Érdemes ezt a tornát kipróbálni!

2009. júl. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az utolsó válaszolóhoz. Kisfiam 8 hónaposan csak forgott azon kívül semmit. Másfél hónapja jártunk Dévényi tornára, amikor 1 hét alatt elkezdett kúszni, felült és mászni kezdett. Ne várjál, kérjél egy időpontot, Ők megvizsgálják, hogy mi az oka. Ha nincs semmi baja, úgysem fogják feleslegesen kezelni, viszont ha van, akkor jobb minél előbb elkezdeni.
2009. júl. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kisebbik lányom 7 hónapos és nem ül, nem áll, még csak nem is mászik, csak kúszik. A doki szerint normális, holott nagyobbik lányom 6 hónaposan már úgy mászott, hogy nem lehetett utolérni, 7 hónaposan felállt, rá egy hétre felült, 11 hónaposan önállóan járt. Nem, nem függ a súlytól, ő is ugyanolyan jó húsban volt még akkor mint most a kistesó. Fiúknál meg általában minden fejlődési szakasz kicsit később következik be.
2009. júl. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!