Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljátok a hűtőfürdőt,...

Hogy csináljátok a hűtőfürdőt, ha lázas a bébitek? Mennyinél kell elkezdeni a hűtőfürdőt?

Figyelt kérdés
2011. júl. 18. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:

egy "hivatalos" topicról:

Amikor a kicsinek első ízben szökik magasra a láza a legtöbb anyuka megijed, azt se tudja hova kapjon, nekik szeretnék most segíteni.


38 fokos láz alatt nem kell csillapítás, kúpot, kanalas orvosságot elsőként 38 fokos láz felett kell adni a kicsinek, 39 fok felett azonban már érdemesebb hűtőfürdőt alkalmazni.


Ennek kivitelezése, hogy kézmeleg vizet engedünk a kádba, abba ültetjük (fektetjük a babát) és 2-3 percenként hideg vizet engedünk hozzá 1-1 fokkal csökkentve a víz hőmérsékletét, míg végül 32-33 fok körüli lesz. A hatékony hűtőfürdő legalább 10 percig (de inkább 15 percig tart). A nedves törülközővel való hűtés korántsem ilyen hatékony, felesleges vele időt pazarolni. A fürdő után megelőzésképpen kapjon lázcsillapító kúpot, kanalas orvosságot a baba.


Önmagában a magas láz miatt nem érdemes ügyeletet hívni (csak ezért általában nem is jönnek ki), de ha más ijesztő tünetekkel (erős szédülés, vészes hányás, más azonnali ellátást igénylő tünetek) társul a magas láz, akkor mihamarabb orvost kell hívni, vagy ha ők nem jönnek ki, be kell menni az ügyeletre.

2011. júl. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2011. júl. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az elsöt olvastam, és egyetértek vele.

Habár annyit, hogy én azért akkor csinálnám ezt 39 foknál is, ha nem vinné le 30 perc alatt a kúp vagy bármi más.

2011. júl. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!



Én úgy szoktam, hogy fürdővizet készítek neki!37-38 foksat!

Majd együtt engedünk bele hideget fokozatosan! :)Nálunk sajnos le kell vinni a vízhőfokot kb 28-29-ig, de nem nyafog mert az uszoda vize is iilyen! ÉS abban még hagyom pancsolni, sőt én a kádban még törülközőt szoktam (vizesen)teríteni a hátára, vagy csak locsolgatom folyamatosan, mert ugye a víz kb a hasa közepéig ér max!


Mondjuk az enyémmár 6 hós a korától a angykádban fürdik!


Jobbulást! :)

2011. júl. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia!Bocsi az lemaradt, hogy 38 felett é szoktam, mert nálunk ez az első lépés csak utána jön gyógyszer, ha ez nem viszi le!De nekem nagyon szeret fürdeni azért csinálom így!
2011. júl. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És nálatok a hűtőfürdő mennyi ideig viszi le? Utána mennyi ideig nem jön vissza a láz? Köszi a válaszokat!
2011. júl. 19. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!