Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4,5 hónapos a babám, székreked...

4,5 hónapos a babám, székrekedésre mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Az utóbbi 2 hétben összesen 3x volt kaki.

A védőnő ajánlotta a glicerines kúpot,de mindig kicsúszik a popójából.

Szegénykém nagyon szenved miatta,nem sírós baba,de most 1,5

2 órákat ordít :( !


2009. ápr. 2. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Édeskömény tea. Gyógyszertárban tudsz venni édesköményt, felforralsz 120 ml vizet, egy csipetnyit beledobsz, addig hagyod benne, míg szalmasárgára színezi a vizet, esetleg lehet egy kicsit sötétebbre, ha az nem elég. Tuti használni fog!!!
2009. ápr. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez függ attól is, hogy adsz-e neki szilárd ételt. Ha igen, akkor lehet, hogy arra reagál így, vagy adhatsz neki olyan pürét, ami lazítja a székletet, pl. alma, őszibarack.

Ha nem eteted még, akkor szerintem is megpróbálkozhatsz az édesköményteával.

üdv. Csilla

2009. ápr. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
levolac szirup, vagy cukros kamilla tea
2009. ápr. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azóta vagyunk bajban,amióta uzsira a drnéni által felírt tejpépet kapja.

Adjak helyette esetleg mást?

2009. ápr. 2. 14:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy kis őszibaracklé(Hipp négy hónapos kortól).Mi is azzal oldjuk a péptől kialakult enyhe szorulást.Nagyon szereti.
2009. ápr. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia!


Egy 16 hónapos kislányom van, akinek már születése óta nagyon nehezen van széklete, az első pár hónapban szinte csak golyók voltak (tápot is kapott) és volt úgy, hogy az orrán jött ki az étel úgy erölködött.


Most már szinte mindenféle kaját kap, de nem változott semmit (én is ilyen voltam még ma is), mindent kipróbáltunk, hogy elérjük, hogy ne csak 3-4 naponta sikerüljön neki és ne óriási kemény golyó formában. Volt kamillás tea cukorral, szilvalekvár, aszalt szilvalé, paradicsomlé, mira víz, laevolac szirup, glicerines kúp ... (az utolsó 2 segített, de csak végső esetben használtuk). Mivel ilyenkor nagyon fontos a rost bevitele rátaláltam a 'weetabix'-re (a müzliknél található a tesco és kaisers-ben), ami majdnem 100% teljes kiörlésű búzából készült rostdús szelet és tejjel vagy táppal elkeverve lehet adni a babának már 6 hónapos kortól 1 fél szeletet, 12 hónapos kortól már 1-2 szeletet is lehet. Nálunk ettől teljesen rendbe jött a széklete és naponta max 2 naponta rendszeresen van. Terhesen én is ettem weetabixet naponta és feltételezem ettől volt naponta is székletem (mézzel és banánnal még finomabb és egészséges). Remélem tudtam segíteni.

2010. nov. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!